Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

W dniu 4 października 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu odbyła się uroczystość z okazji obchodów ,,Światowego Dnia Zwierząt". Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej klas V-VI i Gimnazjum na hali sportowej. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III oraz Przedszkola Miejskiego mieli okazję obejrzeć wystawę przyniesionych zwierząt zgromadzonych w bibliotece szkolnej. Uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół p. Maciej Gryczewski witając uczniów i zaproszonych gości. A swoją obecnością zaszczycili nas Powiatowy Lekarz Weterynarii z Choszczna p. Dariusz Raniszewski oraz Inspektor Weterynarii p. Bernard Makowski. Scenariusz przewidywał przedstawienie przygotowanych komputerowych prezentacji przez uczniów oraz prezentację przygotowaną przez gości. Po prezentacjach była możliwość zadawania pytań dotyczących ochrony i opieki nad zwierzętami. Moc przekazanych informacji pozwoliła nam bardziej zgłębić wiedzę dotyczącą ochrony i prawidłowej opieki nad zwierzętami. Dowiedzieliśmy się także jak postąpić w razie znalezienia nieżywego zwierzęcia, gdzie zgłosić. Nauczyliśmy się także traktować zwierzęta jako naszego partnera i doceniać wspólne bogactwo natury. Będziemy bardziej wrażliwi na przypadki złego traktowania zwierząt i odważni aby zwrócić uwagę osobom, które postępują niegodnie ze zwierzętami. 
Cała uroczystość nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy na potrzeby tego święta wykonali plakaty, prezentacje i pomagali w obsłudze. Szczególne podziękowanie składamy uczniowi Karolowi Stąporkowi, który podłączył cały sprzęt komputerowy. Podziękowania należą się państwu nauczycielom wymieniając wg kolejności alfabetycznej: Wiesławie Horoszkiewicz, Grzegorzowi Jurkiewiczowi, Małgorzacie Juszkiewicz, Dagmarze Mikule, Jerzemu Mikule, Małgorzacie Piwowar, Marioli Romanowskiej, Józefowi Romanowskiemu, Arturowi Stąporkowi i Bernadecie Śliwińskiej. Dziękujemy bardzo paniom Krystynie Lipka i Teresie Tumin, które przyprowadziły dzieci z Przedszkola Miejskiego. 


GALERIA

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

NewsyŚwiąteczny konkurs plastyczny
REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
"ANIELE - STRÓŻU MÓJ"
organizowanego przez ZESPÓŁ SZKÓŁ. GIMNAZJUM IM A. DŁUGOSZA W RECZU
V edycja ( rok 2016)

Zespół Szkół

DziennikUchwałą Rady Miejskiej od dnia 1 września powołany został Zespół Szkół w Reczu, skupiający trzy, osobno do tego dnia funkcjonujące, placówki: Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lubieniowie oraz Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu.
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,092,391 unikalne wizyty