Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dostępność

aTwinning

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Już we wtorek 1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. Z pewnością wielu z Was z utęsknieniem czekało na ten dzień. I chociaż będziemy w tym roku pracowali w szczególnych warunkach, mamy nadzieję, że poradzimy sobie doskonale, a przyjaźnie, które między Wami się kiedyś wytworzyły, przybiorą nowy, bardziej odpowiedzialny i trwały charakter. Bo przecież szkoła jest również po to, aby nie tylko zdobywać wiedzę, ale również po to, aby rozmawiać, cieszyć się sobą, nawiązywać nowe znajomości, miło spędzać czas.
Chcielibyśmy Was – Drodzy Uczniowie – prosić, abyście od początku nauki zwracali jednak szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów, a także bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Pamiętajcie o tym, aby stosować się do wytycznych sanitarnych, poleceń nauczycieli, starajcie się nie tworzyć większych grup podczas przerw, w stołówce, toaletach, na podwórku. Wtedy gdy trzeba – załóżcie maseczki.
W tym roku każda klasa będzie miała na stałe przydzieloną salę lekcyjną – to nowość, do której – mam nadzieję – szybko się wszyscy przyzwyczaimy. Informacje o przydziale klas oraz wiele innych ważnych treści zostały przesłane na konta rodziców w e-dzienniku w dokumencie pn. „Procedura Funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Reczu w czasie stanu epidemii”.
Wasi nauczyciele i wychowawcy również chcieliby Was zobaczyć. Ich praca od marca do czerwca miała zupełnie inny, nowy, zdalny charakter. Jako Wasi pedagodzy, nie wyobrażamy sobie jednak szkoły bez uczniów. Chcemy wrócić do normalnych warunków pracy.
W tym roku szkolnym witamy w naszej szkole czterdziestu dwóch młodych ludzi, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Z pewnością szybko przyzwyczają się do nowego budynku, nowych wychowawców – p. Danuty i p. Renaty oraz pozostałych nauczycieli. Początek września 2020/2021 to również nowe doświadczenia dla uczniów klas IV, którzy rozpoczynają ten rok szkolny z nowymi wychowawcami – p. Anetą i p. Agatą oraz poznają innych nauczycieli i nowe przedmioty. Nie martwcie się, będzie dobrze.
Ostatni rok nauki rozpoczynają także uczniowie klas VIII. Dla Was ten rok szkolny zakończy się bardzo dorosłymi wyborami i dużą odpowiedzialnością – staniecie przed wyborami szkół ponadpodstawowych, a w dniach od 25 do 27 maja będziecie pisali egzamin ósmoklasisty. Jesteśmy przekonani, że zarówno z dokonanego wyboru oraz wyniku egzaminu będziecie zadowoleni – możecie liczyć przecież na pomoc swoich wychowawców – p. Andrzeja i p. Adriany oraz pedagogów i pozostałych nauczycieli.

Dzień 1 września, oprócz rozpoczęcia roku szkolnego, to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej – w tym roku już 81. Poświęćmy dziś kilka chwil na upamiętnienie tego wydarzenia, a zwłaszcza tych bohaterów, którzy wtedy chwycili za broń i oddali życie za wolność swojej ojczyzny.
Chcemy, żebyśmy również wszyscy uczcili pamięć Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz – pana Adolfa Długosza, którego 10. rocznicę śmierci obchodziliśmy w ostatnich dniach sierpnia. Pan Długosz był wieloletnim dyrektorem i nauczycielem naszej szkoły, był też patronem gimnazjum. Pamiętajmy też, że wartości reprezentowane przez Pana Długosza, są ważne dla całej społeczności naszej szkoły.
Na koniec życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz rodzicom, aby nowy rok szkolny 2020/2021 odbył się jak najbardziej zwyczajnie.

W imieniu wszystkich pracowników szkoły – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły
Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.07
1,317,386 unikalne wizyty