Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych


W dniach od 21 listopada do 2 grudnia 2016 r., w Choszcznie, odbywały się rejonowe eliminacje konkursów przedmiotowych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. We wszystkich konkursach brali udział nasi podopieczni , laureaci eliminacji szkolnych, które miały miejsce na początku października.
Właśnie na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie podane zostały oficjalne wyniki. Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata, a tym samym prawo startu w etapie wojewódzkim.
W szkole podstawowej najlepsze wyniki w Konkursie Matematycznym uzyskały uczennice klasy VIb – Joanna Packań oraz Aleksandra Tomicz, które do konkursu przygotowała p. Katarzyna Delegacz.
Spośród gimnazjalistów najlepsi okazali się: Maksymilian Cymerman z kl. IIc, który uzyskał tytuł laureata Konkursu Geograficznego (opiekun – p. Joanna Bednarczyk) oraz Bartosz Ogłoziński z kl. IIIc, który uzyskał tytuł laureata w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie. Bartek do konkursu przygotowywał się pod okiem p. Macieja Gryczewskiego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Szczecinie. Trzymamy kciuki!

Barbara Tomicz
wicedyrektor ZS w Reczu

Wieczór kolęd

Okres przedświąteczny to czas, który kojarzy nam się z radosnym oczekiwaniem. W nastrój i atmosferę Bożego Narodzenia 16 grudnia wprowadził nas XIV Wieczór Kolęd zorganizowany przez Zespół Szkół i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu poprowadzony przez Dyrektor MGOKiS – p. Agnieszkę Koźbiał oraz Dyrektora ZS – p. Macieja Gryczewskiego.

Licznie przybyli goście mogli zobaczyć Jasełka przygotowane przez p. Ewę Kosiło przy współpracy p. Bogumiły Pieciukiewicz, p. Ewy Kociuby i p. Magdaleny Karcz, a wykonane przez uczniów w następujących rolach: Józef – Karol Stąporek, Maria – Nikola Zawarska, Aniołki – Maria Barna, Barbara Stanik, Zofia Gryczewska, Pasterze – Aleksandra Tomicz, Dariusz Parchem. Bartosz Sment, Królowie – Maciej Domagalski, Kamil Papierski, śpiew i gra na skrzypcach – Joanna Stąporek, Calineczka – Hanna Olejarnik, Czerwony Kapturek – Adriana Piesyk, Jaś i Małgosia – Maciej Cymerman i Joanna Cymerman, Pinokio – Jakub Stasiak, Dziewczynka z zapałkami – Pola Pilżys, Kopciuszek – Hanna Gryczewska, Ołowiany Żołnierzyk – Michał Nawrot, Pszczólka – Roksana Pietrzak. Przedstawienie w wersji tradycyjnej i bajkowej uświetnił Zespół Wokalny przy Szkole Podstawowej prowadzony przez p. Ewę Kociubę w składzie: Julia Bosak, Hanna Gryczewska, Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Hanna Olejarnik, Hanna Sankowska.

Następnie na tle magicznej scenografii zaprojektowanej przez p. Monikę Olender – Zań wystąpili ochotnicy. W występach rodzinnych mogliśmy zobaczyć: p. Barbarę Tomicz z córkami – Olą i Małgosią, p. Joannę Bednarczyk z córką Natalią, p. Piotra Pawłowskiego z córką Karoliną, p. Katarzynę Hejza – Konieczną z córkami Darią i Leną, p. Wioletę Sankowską z córką Julią, p. Aleksandrę i Macieja Gryczewskich z córkami Hanią i Zosią. Wysłuchać mogliśmy także gości specjalnych: Chór „Reczanie” oraz absolwentów – Adriana Kociubę i Joannę Biernacką. Na scenie pojawiły się również szkolne rodziny: Zespół Wokalny przy Gimnazjum prowadzony przez p. Grzegorza Jurkiewicza w składzie – Wiktoria Spieler, Oliwia Konstantynowicz, Alicja Konstantynowicz, Maja Koźbiał, Karolina Biskupska, duet – Natalia Bednarczyk i Sandra Cieplicka, duet instrumentalny – Maksymilian Cymerman oraz Artur Brydziński, Chór An(g)ielski – Joanna Stąporek, Barbara Stanik, Alicja Konstantynowicz, Oliwia Konstantynowicz, Maja Koźbiał, Karolina Biskupska, Natalia Bednarczyk, Sandra Cieplicka, Kamil Papierski, Hania Szczepaniak z mamą p. Katarzyną Szczepaniak, p. Adrianna Pacześna – Kozina, trio – p. Adrianna Pacześna – Kozina z uczennicami Julią Bosak i Hanną Gryczewską, Suszona Zurawina w piosence bajkowo – zimowej Kabaretu Potem „Kaj uwięziony”.

Oprawę muzyczną całej uroczystości zapewnił p. Grzegorz Jurkiewicz, a za stronę multimedialną odpowiedzialny był p. Artur Stąporek.

Przypomnieć należy, że pomysłodawczynią Wieczoru Kolęd jest p. Rozalia Ligus – pierwsza dyrektor Gimnazjum w Reczu, a uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Jak co roku w organizacji Wieczoru Kolęd brało udział wiele osób. Poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców przy Gimnazjum oraz następujące klasy: I a – p. Skonieczni, I b – p. Dorota Rakowska, I c – p. Monika Olender – Zań, II a – p. Domagalscy, II b – p. Agnieszka Koźbiał, II c – p. Joanna Janiak, IIIa – p. Magac, III c – p. Joanna Bednarczyk oraz Natalia Kucharczyk, a także przez p. Joannę Lis, p. Bogumiłę Hołub, p. Reginę Olender.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy naszych gości obdarować świątecznym nastrojem.Autor: Redakcja Gimpressu

Wesołych Świąt

GÓRA GROSZA 2016

NewsyWszystkim uczniom dziękujemy za dar serca! Cel akcji Góra Grosza od lat pozostaje niezmienny - zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.
W roku 2015 do akcji przyłączyło się ponad 11 tys. szkół i przedszkoli z całej Polski! Nasza wspólna Góra Grosza w 2015 r. wyniosła 2 966 693,35 zł.

Wyniki zbiórki pieniędzy w ramach XVII akcji GÓRA GROSZA 2017 w Zespole Szkół w Reczu
klasa ilość monet wartość w zł
1a 707 13,95
1b 323 6,08
2a 899 44,34
2b 949 50,98
2c 1571 49,98
3a 626 20,14
3b 328 11,39
3c 1380 54,00
3d 113 10,64
4a 946 26,82
4b 1079 22,69
5a 262 21,63
5b 712 68,58
5c 986 27,01
6a 422 19,21
6b 449 19,62
razem 11 752 467,06

Dziękujemy uczniom: klasa 4b - Aleksander Cylwik, Maciej Cymerman, Hubert Hertel, Paweł Misiek, Bartosz Sment, klasa 5a - Maciej Misiek, Kacper Musialik, Gabriel Sysiak, klasa 5c - Adrianna Grotkowska, Wiktoria Janecka, Amelia Jarosz, Igor Kloczkowski, Małgorzata Krakowiak, Mariusz Nawrot, Paulina Majewska, Piotr Przygoński, klasa 6a - Mateusz Mrozik, Mateusz Rynkiewicz, którzy wraz z nauczycielami: Maria Romanowska, Bernadeta Śliwińska, Joanna Urbańska liczyli zebraną górę grosza.

WIZYTA FUNKCJONARIUSZY KPP CHOSZCZNO

Bezpieczeństwo W środę 14 grudnia 2016 roku gościli w naszej szkole funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Policjanci przypomnieli młodszym uczniom z klas I – III SP o przepisach poruszania się po drogach oraz zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie nadchodzących świat i ferii zimowych (zasady obchodzenia się z fajerwerkami, zabaw na śniegu i lodzie- miejmy nadzieję, że aura będzie bardziej śnieżna i mroźna ). Uczniom klas IV – VI zwrócono uwagę na konsekwencje prawne niewłaściwego zachowania się w szkole jak i poza nią (wagary, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie dopalaczy, napojów energetyzujących, agresywnego zachowania wobec innych osób, itp.). Stróże prawa uświadomili także wszystkim uczestnikom spotkania reguły bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera oraz konsekwencji ich nie przestrzegania  (posługiwanie się nielegalnym oprogramowaniem, korzystanie z niedozwolonych gier, umieszczanie zdjęć i wpisów na portalach społecznościowych, itp.).  To było bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie zadawali wiele dociekliwych pytań, na które funkcjonariusze policji cierpliwie odpowiadali.Liczymy na kolejne, takie ciekawe warsztaty edukacyjne. 
Pedagog Marlena Stanioch

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W DNIU 22 GRUDNIA 2016 R.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice

W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej oraz w Gimnazjum dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe: odbywają się Jasełka, klasowe spotkania przy poczęstunku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty. Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco:

Czas trwania lekcji:
1 lekcja 8.00-8.45
2 lekcja 8.50-9.35
3 lekcja 9.45 – 10.20
4 lekcja 10.35 – 11.10

Obiady:
W czasie przerw po 3 i 4 lekcji

Odwozy:
11.30 – Pomień
11.30 – Nętkowo
11.40 – Lubieniów, Grabowiec, Lestnica, Rybnica
11.50 – Jarostowo, Pamięcin, Zeliszewo, Rajsko
12.00 – Sicko, Sokoliniec
12.00 – Sulibórz, Suliborek, Rybaki, Suliborek ferma, Słutowo

Świetlica czynna do 13.00


ze świątecznymi pozdrowieniami

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Mikołajki

Mikołajki6.12.2016r. o godzinie 16.00 w holu hali widowiskowo - sportowej odbyły się Mikołajki. Członkowie kółka teatralnego i sekcji świetlicy przygotowali przedstawienie pt.: Kłopoty w Laponii. Na uroczystość przybyli podopieczni MGOPS w Reczu. Na twarzach zarówno małych i dużych dzieci było widać zdziwienie i radość. Po obejrzeniu przedstawienia przybył Mikołaj i zaczęło się rozdawanie prezentów. W ten właśnie sposób realizowaliśmy jedno z zadań programu wychowawczego Szkoły Podstawowej w Reczu jakim jest wychowanie do wartości i rozwijanie szacunku. Tą wartością jest szacunek i akceptacja dla ludzi niepełnosprawnych.

W następnym dniu tj. 07.12.2016r. Mikołaj odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej.
W tym roku nie było reniferów z saniami. Nasz gość przybył samochodem Citroenem C2. Najpierw uczniowie klas pierwszych i drugich, potem trzecich, obejrzeli przedstawienie „Kłopoty w Laponii”. Mikołaje w przedstawieniu tańczyły, śpiewały i opowiadały. Zaglądając przez okna do domów, obserwowały zachowania dzieci.
Mikołaj przywiózł bardzo dużo prezentów, można też było zrobić sobie pamiątkową fotkę.
W przedstawieniu brali udział: Oskar Zieliński, Aleksandra Tomicz, Joanna Packań, Dominika Durzyńska, Aleksandra Jarzębak, Weronika Kurlej, Adrianna Piesyk, Sebastian Kołodziejski, Maria Barna, Roksana Pietrzak, Amelia Jankowska, Oliwia Iwach, Hanna Olejarnik, Bartek Smęt, Jacob Wojtaszek, Hanna Gryczewska, Zofia Gryczewska, Julia Bosak i Nadia Kozina.

Przedstawienie przygotowały panie: Bogumiła Pieciukiewicz, Magdalena Karcz, Ewa Kociuba, Renata Polarczyk.

Autor tekstu: Bogumiła Pieciukiewicz

GALERIA

Matematyka - Lubię to!

Matematyka - Lubię to!W Zespole Szkół w Reczu przeprowadzony został etap szkolny konkursu matematyczno - plastycznego "Matematyka - Lubię to".
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią i estetyką.
Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem prac do etapu ogólnopolskiego.
Po długich obradach, zgodnie z regulaminem wybrano trzy prace.
Oto laureaci:
- Szkoła Podstawowa - klasy I – III – Maja Gromadzka z klasy IIb,
- Szkoła Podstawowa - klasy IV - VI – Natalia Piesyk z klasy Va,
- Gimnazjum – Martyna Gładysz z klasy III.
Gratulujemy zwycięzcom.
A poniżej prezentujemy wyniki etapu szkolnego:
Klasy I – III
I miejsce – Maja Gromadzka – klasa II b,
II miejsce – Gabrysia Gromadzka – klasa III b,
III miejsce – Lena Konieczna, Maja Konieczna i Michał Czerniak.
Klasy IV:
I miejsce – Paulina Radomska – klasa IV b,
II miejsce – Zuzanna Żułtaszek – klasa IV b,
III miejsce – Michalina Skonieczna – klasa IV a i Mateusz Zawarski – klasa IV a,
wyróżnienie (za pomysł) – Szymon Wieczorek – klasa IV b,
Klasy V
I miejsce – Natalia Piesyk – klasa V a,
II miejsce – Kacper Musialik – klasa V a,
III miejsce – Piotr Przygoński – klasa V c,
wyróżnienie – Iwona Łaszkowska – klasa V a i Amanda Piwowar – klasa V a,
Gimnazjum:
I miejsce – Martyna Gładysz
II miejsce – Artur Radomski
III miejsce – Angelika Sikora
wyróżnienie – Daria Konieczna.

Warsztaty rękodzieła

Warsztaty rękodziełaNaszym pierwszym wyzwaniem był gabinet dyrektora a teraz ukończyłyśmy dekorowanie gabinetu pedagoga. Tym razem wykorzystałyśmy stare półki i płytę pilśniową, które po pomalowaniu (tym razem farbą lateksową do ścian) i wykonaniu napisów korektorem do długopisów (świetnie się sprawdza i szybko wysycha) zamieniły się w tablice z sentencjami. Dla uzupełnienia tej samej kolorystyki wnętrza przemalowałyśmy stary wazon, dodając kokardkę z koronki oraz pudełko po butach, które służy do przechowywania przyborów szkolnych. Całość świetnie współgra z nowym kolorem ścian. Tym razem w pracach aktywnie uczestniczyły: Emilia Michalska, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Roksana Stekiel, Wiktoria Wróblewska, Basia Stanik oraz Klaudia Sosnowska. Pani Wioleta Sankowska jest bardzo zadowolona z metamorfozy swojego gabinetu.

Od przedszkola do seniora

Od przedszkola do senioraDnia 9 grudnia 2016r. odbyła się po raz 11 cykliczna impreza sportowa „Od przedszkola do seniora”. Celem festynu sportowo-rekreacyjnego jest przede wszystkim integracja młodzieży gimnazjalnej z przedszkolakami z „zerówki”. W zabawie biorą również udział rodzice, którzy w tym roku bardzo aktywnie uczestniczyli w każdej formie gier i zabaw. Imprezę rozpoczęły dziewczęta z klasy I „C” układem tanecznym „Cheerleaderki” w składzie: Klaudia Sosnowska, Roksana Florczak, Basia Stanik, Oliwia i Alicja Konstantynowicz. Dziewczęta przygotowywały układ na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem pani Moniki Olender-Zań. Następnie festyn wsparła pani Danuta Czerniak przygotowując kilka zabaw ruchowych ze śpiewem przy wykorzystaniu kolorowych chust „Klanza”. W przerwie między zabawami z szarfami i balonami przedszkolaki mogły posłuchać piosenki pt. „Hakuna Matata” w wykonaniu Alicji i Oliwii Konstantynowicz. Nie zabrakło również konkurencji dla rodziców. Tatusiowie mogli postrzelać piłką do bramki, a następnie zmierzyć się z mamusiami w przeciąganiu liny. Gdy rodzice odpoczywali, maluchy startowały w różnych konkurencjach, w wyścigu rzędów. Po wspólnym zatańczeniu do piosenki "Kaczuchy" do dzieci przyszedł Mikołaj i wszystkich uczestników zabawy obdarował prezentami. Organizatorem festynu jest Uczniowski Klub Sportowy „Ina” Recz, a koordynatorami przedsięwzięcia byli: Jacek Demczur, Monika Olender – Zań, Artur Stąporek. Osobom, które aktywnie włączyły się do organizacji i pomocy w przeprowadzeniu festynu należą się wielkie słowa uznania i podziękowania, a są to: pani Danuta Czerniak, pan Henryk Safarzyński, Amelia Safarzyńska, Alicja Białas, Agata Gołąb, Dżesika Wolna, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Basia Stanik, Roksana Florczak, Oliwia i Alicja Konstantynowicz, Klaudia Sosnowska oraz absolwent naszej szkoły Oskar Demczur. Fundatorem prezentów dla przedszkolaków był UKS "INA" Recz oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za wsparcie finansowe dziękujemy również prywatnym sponsorom: Justynie Sawce, Teresie Sawińskiej, Alicji Kokorzyckiej, Monice Olender-Zań, Arturowi Staporkowi, Jackowi Demczurowi.
GALERIA

Wieczór Kolęd

Wygenerowano w sekund: 0.03
993,548 unikalne wizyty