Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

GÓRA GROSZA 2016

NewsyWszystkim uczniom dziękujemy za dar serca! Cel akcji Góra Grosza od lat pozostaje niezmienny - zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.
W roku 2015 do akcji przyłączyło się ponad 11 tys. szkół i przedszkoli z całej Polski! Nasza wspólna Góra Grosza w 2015 r. wyniosła 2 966 693,35 zł.

Wyniki zbiórki pieniędzy w ramach XVII akcji GÓRA GROSZA 2017 w Zespole Szkół w Reczu
klasa ilość monet wartość w zł
1a 707 13,95
1b 323 6,08
2a 899 44,34
2b 949 50,98
2c 1571 49,98
3a 626 20,14
3b 328 11,39
3c 1380 54,00
3d 113 10,64
4a 946 26,82
4b 1079 22,69
5a 262 21,63
5b 712 68,58
5c 986 27,01
6a 422 19,21
6b 449 19,62
razem 11 752 467,06

Dziękujemy uczniom: klasa 4b - Aleksander Cylwik, Maciej Cymerman, Hubert Hertel, Paweł Misiek, Bartosz Sment, klasa 5a - Maciej Misiek, Kacper Musialik, Gabriel Sysiak, klasa 5c - Adrianna Grotkowska, Wiktoria Janecka, Amelia Jarosz, Igor Kloczkowski, Małgorzata Krakowiak, Mariusz Nawrot, Paulina Majewska, Piotr Przygoński, klasa 6a - Mateusz Mrozik, Mateusz Rynkiewicz, którzy wraz z nauczycielami: Maria Romanowska, Bernadeta Śliwińska, Joanna Urbańska liczyli zebraną górę grosza.

WIZYTA FUNKCJONARIUSZY KPP CHOSZCZNO

Bezpieczeństwo W środę 14 grudnia 2016 roku gościli w naszej szkole funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Policjanci przypomnieli młodszym uczniom z klas I – III SP o przepisach poruszania się po drogach oraz zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie nadchodzących świat i ferii zimowych (zasady obchodzenia się z fajerwerkami, zabaw na śniegu i lodzie- miejmy nadzieję, że aura będzie bardziej śnieżna i mroźna ). Uczniom klas IV – VI zwrócono uwagę na konsekwencje prawne niewłaściwego zachowania się w szkole jak i poza nią (wagary, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie dopalaczy, napojów energetyzujących, agresywnego zachowania wobec innych osób, itp.). Stróże prawa uświadomili także wszystkim uczestnikom spotkania reguły bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera oraz konsekwencji ich nie przestrzegania  (posługiwanie się nielegalnym oprogramowaniem, korzystanie z niedozwolonych gier, umieszczanie zdjęć i wpisów na portalach społecznościowych, itp.).  To było bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie zadawali wiele dociekliwych pytań, na które funkcjonariusze policji cierpliwie odpowiadali.Liczymy na kolejne, takie ciekawe warsztaty edukacyjne. 
Pedagog Marlena Stanioch

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W DNIU 22 GRUDNIA 2016 R.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice

W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej oraz w Gimnazjum dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe: odbywają się Jasełka, klasowe spotkania przy poczęstunku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty. Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco:

Czas trwania lekcji:
1 lekcja 8.00-8.45
2 lekcja 8.50-9.35
3 lekcja 9.45 – 10.20
4 lekcja 10.35 – 11.10

Obiady:
W czasie przerw po 3 i 4 lekcji

Odwozy:
11.30 – Pomień
11.30 – Nętkowo
11.40 – Lubieniów, Grabowiec, Lestnica, Rybnica
11.50 – Jarostowo, Pamięcin, Zeliszewo, Rajsko
12.00 – Sicko, Sokoliniec
12.00 – Sulibórz, Suliborek, Rybaki, Suliborek ferma, Słutowo

Świetlica czynna do 13.00


ze świątecznymi pozdrowieniami

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Mikołajki

Mikołajki6.12.2016r. o godzinie 16.00 w holu hali widowiskowo - sportowej odbyły się Mikołajki. Członkowie kółka teatralnego i sekcji świetlicy przygotowali przedstawienie pt.: Kłopoty w Laponii. Na uroczystość przybyli podopieczni MGOPS w Reczu. Na twarzach zarówno małych i dużych dzieci było widać zdziwienie i radość. Po obejrzeniu przedstawienia przybył Mikołaj i zaczęło się rozdawanie prezentów. W ten właśnie sposób realizowaliśmy jedno z zadań programu wychowawczego Szkoły Podstawowej w Reczu jakim jest wychowanie do wartości i rozwijanie szacunku. Tą wartością jest szacunek i akceptacja dla ludzi niepełnosprawnych.

W następnym dniu tj. 07.12.2016r. Mikołaj odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej.
W tym roku nie było reniferów z saniami. Nasz gość przybył samochodem Citroenem C2. Najpierw uczniowie klas pierwszych i drugich, potem trzecich, obejrzeli przedstawienie „Kłopoty w Laponii”. Mikołaje w przedstawieniu tańczyły, śpiewały i opowiadały. Zaglądając przez okna do domów, obserwowały zachowania dzieci.
Mikołaj przywiózł bardzo dużo prezentów, można też było zrobić sobie pamiątkową fotkę.
W przedstawieniu brali udział: Oskar Zieliński, Aleksandra Tomicz, Joanna Packań, Dominika Durzyńska, Aleksandra Jarzębak, Weronika Kurlej, Adrianna Piesyk, Sebastian Kołodziejski, Maria Barna, Roksana Pietrzak, Amelia Jankowska, Oliwia Iwach, Hanna Olejarnik, Bartek Smęt, Jacob Wojtaszek, Hanna Gryczewska, Zofia Gryczewska, Julia Bosak i Nadia Kozina.

Przedstawienie przygotowały panie: Bogumiła Pieciukiewicz, Magdalena Karcz, Ewa Kociuba, Renata Polarczyk.

Autor tekstu: Bogumiła Pieciukiewicz

GALERIA

Matematyka - Lubię to!

Matematyka - Lubię to!W Zespole Szkół w Reczu przeprowadzony został etap szkolny konkursu matematyczno - plastycznego "Matematyka - Lubię to".
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią i estetyką.
Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem prac do etapu ogólnopolskiego.
Po długich obradach, zgodnie z regulaminem wybrano trzy prace.
Oto laureaci:
- Szkoła Podstawowa - klasy I – III – Maja Gromadzka z klasy IIb,
- Szkoła Podstawowa - klasy IV - VI – Natalia Piesyk z klasy Va,
- Gimnazjum – Martyna Gładysz z klasy III.
Gratulujemy zwycięzcom.
A poniżej prezentujemy wyniki etapu szkolnego:
Klasy I – III
I miejsce – Maja Gromadzka – klasa II b,
II miejsce – Gabrysia Gromadzka – klasa III b,
III miejsce – Lena Konieczna, Maja Konieczna i Michał Czerniak.
Klasy IV:
I miejsce – Paulina Radomska – klasa IV b,
II miejsce – Zuzanna Żułtaszek – klasa IV b,
III miejsce – Michalina Skonieczna – klasa IV a i Mateusz Zawarski – klasa IV a,
wyróżnienie (za pomysł) – Szymon Wieczorek – klasa IV b,
Klasy V
I miejsce – Natalia Piesyk – klasa V a,
II miejsce – Kacper Musialik – klasa V a,
III miejsce – Piotr Przygoński – klasa V c,
wyróżnienie – Iwona Łaszkowska – klasa V a i Amanda Piwowar – klasa V a,
Gimnazjum:
I miejsce – Martyna Gładysz
II miejsce – Artur Radomski
III miejsce – Angelika Sikora
wyróżnienie – Daria Konieczna.

Warsztaty rękodzieła

Warsztaty rękodziełaNaszym pierwszym wyzwaniem był gabinet dyrektora a teraz ukończyłyśmy dekorowanie gabinetu pedagoga. Tym razem wykorzystałyśmy stare półki i płytę pilśniową, które po pomalowaniu (tym razem farbą lateksową do ścian) i wykonaniu napisów korektorem do długopisów (świetnie się sprawdza i szybko wysycha) zamieniły się w tablice z sentencjami. Dla uzupełnienia tej samej kolorystyki wnętrza przemalowałyśmy stary wazon, dodając kokardkę z koronki oraz pudełko po butach, które służy do przechowywania przyborów szkolnych. Całość świetnie współgra z nowym kolorem ścian. Tym razem w pracach aktywnie uczestniczyły: Emilia Michalska, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Roksana Stekiel, Wiktoria Wróblewska, Basia Stanik oraz Klaudia Sosnowska. Pani Wioleta Sankowska jest bardzo zadowolona z metamorfozy swojego gabinetu.

Od przedszkola do seniora

Od przedszkola do senioraDnia 9 grudnia 2016r. odbyła się po raz 11 cykliczna impreza sportowa „Od przedszkola do seniora”. Celem festynu sportowo-rekreacyjnego jest przede wszystkim integracja młodzieży gimnazjalnej z przedszkolakami z „zerówki”. W zabawie biorą również udział rodzice, którzy w tym roku bardzo aktywnie uczestniczyli w każdej formie gier i zabaw. Imprezę rozpoczęły dziewczęta z klasy I „C” układem tanecznym „Cheerleaderki” w składzie: Klaudia Sosnowska, Roksana Florczak, Basia Stanik, Oliwia i Alicja Konstantynowicz. Dziewczęta przygotowywały układ na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem pani Moniki Olender-Zań. Następnie festyn wsparła pani Danuta Czerniak przygotowując kilka zabaw ruchowych ze śpiewem przy wykorzystaniu kolorowych chust „Klanza”. W przerwie między zabawami z szarfami i balonami przedszkolaki mogły posłuchać piosenki pt. „Hakuna Matata” w wykonaniu Alicji i Oliwii Konstantynowicz. Nie zabrakło również konkurencji dla rodziców. Tatusiowie mogli postrzelać piłką do bramki, a następnie zmierzyć się z mamusiami w przeciąganiu liny. Gdy rodzice odpoczywali, maluchy startowały w różnych konkurencjach, w wyścigu rzędów. Po wspólnym zatańczeniu do piosenki "Kaczuchy" do dzieci przyszedł Mikołaj i wszystkich uczestników zabawy obdarował prezentami. Organizatorem festynu jest Uczniowski Klub Sportowy „Ina” Recz, a koordynatorami przedsięwzięcia byli: Jacek Demczur, Monika Olender – Zań, Artur Stąporek. Osobom, które aktywnie włączyły się do organizacji i pomocy w przeprowadzeniu festynu należą się wielkie słowa uznania i podziękowania, a są to: pani Danuta Czerniak, pan Henryk Safarzyński, Amelia Safarzyńska, Alicja Białas, Agata Gołąb, Dżesika Wolna, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Basia Stanik, Roksana Florczak, Oliwia i Alicja Konstantynowicz, Klaudia Sosnowska oraz absolwent naszej szkoły Oskar Demczur. Fundatorem prezentów dla przedszkolaków był UKS "INA" Recz oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za wsparcie finansowe dziękujemy również prywatnym sponsorom: Justynie Sawce, Teresie Sawińskiej, Alicji Kokorzyckiej, Monice Olender-Zań, Arturowi Staporkowi, Jackowi Demczurowi.
GALERIA

Wieczór Kolęd

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ''Obrazki z Sienkiewicza''

Pod koniec roku szkolnego 2016/17, w miesiącu maju zaproszono naszą Szkołę do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ''Obrazki z Sienkiewicza''. Organizatorami konkursu byli: Parlamentarny Zespół d.s. Dzieci oraz Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu, parlamentarzyści. Konkurs przeprowadzony został na terenie całego kraju, a udział w nim był dobrowolny.

Do 15 czerwca 2016 r. nasza szkoła tj. Zespół Szkół zgłosiła udział uczniów w konkursie do wybranego biura parlamentarnego w Koszalinie. Uczniowie, którzy chętnie zgłosili się do podjęcia wyzwania plastycznego to:
1. Aleksandra Tomicz kl. VIb;
2. Amanda Piwowar kl. Va
3. Martyna Bąkowska kl. Va
4. Adranna Piesyk kl. VIb
5. Wiktoria Stachańska kl. Va
6. Joanna Packań kl. VIb
7. Aleksandra Jarzębak kl. VIb
8. Szymon Eichman kl. Vb
9. Kacper Bohdziewicz kl. Va

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej twórczością Henryka Sienkiewicza, indywidualnie i samodzielnie w technice dowolnej, w formacie A3 – pod czujnym okiem op. plastycznego p. Zofii Łońskiej.

W czasie wakacji uczniowie zaprojektować pracę i przemyśleć odpowiednią technikę wykonania. Początek roku szkolnego zdopingował uczniów do szybkich działań artystycznych, gdyż gotowe prace należało wysłać do 15 października 2016 r. na adres koszalińskiego Biura Parlamentarnego.

Podczas wykonywania prac należało zwrócić uwagę na oryginalność, staranność, czytelność nawiązania do twórczości pisarza oraz wartości pracy, jako popularyzacji jego twórczości. Po miesiącu oczekiwania na wyniki otrzymaliśmy miłą wiadomość, że do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie prace autorstwa Amandy Piwowar z kl. Va i Kacpra Bohdziewicza również z kl. Va. Było to naturalnie miłe zaskoczenie i wyróżnienie dla uczniów, jak i nauczyciela oraz dyrekcji szkoły. W nagrodę uczniowie w dn. 20-21 listopada 2016 r. udali się do Warszawy pod opieką p. Grzegorza Jurkiewicza by odebrać w Senacie RP zasłużone nagrody. Naszą szkołę reprezentował Kacper Bohdziewicz, z uwagi na fakt, że Amanda Piwowar nie pojechała do stolicy. Dzieci spędziły miłe chwile, podziwiając w drodze do Senatu piękne ulice i zabytki Warszawy, oglądały wystawę swoich prac, a także zwiedzały siedzibę Senatu RP. Miłym akcentem było spotkanie z parlamentarzystami, którzy chętnie wykonali pamiątkowe fotografie i wręczyli nagrody oraz upominki.

STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK!

Od pewnego czasu na pierwszym piętrze budynku byłego gimnazjum znajduje się regał z książkami. Należy on do tzw. strefy wolnych książek (bookcrossing). W tym miejscu każdy z nas może pozostawić przeczytane przez siebie książki w celu przekazania ich kolejnym osobom, po to, by znalazca mógł je przeczytać i także przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE W DOMU NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE! :)

autor: Bogumiła Hołub

Bezpieczna Zima

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym 2016/2017 - Jestem bezpieczny (do pobrania: komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie)komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Wygenerowano w sekund: 0.11
1,207,125 unikalne wizyty