Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW - 2021

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW – 2021

 

 

W czwartkowy poranek 24 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu pod hasłem Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów.

Wydarzenie rozpoczęło się programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów klas VIII, a w części oficjalnej, po wprowadzeniu sztandaru, przywitaniu gości, nastąpiło Przyrzeczenie Absolwentów. Następnie głos zabrali: Burmistrz Recza Pan Wiesław Łoński, Dyrektor szkoły Pan Maciej Gryczewski oraz zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyna Szewc.

 

Podczas uroczystości rodziców oraz przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą reprezentowali:

Wiesław Łoński - Burmistrz Recza

Eugeniusz Nykiel – Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego

Tadeusz Robaczek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu

Katarzyna Szewc – zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców

Luiza Marach – inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Reczu

Ilona Herba – reprezentującą Nadleśnictwo Drawno.

Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Reczu reprezentowali:

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły

Andrzej Horoszkiewicz – wychowawca klasy VIII A

Adriana Pacześna - Kozina – wychowawca klasy VIII B

Joanna Bykowska – wychowawca w klasach I-III

Ewa Kociuba – wychowawca w klasach I-III

Dagmara Mikuła – wychowawca w klasach I-III

Grzegorz Jurkiewicz – wychowawca klasy VIII B w roku szkolnym 2017/2018

 

Po wyprowadzeniu sztandaru wręczony został tytuł „Przyjaciela Szkoły”, który w tym roku mieliśmy zaszczyt przyznać Nadleśnictwo Drawno, dziękując za wieloletnią współpracę. Pamiątkową tabliczkę Przyjaciela Szkoły odebrała w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawno Pani Ilona Herba.

 

W dalszej części przyznano nagrody dla tych uczniów, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w różnych dziedzinach:

 

Nagrodę Dyrektora Szkoły dla ucznia z najwyższą średnią otrzymała Oliwia Iwach, która ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,83.

 

Nagrodę Wicedyrektora Szkoły dla ucznia z drugą najwyższą średnią otrzymali Jakub Pater za średnią 5,56 oraz Zuzanna Żułtaszek za średnią 5,56.

 

W imieniu Burmistrza Recza Pana Wiesława Łońskiego, Pani Luiza Marach – inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Reczu wręczyła nagrody dla uczniów za ich osiągnięcia i postawę sportową. Nagrody otrzymali: Maciej Cymerman – żeglarstwo, Kewin Sobala – piłka nożna.

 

 Jednocześnie podziękowaliśmy uczniom, którzy przez wiele lat angażowali się w promowanie wydarzeń lokalnych. Poprosiliśmy o wystąpienie: Wiktorię Baranowską, Julię Błaszczyk, Mateusza Cichockiego, Aleksandrę Cybulską, Konrada Dłużniewskiego, Oliwię Iwach, Amelię Jankowską, Macieja Manikowskiego, Jakuba Patera, Roksanę Pietrzak, Aleksandra Cylwika, Macieja Cymermana, Hannę Gryczewską, Amelię Konieczną, Julię Maciejewską, Marcina Nykla, Paulinę Radomską, Zuzannę Sankowską, Bartosza Smenta, Kewina Sobalę, Maję Staszak, Szymona Wieczorka, Hannę Więcek, Jacoba Wojtaszka, Macieja Wyroślaka, Adriannę Wyrzykiewicz, Zuzannę Żułtaszek.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu Pan Tadeusz Robaczek wręczył nagrodę za promowanie inicjatyw społecznych oraz działalność samorządową. Nagrodę w imieniu opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzaty Sawczuk wręczył również dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski. Nagrody otrzymała Oliwia Iwach – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego Pan Eugeniusz Nykiel oraz dyrektor szkoły Pan Maciej Gryczewski - w imieniu Nadleśnictwa Choszczno Przyjaciela Szkoły - wręczyli nagrodę za promowanie działalności ekologicznej, którą otrzymała Oliwia Iwach.

 

Przewodniczący Rady Powiatu oraz wicedyrektor szkoły Pani Barbara Tomicz wręczyli nagrody dla: Aleksandry Cybulskiej za wieloletnią pracę w zarządzie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Reczu oraz dla Hanny Gryczewskiej za wieloletnie reprezentowanie szkoły w konkursach wokalnych na szczeblu powiatowym.

 

W imieniu Prezesa UKS „Hetman” Recz Pana Jakuba Drapińskiego dyrektor szkoły oraz Pani Joanna Bykowska wręczyli nagrody dla następujących uczniów: Anny Jezierskiej, Aleksandry Cybulskiej, Roksany Pietrzak, Aleksandry Wesołej, Kewina Sobali, Macieja Manikowskiego, Bartosza Smenta, Konrada Dłużniewskiego.

 

Dyrektor szkoły Pan Maciej Gryczewski, Pani Dagmara Mikuła oraz Pani Ilona Herba - przedstawiciel Nadleśnictwa Drawno - Przyjaciela Szkoły wręczyli nagrody dla uczniów, którzy zaangażowali się w działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Nagrody otrzymali: Wiktoria Baranowska, Aleksandra Cybulska, Oliwia Iwach, Roksana Pietrzak, Maciej Cymerman, Hanna Gryczewska, Maja Jagiełło, Amelia Janik, Amelia Konieczna, Julia Maciejewska, Marcin Nykiel, Paulina Radomska, Zuzanna Sankowska, Bartosz Sment, Kewin Sobala, Maja Staszak, Julia Urbańska, Hanna Więcek, Jacob Wojtaszek, Maciej Wyroślak, Adrianna Wyrzykiewicz, Zuzanna Żułtaszek.

Nagrody za udział w projekcie Poczytajmy oraz za aktywność podczas działań profilaktycznych otrzymali: Wiktoria Baranowska, Hanna Gryczewska, Oliwia Iwach, Maja Jagiełło, Zuzanna Sankowska, Julia Urbańska, Adrianna Wyrzykiewicz. Nagrodę – w imieniu pedagoga szkolnego Pani Wiolety Sankowskiej – wręczyła wicedyrektor szkoły Pani Barbara Tomicz oraz Pani Ewa Kociuba.

 

Pani Adriana Pacześna-Kozina wręczyła nagrodę dla Jakuba Patera – finalisty konkursu przedmiotowego z języka angielskiego w roku szkolnym 2020/2021.

 

Pan Maciej Gryczewski wręcz nagrodę dla Oliwii Iwach – finalistki konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie w roku szkolnym 2020/2021.

 

Pan Andrzej Horoszkiewicza wręcz nagrodę dla Jakuba Patera – finalisty konkursu przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2020/2021.

 

Pani Adriana Pacześna - Kozina oraz Pani Luiza Marach wręczyły nagrody za udział w konkursie plastycznym „Pomocna Dłoń” w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu. Nagrody otrzymali: Julia Urbańska, Amelia Janik, Adrianna Wyrzykiewicz, Zuzanna Żułtaszek, Julia Maciejewska, Maja Staszak, Wiktoria Baranowska.

 

Pan Grzegorz Jurkiewicz wręcz nagrody dla członków Klubu Melomana Osłuchanego oraz zespołu wokalno-instrumentalnego. Nagrody otrzymali: Amelia Janik, Hanna Gryczewska, Zuzanna Żułtaszek, Julia Maciejewska, Hanna Więcek, Szymon Wieczorek Maciej Wyroślak oraz Pani Anna Żułtaszek.

 

Pan Andrzej Horoszkiewicz złożył podziękowania gospodarzowi klasy 8A Roksanie Pietrzak.

 

Pani Adriana Pacześna-Kozina wręczyła podziękowania wychowawcy dla uczniów klasy 8B Amelii Koniecznej, Bartosza Smenta, Adrianny Wyrzykiewicz, Zuzanny Zułtaszek.

 

Warto nadmienić, że Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów” - Przyjaciel szkoły - tradycyjnie ufunduje nagrodę – Stypendium im. Adolfa Długosza dla ucznia, który uzyska najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty. Ponieważ w tym roku wyniki egzaminów zostaną przekazane dopiero 9 lipca, w związku z tym wręczenie tego Stypendium nastąpi 27 sierpnia 2021 r. podczas XI Korytowskiej Nocy Poetów.

 

Po wręczeniu nagród nastąpił moment przekazania uczniom pamiątkowych dyplomów ukończenia szkoły.

KLASA VIII A:

 

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody otrzymali: Oliwia Iwach (średnia 5,83), Jakub Pater (5,56), Wiktoria Baranowska (5,28), Aleksandra Cybulska (5,17), Roksana Pietrzak (5,17), Joanna Różańska (5,17), Michalina Skonieczna (4,83)

 

Na ręce uczniów złożyliśmy również listy gratulacyjne dla ich rodziców. Listy gratulacyjne otrzymali: Karina i Dawid Iwachowie, Karolina i Kamil Paterowie, Anna Czerwińska i Krzysztof Baranowski, Magdalena i Zbigniew Cybulscy, Mariola i Krzysztof Pietrzakowie, Ewelina i Piotr Różańscy, Aleksandra i Ireneusz Skonieczni

 

Następnie zaprosiliśmy pozostałych uczniów: Julię Błaszczyk, Mateusza Cichockiego, Konrada Dłużniewskiego, Amelię Jankowską, Annę Jezierską, Macieja Manikowskiego, Krzysztofa Michalskiego, Mateusza Myczkowskiego, Wiktorię Rumbuć, Kornelię Skryp, Jakuba Tobjaszewskiego, Łukasza Tobjaszewskiego, Mateusza Tobjaszewskiego, Aleksandrę Wesołą, Wiktora Wróblewskiego, Igora Wyroślaka

 

W imieniu wychowawcy podziękowaliśmy również rodzicom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w pracę na rzecz klasy i szkoły - na ręce uczniów przekazaliśmy podziękowania: Paniom Justynie Błaszczyk, Magdalenie Cybulskiej, Karinie Iwach, Marlenie Manikowskiej, Agacie Michalskiej, Karolinie Pater, Marioli Pietrzak, Monice Rumbuć, Aleksandrze Skoniecznej, Elżbiecie Tobjaszewskiej, Beacie Wróblewskiej oraz Panu Grzegorzowi Wyroślakowi

 

Na koniec poproszono Pana Andrzeja Horoszkiewicza, gospodarza klasy Roksanę Pietrzak oraz wychowawców w klasach I-III Panią Joannę Bykowską i Panią Dagmarę Mikułę o wpis do pamiątkowej Kroniki.

 

KLASA VIII B

 

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody otrzymali: Zuzanna Żułtaszek (5,56), Hanna Gryczewska (5,39), Bartosz Sment (5,39), Julia Maciejewska (5,28), Julia Urbańska (5,28), Amelia Konieczna (5,17), Zuzanna Sankowska (5,17), Maja Staszak (5,12), Hanna Więcek (5,11), Adrianna Wyrzykiewicz (4,89)

`

Na ręce uczniów złożyliśmy również listy gratulacyjne dla ich rodziców. Listy gratulacyjne otrzymali: Anna Żułtaszek i Damian Żułtaszek, Aleksandra i Maciej Gryczewscy, Anna Zielińska i Artur Sment, Agata i Paweł Maciejewscy, Joanna i Ireneusz Urbańscy, Maria i Artur Konieczni, Katarzyna i Andrzej Sankowscy, Agnieszka i Przemysław Staszakowie, Arleta i Mariusz Więckowie, Agnieszka Podkrólewicz - Wiśniewska i Krzysztof Wyrzykiewicz,

 

Nagrodę wychowawcy otrzym również Maciej Cymerman (4,61)

 

Następnie na scenę zaprosiliśmy pozostałych uczniów: Aleksandra Cylwika, Maję Jagiełło, Amelię Janik, Arkadiusza Marchwanta, Pawła Miśka, Szymona Młodawskiego, Tomasza Nowaka, Marcina Nykla, Paulinę Radomską, Kewina Sobalę, Szymona Wieczorka, Jacoba Wojtaszka, Macieja Wyroślaka.

 

W imieniu wychowawcy podziękowaliśmy również rodzicom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w prace na rzecz klasy i szkoły - na ręce uczniów przekazaliśmy podziękowania:

Paniom - Renacie Cylwik, Teresie Cymerman, Państwu Aleksandrze i Maciejowi Gryczewskim, Paniom - Bożenie Janik, Agacie Maciejewskiej, Justynie Marchwant, Annie Misiek, Aleksandrze Nykiel, Bożenie Radomskiej, Katarzynie Sankowskiej, Annie Zielińskiej, Agnieszce Staszak, Joannie Urbańskiej, Justynie Wojciechowskiej, Agnieszce Wyroślak, Annie Żułtaszek

 

Na zakończenie poprosiliśmy wychowawcę klasy Panią Adrianę Pacześną-Kozinę, gospodarza klasy Amelię Konieczną oraz wychowawców w klasach I-III Panią Ewę Kociubę, Panią Dagmarę Mikułę i wychowawcę w klasie V Pana Grzegorza Jurkiewicza o wpis do pamiątkowej Kroniki.

 

Po wręczeniu dyplomów przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Iwach oraz zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyna Szewc odsłoniły pamiątkowe tablo, które już niedługo zostanie wyeksponowane na terenie szkoły.

 

Po pełnym wzruszeń i emocji wystąpieniu wychowawców klas Pani Adriany Pacześnej-Koziny oraz Pana Andrzeja Horoszkiewicza, a także uczniów: Roksany Pietrzak, Zuzanny Żułtaszek oraz Julii Maciejewskiej nastąpiło zakończenie wydarzenia.

 

Należy dodać, że fotorelacja z wydarzenia została opublikowana na szkolnym facebooku i stronach internetowych szkoły, a także na stronach fb Środowiskowego Domu Samopomocy.

Film z wydarzenia można oglądać na kanale You Tube oraz w Telewizji Echo.

 

Osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości:

Organizacja: Andrzej Horoszkiewicz, Adriana Pacześna-Kozina, uczniowie klas 8

Współorganizacja: Barbara Tomicz, Maciej Gryczewski, pracownicy obsługi i administracji

Prowadzenie: Oliwia Iwach, Barbara Tomicz, Maciej Gryczewski

Program artystyczny: Andrzej Horoszkiewicz, Grzegorz Jurkiewicz

Dekoracje, scenografia: Joanna Jakubowska, Hanna Więcek, Maja Staszak oraz Julia Urbańska, Amelia Konieczna, Adrianna Wyrzykiewicz

Tabliczka „Przyjaciel szkoły”: Monika Olender-Zań

Nagłośnienie i oprawa muzyczna: Grzegorz Jurkiewicz

Śpiew: Hanna Gryczewska i Zofia Gryczewska

Oprawa medialna i fotorelacja: Telewizja Echo, Środowiskowy Dom Samopomocy – Małgorzata Śmiechowska

Poczet sztandarowy: opiekun Małgorzata Sawczuk oraz Jakub Tworzewski, Wiktoria Gołębiewska, Adrianna Hryniewicz oraz Julia Czarnecka,

Serdecznie życzymy naszym Absolwentom wszystkiego co najlepsze, mądrego wyboru nowych szkół, a wcześniej udanych wakacji. Tego samego, czyli udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji życzymy również wszystkim pozostałym uczniom Szkoły Podstawowej w Reczu.

 

Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

 

Pożegnanie absolwentów - film

Zarządzenie nr 25/2020/2021

Zarządzenie nr 25/2020/2021

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

z dnia 22 czerwca 2021 r.

w sprawie przeprowadzenia egzaminu poprawkowego

dla uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu

 

Na podstawie Uchwały nr 9/2020/2021 z dnia 21 czerwca 2021 r. rady pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu w sprawie klasyfikacji uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu za rok szkolny 2020/2021 oraz na podstawie Statutu Szkoły Podstawowej w Reczu

zarządzam:

& 1

Przeprowadzić egzamin poprawkowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu.

  1. Egzamin z języka polskiego zorganizować w dniu 23 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00 w sali nr 41

  2. Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zorganizować w dniu 23 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00 w sali nr 42

  3. Egzamin z języka angielskiego zorganizować w dniu 24 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00 w sali nr 42

  4. Egzamin z informatyki zorganizować w dniu 24 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00 w sali nr 26

  5. Za pisemne powiadomienie uczniów i ich rodziców o terminie egzaminów odpowiada dyrektor szkoły za pośrednictwem wychowawcy.

  6. Za terminowe – do 24 czerwca 2021 r. - przygotowanie wymagań edukacyjnych, zakresu materiału oraz arkuszy egzaminacyjnych do 2 lipca 2021 r. (zgodnie z ZWO) odpowiada nauczyciel przedmiotu, z którego uczeń otrzymał ocenę niedostateczną.

& 2

Powołać komisje w składzie:

 

1. Do egzaminu z języka polskiego:

Barbara Tomicz – przewodniczący, egzaminator

Jolanta Cymerman – członek komisji

Andrzej Horoszkiewicz – członek komisji

 

 2. Do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie:

Maciej Gryczewski – przewodniczący, egzaminator

Małgorzata Sawczuk – członek komisji

Jerzy Mikuła – członek komisji

 

 3. Do egzaminu z języka angielskiego:

Maciej Gryczewski – przewodniczący

Adriana Pacześna-Kozina – egzaminator

Katarzyna Brzozowska - egzaminator

 

 4. Do egzaminu z informatyki:

Barbara Tomicz– przewodniczący

Artur Stąporek – egzaminator

Aneta Kowal – członek komisji

& 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.



& 4

Zobowiązuję wychowawców do powiadomienia rodziców/prawnych opiekunów uczniów przystępujących do egzaminu poprawkowego o terminie egzaminu.



& 5

Zobowiązuję nauczycieli przedmiotów, z których uczniowie przystąpią do egzaminu poprawkowego, o przygotowanie do dnia 24 czerwca 2021 r. zakresu materiału oraz wymagań jakie będą obowiązywały na egzaminie, natomiast arkuszy egzaminacyjnych do dnia 2 lipca 2021 r.

Recz, dn. 22 czerwca 2021 r.

Podziękowanie

"W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele." - Helen Keller


 

 

 

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie klas I-VII

 

Informuję, że zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII odbędzie się w dniu 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00.

Ze względu na obowiązujące procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, nie odbędzie się uroczysty apel. Uczniowie o godz. 9.00 udają się do swoich klas na spotkania z wychowawcami, którzy wręczą uczniom świadectwa promocyjne.

Dodam, że spotkania uczniów z wychowawcami odbędą się bez udziału rodziców.

Przywozy odbywają się zgodnie z planem, natomiast odwozy od godz. 9.45 wg następującego wykazu:

9.45 – Sicko, Sokoliniec

9.45 – Nętkowo

9.45 – Trzebiń, Pomień

10.05 – Słutowo, Wielgoszcz, Suliborek Ferma, Rybaki, Suliborek, Sulibórz

10.10 – Grabowiec, Rybnica, Lubieniów, Lestnica

10.10 – ul. Leśna, Żeliszewo, Pamięcin, Jarostowo

Świetlica szkolna w dniu 25 czerwca 2021 r. pracuje do godz. 10.30

 

ODBIÓR ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ ABSOLWENTÓW KLAS VIII

 

Szanowni Absolwenci!

Uroczystość Pożegnania Absolwentów odbędzie się 24 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 w hali sportowej. Uroczystość odbędzie się bez udziału rodziców.

Odbiór pakietów dokumentów (świadectw, kopii świadectw, kart zdrowia, kodów i loginów do sprawdzenia wyników egzaminu ósmoklasisty, ewentualnie dodatkowych zaświadczeń i dokumentów) – 25 czerwca 2021 r. od godz. 8.00 w sali nr 14.

 

Dyrektor szkoły

 

APEL - 18 CZERWCA 2021

APEL - 18 CZERWCA 2021

APEL - 18 CZERWCA 2021

Wręczenie nagród za zaangażowanie uczniów w różnego rodzaju wydarzenia szkolne i pozaszkolne.

 

W dniu 18 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Reczu zorganizowany został apel, który miał na celu uhonorowanie uczniów, którzy swoim zaangażowaniem wyróżnili się w szkole w różnych dziedzinach w roku szkolnym 2020/2021.

Na apelu dla klas I-III rozdano nagrody następującym uczniom:

1. Konkurs zespołu nauczycieli języków obcych – kartka walentynkowa – I miejsce – Lena Pasierbiewicz (2A).

2. Konkurs zorganizowany przez klasę VI C – Krokomania, czyli spacerem na koniec świata – konkurs fotograficzny – II miejsce Adam Bagrowski (3C).

3. Konkurs matematyczny Kangur – II miejsce Natasza Kościelniak (3A), III miejsce Andżelika Ćwiek (3A).

4. Aktywny udział w programie profilaktyczno-wychowawczym Cukierki – klasa III A (cała klasa), klasa III B – Robert Wasilewski, Borys Pilżys, Nikola Domańska, Kacper Brzóska, Maja Kwieciarz, Julia Gołębiewska, Julia Lechocka, Maja Przebieracz, Laura Delegacz, Oskar Szmyt, Tomasz Piesyk, Patrycja Sowińska; klasa III C – Michalina Chojnicka, Amelia Pietrzak, Kamila Pilżys – Janiuk, Wojciech Robaczek.

5. Aktywny udział w działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu – Hanna Zając (3A).

6. Klasowy konkurs pięknego czytania – klasa I B - I miejsce – Julia Gawlik, II miejsce – Zofia Mielczarek, Maja Romanowska – za konkurs on-line).

7. Dzienniczek lektur – klasa IIIA – Hanna Wieliczko, Małgorzata Gawlik, Sandra Wiśniewska; klasa IIIB – Maja Kwieciarz, Paulina Janik, Patrycja Sowińska; klasa IIIC – Michalina Chojnicka, Emilia Radzio, Emilia Olejarnik.

8. Certyfikaty z projektu Puppet Theatre (E-Twinning) – klasa IIIA (cała klasa).

 

Na apelu dla klas IV-VII wręczono nagrody następującym uczniom:

1. Certyfikaty z projektu Lets Cook (E-Twining) – klasa VIB – Amelia Atenborska, Magdalena Dziubczyńska, Wojciech Krasowski, Aleksandra Kliman, Klaudia Matusewicz, Gabriela Stefaniak, Oliwier Pawlak, Hanna Szczepaniak, Joanna Zań; klasa VIIC – Julia Emilianowicz, Aleks Sobala, Amelia Rozbiegalska, Maja Dziadak, Mateusz Siemienik, Michał Bednarczyk, Nadia Kozina, Oliwier Czerwiński, Szymon Jarosz, Wiktoria Pawlak, Zofia Gryczewska, Zuzanna Wyroślak.

2. Konkurs zespołu nauczycieli języków obcych – kartka walentynkowa – II miejsce Katarzyna Przewdzięk (5A), III miejsce – Maja Dobies (5A).

3. Konkurs zorganizowany przez klasę VI C – Krokomania, czyli spacerem na koniec świata – konkurs fotograficzny – I miejsce Maja Dziadak (7C), III miejsce Oliwia Zielińska (6B), Zuzanna Szymczak (7A). Konkurs krokomanii – I miejsce Maja Dziadak (7C), II miejsce Magdalena Dziubczyńska (6B), III miejsce Klaudia Więcek (7B).

4. Konkurs matematyczny Kangur – I miejsce Radosław Józefczyk (4B) – kategoria klas III-IV. I miejsce Wojciech Hamerski (5B), II miejsce Aleksandra Szymczak (5A), Wiktor Florczak (5B) – kategoria klas V-VI.

5. Tydzień z Krzyżówką matematyczną – I miejsce – Antoni Gołębiewski (7B), Wiktoria Gołębiewska (6C), Adrianna Hryniewicz (6C), Maja Konieczna (6A), Hanna Sankowska (6C), Emilia Skonieczna (6A).

5. Aktywny udział w działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu – Wiktoria Sawicka (7B), Julia Czarnecka (7B), Andżelika Piłatowska (7B).

6. Projekt „Perły Bałtyku” - klasa VA (cała klasa), klasa VB (cała klasa), klasa VIB (cała klasa), klasa VIIB (cała klasa).

7. Nagrody MGOKiS – za współpracę i udział w projektach realizowanych przez Miejsko-Gminny Osrodek Kultury i Sportu - klasa VB Julia Bosak, Wanessa Jusińska, Marika Kuś, Oliwia Sokołowska, Weronika Janik, Zofia Papierska, Wiktor Florczak, Szymon Więcek. Klasa VIIB – Andżelika Piłatowska, Laura Wolna, Oskar Merks, Wojciech Kamiński, Igor Piątkowski, Wiktoria Sawicka, Hanna Olejarnik.

8. Rajd rowerowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go maja – Placówka Wsparcia Dziennego TPD Nętkowo - nagroda przewodniczącej komisji oświaty Rady Miejskiej w Reczu i nagroda dyrekcji szkoły.

9. Nagrody za konkurs na Najpiękniejsza Dynię Helloweenową – nauczyciele języków obcych – I miejsce - Zuzanna Szymczak (7A), II miejsce – Aleksandra Szymczak (5A), III miejsce – Alan Wolny (7B).

10. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zofia Papierska (5B). List gratulacyjny dla uczennicy, która będzie reprezentować Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2022.

Program "Cukierki"

Program "Cukierki"

Program „Cukierki”

Program „Cukierki” to propozycją oddziaływań profilaktycznych skierowanych do dzieci klas III. Został oparty na pracy z bajką Agnieszki Grzelak pt. "Cukierki".

Celem programu było:

  • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;

  • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;

  • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;

  • nauka podstaw asertywnych względem osób nieznajomych;

  • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się nie tylko na terenie szkoły.
    Program jest polecany przez ORE i PARPA.

W trakcie realizacji programu uczniowie klas III a, III b i III c nie tylko uczyli się ale także świetnie się bawili :)

Dziś na apelu podsumowującym pracę szkoły w roku 2020/2021, uczestnicy programu otrzymali nagrody.

Wszystkim nagrodzonym bardzo gratuluję!!!

Marlena Mielczarek- pedagog szkolny

Mamy nową Przewodniczącą SU

Mamy nową Przewodniczącą SU

Mamy nową Przewodniczącą SU

15 czerwca 2021 w naszej szkole zostały przeprowadzone powszechne i tajne wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza.

 

W dzień głosowania, od godziny 8.50, przychodzili pod opieką nauczycieli, uczniowie poszczególnych klas aby wybrać jedną z trzech kandydatek.

 

W głosowaniu wzięło udział 162 uczniów.

 

Miło nam poinformować, że na stanowisko Przewodniczącej Samorządu została wybrana Zofia Papierska.

Gratulujemy!

 

M. Sawczuk Opiekun SU

Wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

15 czerwca 2021 roku odbędą się wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły.

 

Kandydatki:

Adrianna Hryniewicz, klasa 6c

Julia Bosak, klasa 5b

Zofia Papierska, klasa 5b.

 

Rozpoczęła się już kampania, w czasie której Kandydatki przygotowały plakaty wyborcze i ulotki, a na nich swoje pomysły, propozycje i konkretne działania!

 

Małgorzat Sawczuk Opiekun SU

Pasowanie Pierwszoklasistów 31 maja 2021 r.

Pasowanie Pierwszoklasistów 31 maja 2021 r.

Pasowanie Pierwszoklasistów

31 maja 2021 r.

 

    W poniedziałkowe przedpołudnie 31 maja 2021 r. w hali widowiskowo - sportowej w Reczu odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, rozpoczęło się bardzo ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas I oraz ich wychowawców p. Danutę Cybulską-Czerniak i p. Renatę Polarczyk.

 

    Po powitaniu wszystkich obecnych przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Oliwię Iwach, nastąpiło odśpiewanie hymnu. Na uwagę zasługuje fakt, że najmłodsi uczniowie wspaniale zaśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

W swoim przemówieniu dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski zwrócił uwagę na hasło przewodnie uroczystości: „Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”. Podkreślił znaczenie wychowania przedszkolnego i szkolnego w wychowaniu młodych ludzi oraz wyraził nadzieję, że: „...w przyszłości każdy uczeń klasy I, który symboliczna szablą patrona szkoły Hetmana Stefana Czarnieckiego zostanie przyjęty do społeczności szkolnej, stanie się wartościowym, mądrym człowiekiem, który będzie wzorem dla innych”.

 

    Dyrektor powitał zaproszonych gości:

Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Reczu p. Tadeusza Robaczka

Przewodniczącą Rady Rodziców p. Sylwię Milewską

Inspektora ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Reczu p. Luizę Marach.

 

    Najważniejszymi momentami wydarzenia były:

Ślubowanie pierwszoklasistów - przy sztandarze szkoły gospodarze klas Nina Ogłozińska oraz Aleks Smus wraz z pozostałymi uczniami ślubowali: „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i Szkoły, uczyć się w Szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę, starać się być dobrym kolegą, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

 

    Pasowanie pierwszoklasistów, którego dokonali: dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski oraz wicedyrektor szkoły p. Barbara Tomicz.

 

   Następnie życzenia najmłodszym uczniom szkoły złożyli: Oliwia Iwach – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, p. Wiesław Łoński – Burmistrz Recza, który zwrócił uwagę na dużą dojrzałość pierwszoklasistów oraz wręczył prezenty dla klas oraz p. Sylwia Milewska – Przewodnicząca Rady Rodziców zaznaczyła rolę rodziców w wychowaniu najmłodszych uczniów.

 

   Tradycją uroczystości jest wręczenie słodkich upominków przygotowanych przez Radę Rodziców oraz symbolicznego „Pierwszego Abecadła”, które wręczyli uczniom dyrektor i wicedyrektor szkoły.

 

   Na zakończenie prowadząca uroczystość Oliwia Iwach podziękowała tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania imprezy:

 

Program artystyczny i przygotowanie: p. Danuta Cybulska – Czerniak i p. Renata Polarczyk

Dekoracje i dyplomy: p. Danuta Cybulska-Czerniak i p. Renata Polarczyk, p. Joanna Bykowska, p. Magdalena Karcz, p. Ewa Kociuba, p. Małgorzata Juszkiewicz, p. Ewelina Różańska, p. Ewelina Szczepaniak

Nagłośnienie: p. Grzegorz Jurkiewicz

 

  Upominki i prezenty: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Rada Rodziców i Przedszkole Miejskie w Reczu, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Gmina Recz, Mariola i Marcin Petschke, Firma Ogólnobudowlana Grzegorz Szczepaniak, Biuro Urbanistyczne Marta Piechota-Kondela, Bawialnia Smerfa Katarzyna Gawlik.

 

   Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że fotorelację z uroczystości można obejrzeć na facebooku Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu, a relację telewizyjną w Telewizji Echo (https://www.youtube.com/watch?v=6xtm9zwTRlM).

 

 

Organizatorzy

 

 

 

Spotkanie z rodzicami przyszłych klas pierwszych

Spotkanie z rodzicami przyszłych klas pierwszych

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu informuje, że spotkanie z rodzicami przyszłych klas pierwszych - 2021/2022 odbędzie się 30 czerwca 2021 r. o godzinie 15.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Reczu.       

Z poważaniem Maciej Gryczewski

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,520,717 unikalne wizyty