Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

   Kolejny raz uczniowie świetlicy szkolnej klas 1-4 brali udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku zaprosiliśmy na wspólne śniadanie klasę 3a z panią Renatą Polarczyk. Wcześniej omówiłyśmy jak będzie wyglądało śniadanie w świetlicy:

 1. Utworzone zostaną  trzy wyspy:  Nabiałolandia i Wędlinolandia, Owocolandia i Warzywolandia, Pieczywolandia.
 2. Klasa 3a – przyniesie produkty do drugiej i trzeciej wyspy.
 3. W  przygotowaniu śniadania pomogą nam sponsorzy.

     8.11.2019r. o godzinie 8.00 uczniowie z klasy 3a wraz z uczniami z klasy 1a oczekującymi na lekcje rozpoczęli wspólne przygotowywanie posiłku. Chłopcy z 3a  przynieśli ze swojej klasy  ławki a dziewczynki zajęły się myciem warzyw i owoców. Następnie 24 uczniów uczestniczących w śniadaniu podzielonych zostało na trzy grupy. Wszyscy odnaleźli swoje wyspy i rozpoczęła się praca w grupach. Każdy mógł odwiedzić sąsiednią wyspę aby poczęstować się innymi produktami. Można było wykazać się umiejętnością  obierania jajek, krojenia warzyw, bułek  a przede wszystkim samodzielnym przygotowaniem kolorowych i zdrowych kanapek. Na deser było pyszne ciasto marchewkowe upieczone przez panią Gosię. Nasi sponsorzy: Eugeniusz Nykiel, Agata Paszowska, Mariola Petschke – bardzo dziękujemy.

 

Bogumiła Pieciukiewicz – kierownik świetlicy

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

        Niniejszym informuję, że spotkania rodziców z wychowawcami odbędą się wg poniższego harmonogramu:

 

14 listopada 2019 r. (czwartek):

 

Klasy I – III – godz. 15.30 (klasa I B wyjątkowo 5 grudnia br. o godz. 15.30)

Klasy IV – VI – godz. 16.15

Klasy VIII – godz. 17.00

 

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pozostają do dyspozycji rodziców do godz. 17.30, natomiast pozostali nauczyciele do godz. 18.30.

 

19 listopada 2019 r. (wtorek):

 

Klasy VII – godz. 15.30 (spotkanie z pedagogiem, mediatorem i terapeutą p. Markiem Pietrasikiem – Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls” - stołówka szkolna), 16.30 spotkania rodziców z wychowawcami.

 

5 grudnia 2019 r. (czwartek):

 

Klasa IB – wychowawca p. Małgorzata Juszkiewicz – godz. 15.30.

 

 

 

 

Serdecznie zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przed patriotyczną częścią artystyczną wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewali – co już stało się tradycją naszej szkoły – cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor szkoły - Pan Maciej Gryczewski – przy asyście sztandaru szkoły, odczytał fragment wizji Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, która w całości odwołuje się do dorobku  Patrona szkoły oraz  do wartości reprezentowanych przez Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz – Adolfa Długosza.

Następnie uczniowie pod kierunkiem Pana Andrzeja Horoszkiewicza oraz Pana Grzegorza Jurkiewicza zaprezentowali program artystyczny, który przypominał najważniejsze wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. Motywem  przewodnim programu artystycznego była audycja telewizyjna i „wejścia na żywo” reporterów, którzy dokumentowali przebieg Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście (w reporterów i recytatorów wcielili się uczniowie). Program został wzbogacony utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym wykonanym przez naszych młodych piosenkarzy: Patrycję Myczkowską, Hannę Gryczewską,  Zofię Gryczewską, Michała Maciejewskiego, Julię Sankowską oraz Hannę Sankowską.

W godzinach popołudniowych, po symbolicznym złożeniu wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji gminnych (naszą szkołę reprezentował dyrektor szkoły) na Rynku naszego miasta, mieszkańcy Recza byli świadkami programu artystycznego w wykonaniu naszych uczniów, który został wzbogacony o film zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Gra o Niepodległość”  oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Reczanie. Na zakończenie tego patriotycznego dnia wszystkim zaangażowanym i obecnym na uroczystości podziękował Pan Wiesław Łoński – Burmistrz Recza.

Warto wymienić tych, którzy przygotowali piątkowe wydarzenia:

Scenariusz i reżyseria: A. Horoszkiewicz

Muzyka: Grzegorz Jurkiewicz, Ewa Kociuba

Multimedia: A. Staporek

Organizacja i przygotowanie: pracownicy Urzędu Miejskiego w Reczu, pracownicy MGOKIS, klasa 7a SP

Aktorzy i recytatorzy: Roksana Pietrzak, Wiktoria Baranowska, Aleksandra Cybulska, Maciej Manikowski, Oliwia Iwach, Jakub Pater, Amelia Konieczna, Jacob Wojtaszek, Hanna Więcek, Adrianna Wyrzykiewicz, Maciej Cymerman, Zuzanna Zułtaszek, Bartosz Sment, Maja Staszak, Hanna Gryczewska, Aleksander Cylwik, Maciej Wyroślak, Zofia Papierska, Patrycja Myczkowska,

Werble: Oliwier Bańkowski

Fotorelacja: Piotr Przygoński, Julia Maciejewska

11 listopada br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Reczu odbyła się Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Cezary Mroczek. Msza została uhonorowana przez poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu (Jakub Emilianowicz, Pola Pilżys, Hanna Kuźmicz). Hymn państwowy zaśpiewały uczennice naszej szkoły: Hanna Gryczewska, Julia Sankowska, Patrycja Myczkowska oraz Zofia Gryczewska.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.

Wszystkim mieszkańcom, rodzicom, nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy mogli wziąć udział w  gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości serdecznie dziękuję za to, że jesteście świadkami wydarzeń, w które angażują się nasi uczniowie.

Fotorelacja na stronach internetowych szkoły i naszym FB oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

 30 października 2019 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt: Kubuś Puchatek.

 

Na konkurs wpłynęło 25 prac  wykonanych różnymi technikami. 12 prac plastycznych otrzymaliśmy ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie. Komisja w składzie: Oliwia Iwach, Kornelia Skryp, Piłat Aleksandra, Sudoł Iwona, Szymczak Anna, Brydzińska Oliwia, Janecka Wiktoria, Majewska Paulina dokonała oceny prac.

 

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 MIEJSCE -  Gabriela  Kalisz SP Choszczno

2 MIEJSCE – Nikola  Gołębiewska SP Recz

3 MIEJSCE – Aleksandra  Szymczak SP Recz

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

                                                                                                      Bogumiła Pieciukiewicz- kierownik świetlicy  

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

XIV konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II

XIV konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II

Od czternastu lat corocznie organizujemy w październiku konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II. Wydarzenie to weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.  W tym roku 24 X  odbył się XIV konkurs.

Oto jego wyniki.

 

 

Wyniki  XIV Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II lokaty od miejsca czwartego ułożone są w kolejności alfabetycznej

Poziom klas IV i V

 1. Sankowska Julia – I miejsce  (30/31 punktów)
 2. Skonieczna Emilia - I miejsce  (30/31 punktów)
 3. Massopust Adam – III miejsce  (25 punktów)
 4.  Gołębiewska Wiktoria
 5.  Papierska Zofia
 6.  Szymczak Aleksandra

 

Poziom klas VI-VII-VIII

 

 1. Stachańska Wiktoria– I miejsce  (36 punktów)
 2. Barna Maria - II miejsce (35 punktów)
 3. Tomicz Małgorzata – III miejsce  (33 punktów)
 4. Cymerman Maciej – III miejsce (33 punkty)
 5. Cichocki Mateusz
 6. Cybulska Aleksandra
 7. Emilianowicz Julia
 8. Grotkowska Adrianna
 9. Jarosz Amelia
 10.  Jezierska Anna
 11.  Krakowiak Małgorzata
 12.  Kużmicz Hanna
 13.  Piłatowska Andzelika
 14.  Sobala Kewin
 15.  Wesoła Aleksandra

 

                                                            serdecznie gratulujemy !!!

                                              E. Kosiło, E. Kosiło, K. Delegacz, M. Mielczarek

93-urodziny Kubusia Puchatka

93-urodziny Kubusia Puchatka

 

Kolejny raz w świetlicy klas 1-4 odbyły się urodziny Kubusia Puchatka. Jest to jedna z naszych tradycji. Uczniowie przychodzący na uroczystość musieli ubrać się na czerwono lub żółto. Dla klas pierwszych i drugich przygotowaliśmy dwie konkurencje:
1.Tygrysie skoki w worku.
2.Toczenie między pachołkami baryłki z miodem.
Natomiast klasy trzecie zajęły się programowaniem na macie. Należało zebrać 7 kolorowych kopert z zadaniami aby dotrzeć do urodzinowego tortu (zdjęcia na FB). Na urodzinach byli też bliscy i dalecy kuzyni solenizanta. Niespodzianką okazał się Kubuś Puchatek, który tańczył wraz z dziećmi przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcia. Jedna z mam z klasy1a upiekła dla Kubusia piękny tort. Dzieci przyniosły bardzo dużo prezentów za które Kubuś bardzo, bardzo dziękuje (podzieli się nimi na zajęciach świetlicowych). Nowością była foto-ścianka na tle której można było zrobić sobie zdjęcie (na chwilę stać się Kubusiem Puchatkiem). Na koniec uroczystości był oczywiście słodki poczęstunek z którym dzieci poszły do klas. Podczas urodzin pomagały nam trzy ,,pszczoły" z klasy 5a-Maja Konieczna, Lena Konieczna i Kinga Sudoł. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców oraz rodzicom dzięki którym mogliśmy przygotować słodki poczęstunek. Zapraszamy za rok. 
Bogumiła Pieciukiewicz - kierownik świetlicy  

 

Wyniki szkolnych etapów konkursów przedmiotowych

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy podwójnie. W dniu 11 października odbyły się apele dla klas I-IV oraz V-VIII, podczas których życzenia Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom obsługi i administracji złożył dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maria Barna.

 

Ważnym wydarzeniem było złożenie ślubowania, które po odczytaniu przez wicedyrektora szkoły p. Barbarę Tomicz, w imieniu klas przy Sztandarze Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego złożyli gospodarze oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

 

Samorząd Uczniowski przygotował również ankietę o nauczycielach, której wyniki będzie można odnaleźć w gazetce szkolnej „Szorty”.

Po części oficjalnej odbyła sie część artystyczna, którą w zabawny sposób zaprezentowali uczniowie szkoły przygotowani przez p. Bogumiłę Hołub, p. Joannę Jakubowską i p. Grzegorza Jurkiewicza.

 

W poniedziałkowe popołudnie 14 października Nauczyciele Szkoły Podstawowej i Przedszkola, Pracownicy obsługi i administracji, zaproszeni goście, w tym byli pracownicy Szkoły i Przedszkola oraz Przyjaciele szkoły również  przedstawiciele Rodziców spotkali sie podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła sie w hali sportowej MGOKiS (dziękujemy za udostępnienie hali).

BEACTIVE - Europejski Tydzień Sportu

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek

 

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY SKIEROWANY DO WYCHOWAWCÓW ŚWIETLIC SZKOLNYCH

pt: ,,Kubuś Puchatek”

 

Organizator : Świetlica szkolna klas 1-4 Szkoły Podstawowej w Reczu

 

Cel ogólny :

- nauka spostrzegania świata  poprzez literaturę, muzykę i bajkę filmową;

- popularyzacja literatury dziecięcej;

- samodzielne wykonanie prac;

- rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia;

- rozwijanie umiejętności manualnych;

- rozwijanie kreatywności.

Termin konkursu: 7-25.10.2019r.

Wygenerowano w sekund: 0.08
591,797 unikalne wizyty