Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

eTwinning

Puppet Theatre 

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami i efektami naszego kolejnego projektu eTwinning (wejdź na link poniżej) zrealizowanego dzięki międzynarodowym szkoleniom nauczycieli podczas projektu Erasmus +.

 

Projekt - Let's cook

 

Let’s cook

 

Projekt eTwinning skupiał się na nauce zdrowego stylu życia i praktycznym doskonaleniu angielskiego u dzieci. Ostatecznie projekt Let's Cook przyniósł nam znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy na początku. Poznaliśmy nowych przyjaciół ze Słowacji. Dowiedzieliśmy się więcej o naszych tradycyjnych potrawach i zwyczajach. Byliśmy mile zaskoczeni, jak wiele cech wspólnych ma kuchnia słowacka i polska oraz że np. przygotowywany jest ten sam przepis, co u nas, jedyna różnica polega na wymowie lub ostatecznym wyglądzie potrawy.

Pierwszym krokiem na naszej wspólnej drodze było przedstawienie się. Napisaliśmy o sobie krótkie listy, w których opisywaliśmy, jak wyglądamy, czy mamy zwierzaka, co lubimy robić i ilu członków mamy w rodzinie. Wszyscy uczniowie z entuzjazmem przystąpili do tworzenia pocztówek świątecznych i noworocznych dla swoich przyszłych przyjaciół.

 

Ponieważ nasz projekt dotyczył głównie gotowania, zdecydowaliśmy się wysłać słodkie pierniczki wraz z listami i kartkami świątecznymi. Kucharze piekli słodkie wypieki, a dzieci dekorowały je samodzielnie. Z entuzjazmem sukcesywnie pakowaliśmy wszystkie prezenty do świątecznego pudełka i wysyłaliśmy je w długą podróż w ręce słowackich dzieci. Nasi partnerzy przesłali nam również listy, w których się prezentowali, razem z kolorowymi pocztówkami i pachnącymi pierniczkami.

 

styczeń

Po świętach zaczęliśmy skupiać się na temacie „JEDZENIE”. Zastanawialiśmy się również nad takimi pytaniami, jak: „Czy jedzą tak samo w innych krajach? Czy używają tych samych składników? Czy oni w ogóle znają rosół czy mak? Każdy kraj przygotował swoje trzy tradycyjne pasty i oczywiście dołączył przepis i zdjęcia. Nasze pasty kanapkowe mogli degustować pracownicy szkoły i gminy.


luty

W tym miesiącu robiliśmy zdrowe sałatki. Odkryliśmy, że lubimy gotować, do naszych najpopularniejszych czynności należały: krojenie, miksowanie, dodawanie składników, a zwłaszcza degustacja.


Marzec

Wyszukaliśmy w internecie potrawy „z naszej kuchni”, a potem porównaliśmy je z polskimi znajomymi, czy mamy je podobne czy różne. Byliśmy mile zaskoczeni tym, jak wiele nas łączy.


kwiecień

Sytuacja się zmieniła, przestaliśmy chodzić do szkoły i nikt nie wiedział, co nas czeka. Z powodu Covid 19 musieliśmy dostosować nasz projekt, ale mimo wszystko uważamy, że się udało.


Maj czerwiec

W ciągu tych czterech miesięcy zaczęliśmy zbierać przepisy do naszej książki kucharskiej. Uczniowie mogli wybrać, czy upiec ciasto, ugotować zupę lub danie główne. Sfotografowali ostateczny wybór w procesie produkcji i przetłumaczyli go na język angielski. Gotowe przepisy zostały później przesłane do nauczyciela. Nie zawsze był to łatwy proces, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia, udoskonaliliśmy technologie informatyczne, także w języku angielskim.


styczeń

Wspólnie stworzyliśmy słownik kulinarny, który zawierał wszystkie słowa używane do tłumaczenia przepisów. Słownik wykonaliśmy w trzech językach: angielskim, polskim i słowackim.


Luty marzec

Wszystko, co do tej pory stworzyliśmy, udało nam się stopniowo przetworzyć na Książeczkę: Let’s cook, którą znajdziecie pod tym linkiem:


 

https://read.bookcreator.com/IzcsJdwpLEcQ4uJaryiH6OPXqGy1/ZfNefppqQuiiZY0a1NJvVQ

 

Mamy nadzieję, że nasza praca przypadnie Ci do gustu i jeśli przepis Ci się spodoba, przygotujesz go w domu. SMACZNEGO!!!

 

Z uwagi na obecną sytuację nie udało nam się spotkać wspólne, ale mamy nadzieję, że nadejdzie czas i możliwość spotkania się niedługo.

 

Uczniowie 6B, 7C pod kierunkiem nauczyciela Katarzyny Brzozowskiej

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.08
2,068,234 unikalne wizyty