Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

Schronisko dla zwierząt

Dnia 28 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół odwiedzili schronisko dla zwierząt w Trzeszczyniu niedaleko Polic. W ramach szkolnego koła wolontariatu uczniowie zebrali i przekazali karmę dla psów. Najbardziej zaangażowane w akcję klasy to:

I b, III b i II a. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę karmy. Czworonożni przyjaciele też są na pewno wdzięczni.

Opiekunowie akcji: Katarzyna Hejza-Konieczna i Katarzyna Szczepaniak.

===========================

"Pomagam, jestem otwarty na potrzeby innych"

"Pomagam, jestem otwarty na potrzeby innych" pod takim hasłem młodzież Zespołu Szkół w Reczu organizuje pomoc dla ludzi starszych, samotnych, biednych z terenu gminy Recz.

Rodzice i uczniowie z klasy IIc wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Sawczuk włączyli się w akcję wolontariatu. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Jana Wrony i Pana Jerzego Skorego, którzy zupełnie bezpłatnie dostarczyli samotnej, starszej Pani przyczepę drzewa opałowego. To wielki gest z ich strony.

Mamy nadzieję, że za ich przykładem w tę akcję pomocy włączą się inni.

Jagoda Hertel, Daria Konieczna, Daria Wrona, Patryk Danilewicz, Jakub Hołubowski, Karol Perkowski, Dawid Capar, Karol Stąporek, Kacper Kurlej, Dariusz Ostrowski, Konrad Bożacki, to uczniowie, którzy dzielnie pomagali złożyć przywiezione drzewo do szopki. Wielkie dzięki za pomoc.

Koordynator akcji pani Katarzyna Hejza-Konieczna====================

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

W dniach 25. i 26. stycznia 2017 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas Zespołu Szkół w Reczu wg poniższego harmonogramu:

25 stycznia 2017 r. – godz. 16.00 – spotkania rodziców z wychowawcami klas Gimnazjum
26 stycznia 2017 r. – godz. 15.45 – spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej z dietetykiem (stołówka szkolna),
godz. 16.30 – spotkanie rodziców z wychowawcami klas I-III Szkoły Podstawowej
godz. 17.15 – spotkanie rodziców z wychowawcami klas IV-VI Szkoły Podstawowej.


Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor Zespołu szkół w Reczu

Uwaga! Zmiana terminu wywiadówki klasy IV a

W związku z organizacją XII Konkursu Kolęd i Pastorałek ulega zmianie termin spotkania rodziców z wychowawcą klasy IV a Szkoły Podstawowej.
Spotkanie odbędzie się w terminie spotkań rodziców z wychowawcami klas gimnazjalnych, tj. w środę 25 stycznia 2017 r. o godz. 16.00.

Maciej Gryczewski - dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Alfik Matematyczny

Alfik MatematycznyDnia 23 listopada 2016 obyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.
W naszej szkole w konkursie wzięło udział 47 uczniów z klas II – VI szkoły podstawowej.
Konkurs cieszył się wielką popularnością, ponieważ do konkursu przystąpiło aż 68 tys. uczniów z całej Polski.
Miło nam poinformować, że wśród 448 laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Jacob Wojtaszek z klasy IV b.
Jacob zajął 2 miejsce w województwie i jednocześnie 30 miejsce w kraju wśród uczniów klas IV.
Na wyróżnienie zasługuje uczennica Aleksandra Tomicz, która uzyskała bardzo dobry wynik w konkursie.
Świetnie spisali się również pozostali uczestnicy.
Przedstawiamy trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji szkolnej:
klasy II
1. LENA KONIECZNA
2. MAJA KONIECZNA
3. HANNA SANKOWSKA
klasy III
1. MIKE WOJTASZEK
2. MAŁGORZATA TOMICZ
3. NADIA KOZINA
klasy IV
1. JACOB WOJTASZEK
2. MACIEJ CYMERMAN
3. ZUZANNA ŻUŁTASZEK
klasy V
1. AMANDA PIWOWAR
2. MARIA BARNA
3. ANNA SZYMCZAK
klasy VI
1. ALEKSANDRA TOMICZ

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Dolicach


W Polsce przybywa osób starszych. Życie osoby w podeszłym wieku jest trudne, często samotne, pozbawione serdecznego kontaktu z innymi. W okresie świątecznym samotność szczególnie boli. Choinki Nadziei – pięknie ozdobione drzewka przynoszą ludziom starszym, niepełnosprawnym, energii, witalności i nadziei na lepszą przyszłość.

19 grudnia uczniowie z koła wolontariatu naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Dolicach. We współpracy z nadleśnictwem Choszczno zawieźliśmy choinkę, którą młodzież własnoręcznie przyozdobiła. Przygotowaliśmy również drobne upominki dla podopiecznych ośrodka. Szkolny zespół muzyczny pod opieką Pana Grzegorza Jurkiewicza zaprezentował program artystyczny, po którym odbyło się wspólne kolędowanie.

Przedświąteczne wyjazdy do Dolic pozwalają młodym ludziom dostrzec, że okres starości może być trudny i jak ważna jest otwartość i serdeczność dla drugiego człowieka.

Opiekunowie akcji: Katarzyna Hejza-Konieczna, Bogumiła Hołub, Joanna Bednarczyk, Teresa Sawińska.


autor: Katarzyna Hejza-Konieczna

ODWIEDZINY W DOMU DZIECKA W STARGARDZIE

5.01.2017 uczniowie Zespołu Szkół ( gimnazjum) jak co roku zorganizowali do Domu Dziecka w Stargardzie. Te wyjazdy to już tradycja ale wiąże się z nimi także ciężka praca uczniów, bowiem przed każdym wyjazdem staramy się zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dzieci. Przez cały rok poprzedzający wyjazd zbieramy maskotki i zabawki, które po upraniu i niewielkich naprawach sprzedajemy na kiermaszach. Zbieramy także "drobniaki" do słoja ( w tym roku zebraliśmy: 524.11zł). Każdy z nas w dniu wyjazdu również bierze coś od siebie: chemia, art biurowe itp. Miło mi, że w tym roku naszą akcję wsparli P. E. Szczepaniak oraz wszyscy rodzice, których dzieci brały udział w wyjeździe. Za okazane serce serdecznie dziękuję bo :
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”
Joanna Jakubowska

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ANIELE STRÓŻU MÓJ

Dziękujemy wszystkim małym i dużym, którzy wzięli udział w naszym konkursie plastycznym. A oto wyniki konkursu:
Kategoria I : klasy I - III :
1 - Małgorzata Kaczyńska - Nowy Staw
2 - Piotr Kozioł - Wola Ociecka
3 - Hanna Walczyna - Choszczno

Kategoria II : klasy IV - VI :
1- Julia Sokołowska - Nowy Staw
2 - Wiktoria Ossowicka - Nowy Staw
3 - Gabriela Chyb - Rogowice

Kategoria III : gimnazja :
1- Jagoda Kończal - Gniewkowo
2 - Zuzanna Iwańska - Gniewkowo
3 - Kamila Wyskida - Gniewkowo

Kategoria IV : formy przestrzenne:
1 - Sandra Pielacka - Choszczno
2 - Marlena Olczyk - Wola Cyrusowa
3 - Bartłomiej Mielczarek - Wola Cyrusowa
Wszystkim serdecznie jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zapraszamy za rok.

XII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu


Do pobrania Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu:


Regulamin i karta zgłoszenia uczestnika

Wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych


W dniach od 21 listopada do 2 grudnia 2016 r., w Choszcznie, odbywały się rejonowe eliminacje konkursów przedmiotowych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. We wszystkich konkursach brali udział nasi podopieczni , laureaci eliminacji szkolnych, które miały miejsce na początku października.
Właśnie na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie podane zostały oficjalne wyniki. Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata, a tym samym prawo startu w etapie wojewódzkim.
W szkole podstawowej najlepsze wyniki w Konkursie Matematycznym uzyskały uczennice klasy VIb – Joanna Packań oraz Aleksandra Tomicz, które do konkursu przygotowała p. Katarzyna Delegacz.
Spośród gimnazjalistów najlepsi okazali się: Maksymilian Cymerman z kl. IIc, który uzyskał tytuł laureata Konkursu Geograficznego (opiekun – p. Joanna Bednarczyk) oraz Bartosz Ogłoziński z kl. IIIc, który uzyskał tytuł laureata w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie. Bartek do konkursu przygotowywał się pod okiem p. Macieja Gryczewskiego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Szczecinie. Trzymamy kciuki!

Barbara Tomicz
wicedyrektor ZS w Reczu

Wieczór kolęd

Okres przedświąteczny to czas, który kojarzy nam się z radosnym oczekiwaniem. W nastrój i atmosferę Bożego Narodzenia 16 grudnia wprowadził nas XIV Wieczór Kolęd zorganizowany przez Zespół Szkół i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu poprowadzony przez Dyrektor MGOKiS – p. Agnieszkę Koźbiał oraz Dyrektora ZS – p. Macieja Gryczewskiego.

Licznie przybyli goście mogli zobaczyć Jasełka przygotowane przez p. Ewę Kosiło przy współpracy p. Bogumiły Pieciukiewicz, p. Ewy Kociuby i p. Magdaleny Karcz, a wykonane przez uczniów w następujących rolach: Józef – Karol Stąporek, Maria – Nikola Zawarska, Aniołki – Maria Barna, Barbara Stanik, Zofia Gryczewska, Pasterze – Aleksandra Tomicz, Dariusz Parchem. Bartosz Sment, Królowie – Maciej Domagalski, Kamil Papierski, śpiew i gra na skrzypcach – Joanna Stąporek, Calineczka – Hanna Olejarnik, Czerwony Kapturek – Adriana Piesyk, Jaś i Małgosia – Maciej Cymerman i Joanna Cymerman, Pinokio – Jakub Stasiak, Dziewczynka z zapałkami – Pola Pilżys, Kopciuszek – Hanna Gryczewska, Ołowiany Żołnierzyk – Michał Nawrot, Pszczólka – Roksana Pietrzak. Przedstawienie w wersji tradycyjnej i bajkowej uświetnił Zespół Wokalny przy Szkole Podstawowej prowadzony przez p. Ewę Kociubę w składzie: Julia Bosak, Hanna Gryczewska, Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Hanna Olejarnik, Hanna Sankowska.

Następnie na tle magicznej scenografii zaprojektowanej przez p. Monikę Olender – Zań wystąpili ochotnicy. W występach rodzinnych mogliśmy zobaczyć: p. Barbarę Tomicz z córkami – Olą i Małgosią, p. Joannę Bednarczyk z córką Natalią, p. Piotra Pawłowskiego z córką Karoliną, p. Katarzynę Hejza – Konieczną z córkami Darią i Leną, p. Wioletę Sankowską z córką Julią, p. Aleksandrę i Macieja Gryczewskich z córkami Hanią i Zosią. Wysłuchać mogliśmy także gości specjalnych: Chór „Reczanie” oraz absolwentów – Adriana Kociubę i Joannę Biernacką. Na scenie pojawiły się również szkolne rodziny: Zespół Wokalny przy Gimnazjum prowadzony przez p. Grzegorza Jurkiewicza w składzie – Wiktoria Spieler, Oliwia Konstantynowicz, Alicja Konstantynowicz, Maja Koźbiał, Karolina Biskupska, duet – Natalia Bednarczyk i Sandra Cieplicka, duet instrumentalny – Maksymilian Cymerman oraz Artur Brydziński, Chór An(g)ielski – Joanna Stąporek, Barbara Stanik, Alicja Konstantynowicz, Oliwia Konstantynowicz, Maja Koźbiał, Karolina Biskupska, Natalia Bednarczyk, Sandra Cieplicka, Kamil Papierski, Hania Szczepaniak z mamą p. Katarzyną Szczepaniak, p. Adrianna Pacześna – Kozina, trio – p. Adrianna Pacześna – Kozina z uczennicami Julią Bosak i Hanną Gryczewską, Suszona Zurawina w piosence bajkowo – zimowej Kabaretu Potem „Kaj uwięziony”.

Oprawę muzyczną całej uroczystości zapewnił p. Grzegorz Jurkiewicz, a za stronę multimedialną odpowiedzialny był p. Artur Stąporek.

Przypomnieć należy, że pomysłodawczynią Wieczoru Kolęd jest p. Rozalia Ligus – pierwsza dyrektor Gimnazjum w Reczu, a uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Jak co roku w organizacji Wieczoru Kolęd brało udział wiele osób. Poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców przy Gimnazjum oraz następujące klasy: I a – p. Skonieczni, I b – p. Dorota Rakowska, I c – p. Monika Olender – Zań, II a – p. Domagalscy, II b – p. Agnieszka Koźbiał, II c – p. Joanna Janiak, IIIa – p. Magac, III c – p. Joanna Bednarczyk oraz Natalia Kucharczyk, a także przez p. Joannę Lis, p. Bogumiłę Hołub, p. Reginę Olender.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy naszych gości obdarować świątecznym nastrojem.Autor: Redakcja Gimpressu

Wesołych Świąt

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,207,113 unikalne wizyty