Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami

_

W dniach 20-21 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami”. W nowych, niebanalnych aranżacjach takie przeboje jak” My cyganie”,” Sokoły” czy tytułowy” Wio koniku” zyskały niepowtarzalne brzmienie i charakter. Te tradycyjne utwory w nowym wydaniu były fantastyczną płaszczyzną spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z Recza, Drawna, Choszczna i Dobrzan, a także potwierdzeniem znanej prawdy, że muzyka łączy pokolenia. Przez muzyczny świat zabaw prowadziła nas trenerka – superwizor PSPiA KLANZA Agnieszka Kaczmarczyk. Zdobyte podczas tych warsztatów umiejętności wcielimy w życie podczas zajęć z uczniami, aby sprawiły im taką radość jak nam.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i pomoc w przygotowaniu szkolenia.


Więcej zdjęćD.Cybulska-Czerniak R. Polarczyk

=======================

Harmonogram ferii zimowych

Harmonogram ferii zimowychZespół Szkół oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu przygotowały interesujące zajęcia na okres ferii zimowych. Harmonogram zajęć znajdziecie klikając tutaj.

Dodatkowych informacji udzielają:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, nr tel. 95 765 41 23

Zespół Szkół w Reczu, nr tel. - 95 765 40 67

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

_

Dnia 02.02.2017 klasy 1-3 gimnazjum z Zespołu Szkół w Reczu udały się wraz z Paniami Małgorzatą Sawczuk, Katarzyną Hejzą-Konieczną oraz Mariolą Koźmińską na wycieczkę do Muzeum Techniki
i Komunikacji w Szczecinie, która zakończyła się seansem filmu pt. "Wielki Mur" w kinie Helios.

Wyjechaliśmy z Recza po godzinie 10 rano. Po przyjeździe do Szczecina udaliśmy się zjeść wczesny obiad. W Muzeum czekał na nas już przewodnik oraz wykładowca. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich poszła najpierw na wykład o bionice, a druga poszła zwiedzać wystawę.

Na lekcji bioniki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. co to jest bionika, z "czym to się je", oraz przykłady jej zastosowania w normalnym życiu. Podczas zwiedzania samej wystawy dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat polskiej motoryzacji i o jej rozwoju. Mogliśmy wejść do starego tramwaju bądź autobusu, poczuć się jak maszynista korzystając z symulatora jazdy tramwajem. Wszystkim wystawa oraz lekcja bardzo się podobały.

Pod koniec wycieczki udaliśmy się do kina. Film opowiadał o legendzie muru chińskiego, obleganego przez potwory, które powstały na skutek uderzenia meteorytu w wielką górę. Trzymał w napięciu od samego początku. Na szczęście zakończył się szczęśliwie.

Myślę, że każdemu podobał się wyjazd i mamy nadzieję, że takie odbędą się jeszcze nie raz.


więcej zdjęć


Zuzanna Kostrzewska, kl. 2a

=======================

Powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt

_

Dnia 01.02.2017 drużyna dziewcząt po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach zajęła trzecie miejsce w turnieju, który odbył się w Bierzwniku.

Dziewczęta pokonały drużynę z Pełczyc – mistrza powiatu z poprzedniego roku, oraz uległy po zaciętych i emocjonujących meczach drużynom z Krzęcina (przegrały mimo, że miały piłkę meczową) i Bierzwnika.

Dziewczęta doskonale spisywały się przy zagrywce (90% skuteczność). Sandra Cieplicka swoimi ‘’atomowymi’’ zagrywkami zdobyła osiem punktów pod rząd (dziewczyny prowadziły 8:0). Do sukcesu w turnieju zabrakło naprawdę tylko szczęścia.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gimnazjum w Krzęcinie.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Krukowska (kapitan), Natalia Bednarczyk, Sandra Cieplicka, Jagoda Hertel, Patrycja Kaźmierczak, Daria Konieczna i Sandra Westerlich.

Opiekunem drużyny był – dumny z postawy dziewcząt - pan Artur Stąporek.

Autor - A. Stąporek
======================

Poczytajmy

_

...Moim marzeniem jest zostać modelką.
...Moim marzeniem jest być strażakiem.

Takie wypowiedzi padły z ust przedszkolaków z Recza, kiedy to uczniowie gimnazjum po raz kolejny odwiedzili najmłodszych.

Projekt "PoczytajMy " wciąż trwa, a pomysłów coraz więcej. Czytamy, tworzymy, bawimy się i przypominamy sobie również smak dzieciństwa.

Więcej zdjęć


Wioleta Sankowska
=====================

XII Konkurs Kolęd i Pastorałek

_

26 stycznia 2017 r. już po raz dwunasty odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs został zorganizowany w hali sportowej w Reczu przez Zespół Szkół oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Parafia pw. Chrystusa Króla w Reczu oraz Fundacja Szczecińska.
Konkurs Kolęd i Pastorałek od wielu lat odbywa się pod honorowym patronatem ks. Biskupa Henryka Wejmana.
Wśród ponad 40-tu utalentowanych wokalistów, którzy przyjechali do nas z wielu miejscowości województwa zachodniopomorskiego, min: Łobza, Ińska, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Pyrzyc, Marianowa, Łaska, Dobrzan, Zieleniewa, Suchania była również duża grupa reprezentująca naszą szkołę. Każdy uczestnik został wysłuchany przez profesjonalistów: przewodniczącą Jury dr Ewę Filipowicz-Kosińską, Włodzimierza Kubackiego oraz Pawła Szarawagę.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Konkursu znaleźli się nasi reprezentanci. Oto wyniki Konkursu:
LAUREACI XII KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK - Recz 26.01.2017 r:

Kategoria I

I miejsce: Zofia Gryczewska (instruktor Ewa Kociuba)
II miejsce: Nela Dec, Hanna Sankowska (instruktor Ewa Kociuba)
III miejsce: Hanna Juszczak, Julia Bosak (instruktor Ewa Kociuba)
Wyróżnienie: Natalia Sadowska, Zuzanna Dąbek, Sandra Kołodziejczyk, Nikola Tryk, Nadia Kozina (instruktor Ewa Kociuba)

Kategoria II

I miejsce: Alicja Pawlak
II miejsce: Joanna Stąporek (instruktor Adam Zarzecki)
III miejsce: Julia Chełstowska
Wyróżnienie: Natalia Sobczak, Oliwia Konstantynowicz (instruktor Grzegorz Jurkiewicz)

Kategoria III

I miejsce: Wiktoria Spieler (instruktor Grzegorz Jurkiewicz)
II miejsce: Jakub Skory, Małgorzata Kubarska – nasi absolwenci
III miejsce: Adrian Kociuba – nasz absolwent
Wyróżnienie: Sara Nowak, Patrycja Szwarczewska, Paulina Karaś.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji.
Sponsorami Konkursu byli: firma REMOR w Reczu, piekarnia NYKIEL, Apteka – Dorota i Marta MAZUREK, Restauracja BIG BAR, Państwo Teresa i Krzysztof Cymeman, Pani Elżbieta Klim, Państwo Zofia i Wiesław Szpak, Fundacja Wspierania Kultury „NOC POETÓW” oraz zespół „Wszystko Jedno”.
Słowa podziękowania za pomoc w organizacji Konkursu należą się również Przedsiębiorstwu Komunalnik w Reczu oraz Gminie Recz.

Zaangażowaniem w przygotowanie oraz przebieg wydarzenia wyróżnili się również uczniowie Zespołu Szkół: Patrycja Kaźmierczak, Weronika Wlazłowska, Aleksandra Kowalczyk, Daria Wyroślak, Natalia Kucharczyk, Karolina Biskupska, Nikola Kloc, Maja Koźbiał, Oliwia Kmetyk, Urszula Sikora, Filip Kramm, Szymon Szuberski, Michał Kurlej, Katarzyna Gralak, Jakub Sawka, Zuzanna Kostrzewska, Filip Zieliński – catering oraz sprawy organizacyjne; Karol Stąporek – multimedia; Natalia Krukowska, Oliwia Łata - fotorelacja.

Koncert rozpoczął się krótkim występem nowego – jak powiedział p. Adam Zarzecki – zespołu instrumentalnego „Reczaimes” w składzie: Martyna Bąkowska, Julia Urbańska, Amanda Piwowar, Wiktoria Stachańska, Natalia Piesyk, Adrianna Piesyk, Aleksandra Tomicz, Joanna Stąporek, Joanna Cymerman, Jakub Stasiak, Maria Barna, Karol Stąporek, Mateusz Myczkowski, Igor Szafrański. Następnie pani Agnieszka Koźbiał – dyrektor MGOKiS oraz piszący te słowa przywitali wszystkich zaproszonych gości oraz partnerów wydarzenia. Pan Adam Zarzecki – koordynator koncertu - przedstawił sylwetki jurorów oraz objaśnił zasady regulaminowe. Całość koncertu poprowadziły: Ada Piesyk oraz Wiktoria Spieler – przewodniczące Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Skądinąd wiemy, że konkurs bardzo się podobał: zarówno mieszkańcom Recza, którzy licznie się na niego wybrali, jak również obecnym instruktorom oraz jurorom. Wrażenie zrobiła scenografia – scena, żywe choinki, stoliki – było bardzo sympatycznie i kameralnie.

Za rok widzimy się ponownie – być może na XIII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
PS. Fotorelacje na naszym profilu na Facebooku.Więcej zdjęć


Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

=====================

Recz na rzeczy - post scriptum

_

Niedawno rozliczyliśmy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży projekt „Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem”. Projekt ten był realizowany – w ramach programu Równać Szanse - w zeszłym roku przez Towarzystwo Miłośników Recza, a jego adresatami byli uczniowie Zespołu Szkół w Reczu – młodzi dziennikarze.

Przedstawiamy kilka zdjęć z podsumowania tego projektu, które miało miejsce w holu Domu Kultury w sierpniu zeszłego roku. Podsumowanie zostało zorganizowane przez: Towarzystwo Miłośników Recza, Środowiskowy Dom Samopomocy w Reczu oraz p. Marka Nowaka.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „ Recz na rzeczy – bez barier” i dotyczyło problematyki szeroko rozumianej integracji społecznej.

W pierwszej części został podsumowany projekt „Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem”. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze elementy projektu, dokumentowane wydarzenia z życia gminy, a przede wszystkim przedstawiliśmy sylwetki młodych dziennikarzy: Wiktorii Bagrowskiej, Wiktorii Staszak, Aleksandry Żygały, Aleksandry Podlipnej, Natalii Janiak, Jakuba Cymermana, Marcina Kałużnego, Oskara Demczura, Karoliny Papierskiej, Oliwii Kmetyk, Karoliny Biskupskiej, Maji Koźbiał, Urszuli Sikory, Ady Cybulskiej, Patrycji Kaźmierczak, Aleksandry Kowalczyk, Oliwii Łaty, Natalii Krukowskiej, Amelii Safarzyńskiej oraz Agaty Gołąb. Uczestnicy projektu zostali obdarowani pamiątkami z realizacji projektu.

W drugiej części p. Małgorzata Śmiechowska oraz p. Agnieszka Ratowicz opowiedziały o swojej pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zaprezentowały również fotorelację z zajęć integracyjnych z uczniami Gimnazjum, które od kilkunastu miesięcy odbywają się w ŚDS.

Na zakończenie odbyła się prapremiera filmu poruszającego problem uchodźców pt. Obcy dar” w reżyserii p. Marka Nowaka, w którym w głównych rolach wystąpili uczniowie szkoły w Reczu: Wiktoria Spieler, Hanna Olejarnik, Maciej Domagalski. Film w większości kręcony był na terenie naszego miasta.

Po spotkaniu można było porozmawiać z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi, min: z bohaterami pamiętnika „Recz na rzeczy. Wydarzyło się”, rodzicami uczniów biorących udział w projekcie, podopiecznymi ŚDS oraz aktorami filmu „Obcy dar”.
Dodam, że tego samego dnia młodzi dziennikarze wzięli udział w warsztatach dziennikarskich z redaktorką „Głosu Szczecińskiego” p. Emilią Chańczewską.Więcej zdjęćMaciej Gryczewski

==========================

Karnawał w świetlicy

Tradycyjnie podczas karnawału w naszej świetlicy odbywa się bal przebierańców. W czwartek 26.01.2017 roku od godz 11.35 do 13.20 zarówno dzieci dojeżdżające jak i chętne dzieci miejscowe brały czyny udział udział w balu. Najpierw pani Bogusia opowiedziała o najbardziej znanych karnawałach na świecie. Następnie powitała wszystkich przybyłych uczniów i dorosłych. Bal rozpoczął się od swobodnego tańca, każdy próbował tańczyć osobno bądź w parach. Uczniowie tańczyli na gazetach, z balonem przywiązanym do nogi. Poznali zabawę ruchową pt. "Miała baba koguta". Był też konkurs na najciekawiej wykonaną mumię. Czas szybko upłynął, dzieci zaczęły już odjeżdżać do domu. Nie wszystkie zaplanowane konkursy zdążyliśmy przeprowadzić. Dlatego w piątek po lekcjach znowu będziemy się bawić.

Spotkanie z dietetykiem

Od kilku lat podnosimy świadomość naszych uczniów w zakresie edukacji zdrowotnej. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, realizując program nauczania, promują zdrowe zachowania dzieci oraz dorosłych. Cel realizowanych działań zgodny jest z celem programu Szkoły Promującej Zdrowie, który to program realizujemy od trzech lat.

W czwartek 26 stycznia 2017 roku przed spotkaniem wychowawców klas z rodzicami, odbyła się prelekcja skierowana właśnie do rodziców, poprowadzona przez wykwalifikowanego dietetyka, panią Agnieszkę Kwiatkowską.

Pani dietetyk przybliżyła nam zasady zdrowego odżywiania się oraz sposoby utrzymania właściwej sylwetki ciała.

Wykład był ciekawy i pouczający. Wysłuchało go z uwagą wielu rodziców uczniów klas I-IV SP w Reczu. Bardzo dziękujemy za udział w tym spotkaniu.

Firmie Natur House jesteśmy niezmiernie wdzięczni za przygotowanie i przeprowadzenie prezentacji dla rodziców.

Marlena Mielczarek- pedagog SP

============================

Nowy GIMpress


Do pobrania nowy numer GIMpressu

Życzymy ciekawej lektury

Zobacz_nowy_GIMpress

Asy szkoły

Uczniowie wyróżniający się w nauce
w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III

Kl. Ia
1. Filip Cichocki
2. Jagoda Janecka
3. Kamil Kowalus
4. Aleksandra Szymczak

Kl. Ib
1. Julia Bosak
2. Wiktor Florczak
3. Zofia Papierska

Kl. IIa
1. Lena Konieczna
2. Maja Konieczna
3. Daria Korzeniecka
4. Emilia Skonieczna
5. Jakub Tworzewski

Kl. IIb
1. Wojciech Krasowski
2. Oliwier Pawlak

Kl. IIc
1. Adrianna Hryniewicz
2. Hanna Sankowska
3. Maja Sorokulska
4. Filip Bosak
5. Marcel Kędzierski
6. Jakub Kaczka
7. Gabriela Wojcieszko

Kl. IIIa
1. Wanessa Duda
2. Zuzanna Kuźmicz
3. Julia Maj
4. Małgorzata Piesyk
5. Małgorzata Tomicz
6. Zuzanna Tuchelman
7. Mike Wojtaszek

Kl. IIIb
1. Oliwier Bańkowski
2. Julia Czarnecka
3. Antoni Gołębiewski
4. Filip Mazurak
5. Bartłomiej Mrozik
6. Hanna Olejarnik

Kl. IIIc
1. Czerwiński Olivier
2. Emilianowicz Julia
3. Gryczewska Zofia
4. Kozina Nadia
5. Pawlak Wiktoria
6. Wyroślak Zuzanna

Kl. IIId
1. Oskar Merks
2. Klaudia Więcek


SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VI

Kl. IVa
1. Oliwia Iwach 5,18 wz
2. Amelia Jankowska 5,09 bdb
3. Jakub Pater 5,0 wz
4. Wiktoria Baranowska 4,91 wz
5. Filip Zań 4.91 wz
6. Aleksandra Cybulska 4,81 wz

Kl. IVb
1. Bartosz Sment 5,18 wz
2. Hanna Gryczewska 5,09 wz
3. Julia Urbańska 5,09 wz
4. Hubert Hertel 5,0 wz
5. Maja Staszak 5,0 wz
6. Jacob Wojtaszek 5,0 wz
7. Amelia Konieczna 4,9 wz
8. Maciej Cymerman 4,81 wz

Kl. Va
1. Amanda Piwowar 5,36 wz
2. Martyna Bąkowska 5,18 wz
3. Zuzanna Sumara 5,18 wz
4. Jakub Emilianowicz 4,9 wz
5. Natalia Piesyk 4,9 wz
6. Anna Szymczak 4,9 wz
7. Marta Cierpiał 4,81 wz
8. Maxymilian Okonek 4,81 wz
9. Wiktoria Stachańska 4,81 wz

Kl. VIa
1. Katarzyna Afeltowicz 5.0 wz
2. Laura Rzepka 4,8 wz

Kl. VIb
1. Joanna Packań 5,36 wz
2. Aleksandra Tomicz 5,36 wz
3. Joanna Cymerman 5,18 wz
4. Adrianna Piesyk 5,09 wz


GIMNAZJUM KL. I-III

Kl. Ia
1. Cyprian Guzek 5,0 wz
2. Angelika Sikora 5,0 wz

Kl. Ic
1. Roksana Florczak 4,76 wz

Kl. IIa
1. Dariusz Parchem 5,0 wz
2. Adriana Cybulska 4,87 wz

Kl. IIb
1. Karolina Biskupska 4,87 wz

Kl. IIc
1. Maksymilian Cymerman 5,27 wz
2. Daria Konieczna 5,2 wz
3. Artur Brydziński 4,87 wz
4. Jagoda Hertel 4,8 wz
5. Sara Okonek 4,8 wz

Kl. IIIa
1. Agata Gołąb 5,19 wz

Kl. IIIb
1. Amelia Safarzyńska 5.0 wz

Kl. IIIc
1. Sandra Cieplicka - 5,19
2. Lena Dobrynowicz - 4,88
3. Bartosz Ogłoziński - 4,88
4. Natalia Bednarczyk - 4,81
5. Aleksandra Kowalczyk -4,75

Autor: Wicedyrektor szkoły Barbara Tomicz
Wygenerowano w sekund: 0.22
1,207,101 unikalne wizyty