Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Życzenia na ferie

_

Drodzy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Reczu

.

Z okazji zbliżających się ferii zimowych życzę Wam uśmiechu, zdrowia oraz udanie spędzonego wolnego czasu. Pamiętajcie o tym, aby solidnie i najlepiej aktywnie wypocząć, nabierając sił i energii na dalszą część roku szkolnego.

Swoje plany możecie związać z ofertą zajęć przygotowaną dla Was przez Zespół Szkół oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Najważniejsze jednak jest to, abyście pamiętali o bezpieczeństwie swoim i innych.

Nauczycielom życzę zdrowia oraz solidnego wypoczynku, mile spędzonego w zimowej aurze.

Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Maciej Gryczewski

=================

Zwycięstwo w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Chłopców

_

Dnia 9 lutego 2017 r. w Reczu odbyła się powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Gimnazjum w Choszcznie, Gimnazjum w Drawnie, Gimnazjum w Pełczycach oraz Gimnazjum w Reczu.

Zwycięzcą turnieju zostali uczniowie Gimnazjum w Reczu.
miejsce drugie – Gimnazjum Pełczyce,
miejsce trzecie – Gimnazjum Drawno
miejsce czwarte – Gimnazjum Choszczno.

Skład zwycięskiej drużyny – Jakub Młynarczykowski (kapitan), Adam Czerwiński, Kewin Górski, Hubert Hołubowski, Aleks Marach, Konrad Nakiela, Karol Perkowski, Błażej Szymkowiak.
Opiekunem drużyny jest pan Dariusz Kowalewski.

Naszej drużynie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

W organizacji turnieju pomagali uczniowie: Natalia Krukowska, Jagoda Hertel, Patrycja Kaźmierczak, Daria Konieczna, Sandra Westerlich, Hanna Janiak, Natalia Kmetyk, Oliwia Kmetyk, Sara Okonek, Nikola Zawarska, Ada Cybulska, Natalia Kucharczyk, Paulina Sylmanowicz oraz Karol Stąporek.

Sponsorami turnieju byli: UKS Ina Recz – fundator pucharów, Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu oraz nauczyciele wychowanie fizycznego – napoje i poczęstunek.
Zobacz fotki

Uczniom i sponsorom serdecznie dziękujemy!
Autor: Artur Stąporek

==========================

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

_

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla młodszych dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.

W dniu 07.02.2017r. w Zespole szkół w Reczu odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.
Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie zabrakło oczywiście Spider-Mana i Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Po kilku chwilach wypoczynku i krótkim posiłku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca Kaczuch. Bal poprowadził zaprzyjaźniony pan Irek.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.


Więcej zdjęć

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

=========================

Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami

_

W dniach 20-21 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami”. W nowych, niebanalnych aranżacjach takie przeboje jak” My cyganie”,” Sokoły” czy tytułowy” Wio koniku” zyskały niepowtarzalne brzmienie i charakter. Te tradycyjne utwory w nowym wydaniu były fantastyczną płaszczyzną spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z Recza, Drawna, Choszczna i Dobrzan, a także potwierdzeniem znanej prawdy, że muzyka łączy pokolenia. Przez muzyczny świat zabaw prowadziła nas trenerka – superwizor PSPiA KLANZA Agnieszka Kaczmarczyk. Zdobyte podczas tych warsztatów umiejętności wcielimy w życie podczas zajęć z uczniami, aby sprawiły im taką radość jak nam.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i pomoc w przygotowaniu szkolenia.


Więcej zdjęćD.Cybulska-Czerniak R. Polarczyk

=======================

Harmonogram ferii zimowych

Harmonogram ferii zimowychZespół Szkół oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu przygotowały interesujące zajęcia na okres ferii zimowych. Harmonogram zajęć znajdziecie klikając tutaj.

Dodatkowych informacji udzielają:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, nr tel. 95 765 41 23

Zespół Szkół w Reczu, nr tel. - 95 765 40 67

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

_

Dnia 02.02.2017 klasy 1-3 gimnazjum z Zespołu Szkół w Reczu udały się wraz z Paniami Małgorzatą Sawczuk, Katarzyną Hejzą-Konieczną oraz Mariolą Koźmińską na wycieczkę do Muzeum Techniki
i Komunikacji w Szczecinie, która zakończyła się seansem filmu pt. "Wielki Mur" w kinie Helios.

Wyjechaliśmy z Recza po godzinie 10 rano. Po przyjeździe do Szczecina udaliśmy się zjeść wczesny obiad. W Muzeum czekał na nas już przewodnik oraz wykładowca. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich poszła najpierw na wykład o bionice, a druga poszła zwiedzać wystawę.

Na lekcji bioniki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. co to jest bionika, z "czym to się je", oraz przykłady jej zastosowania w normalnym życiu. Podczas zwiedzania samej wystawy dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat polskiej motoryzacji i o jej rozwoju. Mogliśmy wejść do starego tramwaju bądź autobusu, poczuć się jak maszynista korzystając z symulatora jazdy tramwajem. Wszystkim wystawa oraz lekcja bardzo się podobały.

Pod koniec wycieczki udaliśmy się do kina. Film opowiadał o legendzie muru chińskiego, obleganego przez potwory, które powstały na skutek uderzenia meteorytu w wielką górę. Trzymał w napięciu od samego początku. Na szczęście zakończył się szczęśliwie.

Myślę, że każdemu podobał się wyjazd i mamy nadzieję, że takie odbędą się jeszcze nie raz.


więcej zdjęć


Zuzanna Kostrzewska, kl. 2a

=======================

Powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt

_

Dnia 01.02.2017 drużyna dziewcząt po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach zajęła trzecie miejsce w turnieju, który odbył się w Bierzwniku.

Dziewczęta pokonały drużynę z Pełczyc – mistrza powiatu z poprzedniego roku, oraz uległy po zaciętych i emocjonujących meczach drużynom z Krzęcina (przegrały mimo, że miały piłkę meczową) i Bierzwnika.

Dziewczęta doskonale spisywały się przy zagrywce (90% skuteczność). Sandra Cieplicka swoimi ‘’atomowymi’’ zagrywkami zdobyła osiem punktów pod rząd (dziewczyny prowadziły 8:0). Do sukcesu w turnieju zabrakło naprawdę tylko szczęścia.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gimnazjum w Krzęcinie.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Krukowska (kapitan), Natalia Bednarczyk, Sandra Cieplicka, Jagoda Hertel, Patrycja Kaźmierczak, Daria Konieczna i Sandra Westerlich.

Opiekunem drużyny był – dumny z postawy dziewcząt - pan Artur Stąporek.

Autor - A. Stąporek
======================

Poczytajmy

_

...Moim marzeniem jest zostać modelką.
...Moim marzeniem jest być strażakiem.

Takie wypowiedzi padły z ust przedszkolaków z Recza, kiedy to uczniowie gimnazjum po raz kolejny odwiedzili najmłodszych.

Projekt "PoczytajMy " wciąż trwa, a pomysłów coraz więcej. Czytamy, tworzymy, bawimy się i przypominamy sobie również smak dzieciństwa.

Więcej zdjęć


Wioleta Sankowska
=====================

XII Konkurs Kolęd i Pastorałek

_

26 stycznia 2017 r. już po raz dwunasty odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs został zorganizowany w hali sportowej w Reczu przez Zespół Szkół oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Parafia pw. Chrystusa Króla w Reczu oraz Fundacja Szczecińska.
Konkurs Kolęd i Pastorałek od wielu lat odbywa się pod honorowym patronatem ks. Biskupa Henryka Wejmana.
Wśród ponad 40-tu utalentowanych wokalistów, którzy przyjechali do nas z wielu miejscowości województwa zachodniopomorskiego, min: Łobza, Ińska, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Pyrzyc, Marianowa, Łaska, Dobrzan, Zieleniewa, Suchania była również duża grupa reprezentująca naszą szkołę. Każdy uczestnik został wysłuchany przez profesjonalistów: przewodniczącą Jury dr Ewę Filipowicz-Kosińską, Włodzimierza Kubackiego oraz Pawła Szarawagę.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Konkursu znaleźli się nasi reprezentanci. Oto wyniki Konkursu:
LAUREACI XII KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK - Recz 26.01.2017 r:

Kategoria I

I miejsce: Zofia Gryczewska (instruktor Ewa Kociuba)
II miejsce: Nela Dec, Hanna Sankowska (instruktor Ewa Kociuba)
III miejsce: Hanna Juszczak, Julia Bosak (instruktor Ewa Kociuba)
Wyróżnienie: Natalia Sadowska, Zuzanna Dąbek, Sandra Kołodziejczyk, Nikola Tryk, Nadia Kozina (instruktor Ewa Kociuba)

Kategoria II

I miejsce: Alicja Pawlak
II miejsce: Joanna Stąporek (instruktor Adam Zarzecki)
III miejsce: Julia Chełstowska
Wyróżnienie: Natalia Sobczak, Oliwia Konstantynowicz (instruktor Grzegorz Jurkiewicz)

Kategoria III

I miejsce: Wiktoria Spieler (instruktor Grzegorz Jurkiewicz)
II miejsce: Jakub Skory, Małgorzata Kubarska – nasi absolwenci
III miejsce: Adrian Kociuba – nasz absolwent
Wyróżnienie: Sara Nowak, Patrycja Szwarczewska, Paulina Karaś.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji.
Sponsorami Konkursu byli: firma REMOR w Reczu, piekarnia NYKIEL, Apteka – Dorota i Marta MAZUREK, Restauracja BIG BAR, Państwo Teresa i Krzysztof Cymeman, Pani Elżbieta Klim, Państwo Zofia i Wiesław Szpak, Fundacja Wspierania Kultury „NOC POETÓW” oraz zespół „Wszystko Jedno”.
Słowa podziękowania za pomoc w organizacji Konkursu należą się również Przedsiębiorstwu Komunalnik w Reczu oraz Gminie Recz.

Zaangażowaniem w przygotowanie oraz przebieg wydarzenia wyróżnili się również uczniowie Zespołu Szkół: Patrycja Kaźmierczak, Weronika Wlazłowska, Aleksandra Kowalczyk, Daria Wyroślak, Natalia Kucharczyk, Karolina Biskupska, Nikola Kloc, Maja Koźbiał, Oliwia Kmetyk, Urszula Sikora, Filip Kramm, Szymon Szuberski, Michał Kurlej, Katarzyna Gralak, Jakub Sawka, Zuzanna Kostrzewska, Filip Zieliński – catering oraz sprawy organizacyjne; Karol Stąporek – multimedia; Natalia Krukowska, Oliwia Łata - fotorelacja.

Koncert rozpoczął się krótkim występem nowego – jak powiedział p. Adam Zarzecki – zespołu instrumentalnego „Reczaimes” w składzie: Martyna Bąkowska, Julia Urbańska, Amanda Piwowar, Wiktoria Stachańska, Natalia Piesyk, Adrianna Piesyk, Aleksandra Tomicz, Joanna Stąporek, Joanna Cymerman, Jakub Stasiak, Maria Barna, Karol Stąporek, Mateusz Myczkowski, Igor Szafrański. Następnie pani Agnieszka Koźbiał – dyrektor MGOKiS oraz piszący te słowa przywitali wszystkich zaproszonych gości oraz partnerów wydarzenia. Pan Adam Zarzecki – koordynator koncertu - przedstawił sylwetki jurorów oraz objaśnił zasady regulaminowe. Całość koncertu poprowadziły: Ada Piesyk oraz Wiktoria Spieler – przewodniczące Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Skądinąd wiemy, że konkurs bardzo się podobał: zarówno mieszkańcom Recza, którzy licznie się na niego wybrali, jak również obecnym instruktorom oraz jurorom. Wrażenie zrobiła scenografia – scena, żywe choinki, stoliki – było bardzo sympatycznie i kameralnie.

Za rok widzimy się ponownie – być może na XIII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
PS. Fotorelacje na naszym profilu na Facebooku.Więcej zdjęć


Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

=====================

Recz na rzeczy - post scriptum

_

Niedawno rozliczyliśmy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży projekt „Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem”. Projekt ten był realizowany – w ramach programu Równać Szanse - w zeszłym roku przez Towarzystwo Miłośników Recza, a jego adresatami byli uczniowie Zespołu Szkół w Reczu – młodzi dziennikarze.

Przedstawiamy kilka zdjęć z podsumowania tego projektu, które miało miejsce w holu Domu Kultury w sierpniu zeszłego roku. Podsumowanie zostało zorganizowane przez: Towarzystwo Miłośników Recza, Środowiskowy Dom Samopomocy w Reczu oraz p. Marka Nowaka.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „ Recz na rzeczy – bez barier” i dotyczyło problematyki szeroko rozumianej integracji społecznej.

W pierwszej części został podsumowany projekt „Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem”. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze elementy projektu, dokumentowane wydarzenia z życia gminy, a przede wszystkim przedstawiliśmy sylwetki młodych dziennikarzy: Wiktorii Bagrowskiej, Wiktorii Staszak, Aleksandry Żygały, Aleksandry Podlipnej, Natalii Janiak, Jakuba Cymermana, Marcina Kałużnego, Oskara Demczura, Karoliny Papierskiej, Oliwii Kmetyk, Karoliny Biskupskiej, Maji Koźbiał, Urszuli Sikory, Ady Cybulskiej, Patrycji Kaźmierczak, Aleksandry Kowalczyk, Oliwii Łaty, Natalii Krukowskiej, Amelii Safarzyńskiej oraz Agaty Gołąb. Uczestnicy projektu zostali obdarowani pamiątkami z realizacji projektu.

W drugiej części p. Małgorzata Śmiechowska oraz p. Agnieszka Ratowicz opowiedziały o swojej pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zaprezentowały również fotorelację z zajęć integracyjnych z uczniami Gimnazjum, które od kilkunastu miesięcy odbywają się w ŚDS.

Na zakończenie odbyła się prapremiera filmu poruszającego problem uchodźców pt. Obcy dar” w reżyserii p. Marka Nowaka, w którym w głównych rolach wystąpili uczniowie szkoły w Reczu: Wiktoria Spieler, Hanna Olejarnik, Maciej Domagalski. Film w większości kręcony był na terenie naszego miasta.

Po spotkaniu można było porozmawiać z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi, min: z bohaterami pamiętnika „Recz na rzeczy. Wydarzyło się”, rodzicami uczniów biorących udział w projekcie, podopiecznymi ŚDS oraz aktorami filmu „Obcy dar”.
Dodam, że tego samego dnia młodzi dziennikarze wzięli udział w warsztatach dziennikarskich z redaktorką „Głosu Szczecińskiego” p. Emilią Chańczewską.Więcej zdjęćMaciej Gryczewski

==========================

Karnawał w świetlicy

Tradycyjnie podczas karnawału w naszej świetlicy odbywa się bal przebierańców. W czwartek 26.01.2017 roku od godz 11.35 do 13.20 zarówno dzieci dojeżdżające jak i chętne dzieci miejscowe brały czyny udział udział w balu. Najpierw pani Bogusia opowiedziała o najbardziej znanych karnawałach na świecie. Następnie powitała wszystkich przybyłych uczniów i dorosłych. Bal rozpoczął się od swobodnego tańca, każdy próbował tańczyć osobno bądź w parach. Uczniowie tańczyli na gazetach, z balonem przywiązanym do nogi. Poznali zabawę ruchową pt. "Miała baba koguta". Był też konkurs na najciekawiej wykonaną mumię. Czas szybko upłynął, dzieci zaczęły już odjeżdżać do domu. Nie wszystkie zaplanowane konkursy zdążyliśmy przeprowadzić. Dlatego w piątek po lekcjach znowu będziemy się bawić.

Wygenerowano w sekund: 0.02
949,049 unikalne wizyty