Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Zaplanowane wydarzenia i imprezy

W związku z trwającą epidemią koronawirusa i zawieszeniem zajęć w szkołach informuję, że Szkoła Podstawowa w Reczu odwołuje, zmienia formułę lub zmienia terminy zaplanowanych następujących wydarzeń i imprez.
1. Nie odbędzie się apel z okazji świąt majowych, który w planie pracy szkoły miał odbyć się w dniu 30 kwietnia br. Wydarzenie będzie miało inną formę, o czym społeczność szkolna zostanie powiadomiona.
2. Nie odbędzie się zaplanowany na 5 maja br. Rajd rowerowy do Pomienia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Imprezę przekładamy na termin wrześniowy.
3. Nie odbędzie się mecz piłki ręcznej nauczyciele - uczniowie, upamiętniający osobę Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz Adolfa Długosza. Mecz zostaje przełożony na termin wrześniowy.
4. Dzień Patrona szkoły Stefana Czarnieckiego, zaplanowany na 11 maja br., odbędzie się w innej formule.
5. Odwołujemy Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą, który miał odbyć się 15 maja br.
6. Nie odbędzie się stały dyżur nauczycieli, który zaplanowany był na 21 maja br.
7. Festyn z okazji Dnia Dziecka zostaje przełożony na termin wrześniowy.
8. Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Krzysztofa Hołuba zostaje przełożony na termin wrzesień/październik .
Z poważaniem
Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Ograniczenia funkcjonowania szkół

Ograniczenia funkcjonowania szkół

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostało przedłużone do 24 maja br. Podano również planowane terminy egzaminów.
Harmonogram egzaminów:


Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty


Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Nowy sprzęt komputerowy dla Szkoły Podstawowej w Reczu w ramach Projektu Zdalna Szkoła

Nowy sprzęt komputerowy dla Szkoły Podstawowej w Reczu w ramach Projektu Zdalna Szkoła

Nowy sprzęt komputerowy dla Szkoły Podstawowej w Reczu

w ramach Projektu Zdalna Szkoła


Niniejszym informujemy, że na wniosek Szkoły Podstawowej w Reczu oraz Gminy Recz, 16 kwietnia br. otrzymaliśmy dotację w kwocie 60000 zł na zakup sprzętu komputerowego, który ma ułatwić dzieciom i młodzieży proces kształcenia na odległość.

 

Dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz Burmistrza Recza i pracowników Urzędu Miejskiego w Reczu, cała procedura została sfinalizowana w ciągu zaledwie dwóch tygodni (wliczając w to okres świąteczny).

 

Laptopy - w liczbie 50 sztuk - w piątkowe popołudnie (17 kwietnia br.) zostały dostarczone do szkoły. Od wtorku - 21 kwietnia br. - pracownicy szkoły rozpoczną wypożyczanie sprzętu dla najbardziej potrzebujących uczniów.

 

W związku z tym, że liczba komputerów jest ograniczona, szkoła przyjęła kryteria doboru uczniów, którym sprzęt komputerowy zostanie wypożyczony (po podpisaniu umowy użyczenia). Z rodzicami  pracownicy szkoły będą kontaktować się osobiście.


Przyznanie dotacji to efekt współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół. Działanie to jest realizowane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (szczegóły, w tym lista wniosków, które otrzymały Grant na stronie cppc.gov.pl/zdalna-szkola).

 

Pragniemy nadmienić, że sprzęt zostanie wypożyczony do końca roku szkolnego. Celem naszych starań o pozyskanie dotacji było umożliwienie najbardziej potrzebującym uczniom pełnego uczestniczenia w kształceniu na odległość.

 

Pragniemy dodać, że jest to już czwarta rządowa dotacja, którą nasza szkoła, we współpracy z organem prowadzącym, w ostatnim czasie otrzymała. Począwszy od 2016 roku otrzymaliśmy już bowiem dofinansowania na zakup książek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, zakup tablic multimedialnych w ramach programu „Aktywna Tablica”, remont i wyposażenie kuchni szkolnej dzięki udziałowi w programie „Posiłek w szkole i w domu”. Łączna kwota przyznanych dotacji wyniosła ponad 170000zł.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Szorty nr 8

Szorty nr 8

Nowy numer szkolnej gazetki już na Was czeka. Przed Wami wydanie specjalne. Zachęcamy do lektury,

SZORTY

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Niniejszym informujemy, że:

Zawieszenie zajęć w Szkole Podstawowej w Reczu zostaje przedłużone do 26 kwietnia. Natomiast termin egzaminu ósmoklasisty został przełożony na drugą połowę czerwca.

Trwające do 10 kwietnia ograniczenie funkcjonowania placówek systemu oświaty zostaje przedłużone do 26 kwietnia.

Egzamin ósmoklasisty, matury i egzaminy zawodowe zostaną przeprowadzone w późniejszych terminach, o których będzie informował Minister Edukacji Narodowej z minimum 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Na tym etapie nie jest rozważane wydłużenie roku szkolnego.

Pozdrawiamy

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

 

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

 

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Podstawy prawne:

 1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.
  z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3. 
 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
 3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

Elektroniczne wersje podręczników

Elektroniczne wersje podręczników

Elektroniczne wersje podręczników

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Na czas zawieszenia zajęć wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili bezpłatnie elektroniczne wersje podręczników. Uczniowie i nauczyciele mogą podbierać ze stron internetowych wydawców nie tylko podręczniki, ale również inne materiały dydaktyczne.

Szczegóły na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej (link na stronie internetowej szkoły). Zachęcamy do korzystania!

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Szanowni Państwo Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice, Drodzy Uczniowie

 

W dniu 31 marca rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku ze stanem epidemii.

Przedstawiamy te, które są ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Apelujemy o stosowanie się do wszystkich zaleceń.

 

UWAGA:

Ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie (od 1.04.2020 r.)

 • Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

 • Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe

Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.

 

Ograniczenie funkcjonowania sklepów budowlanych i nowe obowiązki dla wszystkich sklepów

W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

Natomiast wszystkie sklepy będą się musiały dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa:

 • od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach,
 • w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

 

Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

 • dojazdu do pracy.
 • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. 

 

Zakaz korzystania z parków

Do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, itp.

 

2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzony zostaje obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

 • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
 • a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie. 

 

Urzędy i instytucje na pracy zdalnej

Instytucje publiczne swoje obowiązki będą wykonywały zdalnie. Wyjątek mogą stanowić jedynie czynności, w których praca zdalna nie gwarantuje możliwości realizacji ich kluczowych obowiązków.

 

Miejsca pracy – dodatkowe zabezpieczenia dla pracowników (od 2.04.2020 r.)

Pracodawcy będą musieli zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. I tak:

 • stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.
 • pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek lub muszą mieć dostęp do płynów dezynfekujących.

 

Procedury nauczania zdalnego

===================

Pliki do pobrania

==================

Próbny egzamin ósmoklasisty

Próbny egzamin ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

Szczegóły na stronach Ministerstwa Edukacji narodowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Apel do Rodziców, Uczniów

Apel do Rodziców, Uczniów

Apel do Rodziców, Uczniów

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Decyzją Prezesa Rady Ministrów do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy:

 • dojazdu do pracy,
 • wolontariatu,
 •  załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. 

Można  się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Wobec tego:

 

Apeluję do Rodziców i Uczniów, aby w tym czasie ZOSTAĆ W DOMU, i nie wychodzić ze znajomymi, zwłaszcza jeśli są to grupy kilkuosobowe. Proszę, aby Rodzice zadbali o to, aby dzieci i młodzież nie przebywała na terenie miasta w grupach ponad dwuosobowych. Niech Państwa postawa będzie najlepszą lekcją wychowania w czasie stanu epidemii.

 

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Można spotykać się z najbliższymi. Wobec tego:

Proszę Rodziców - porozmawiajcie z dziećmi na temat UNIKANIA wszelkiego rodzaju większych zgromadzeń i imprez, na które młodzież w okresie wiosennym, przy ładnej pogodzie ma ochotę. Niech sprawy związane ze wspólnym bezpieczeństwem będą dla nas priorytetem.

 

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji. W związku z tym Szkoła Podstawowa pracuje w ograniczonym trybie. Wszelkie sprawy prosimy o załatwianie za pomocą poczty elektronicznej, telefonów, faxu, dziennika elektronicznego.

 

Kształcenie na odległość

W dniach 25 marca – 10 kwietnia decyzją Ministra edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa w Reczu będzie prowadzić kształcenie na odległość, w tym – WAŻNE – realizować podstawę programową. W dniu 24 marca otrzymaliście – Rodzice i Uczniowie – informacje na temat zasad kształcenia w tej formie (Zarządzenie nr 10/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu).

Wszelkie sprawy związane z kształceniem na odległość Rodzic i Uczeń może załatwić za pomocą dziennika elektronicznego lub w inny ustalony z nauczycielem sposób.  

W sprawach związanych z pomocą psychologiczno-pedagogiczną należy kontaktować się z pedagogami za pomocą dziennika elektronicznego lub za pośrednictwem adresów meilowych i telefonów znajdujących się na stronie internetowej szkoły.

W sprawach wychowawczych należy kontaktować się z wychowawcami klas (dziennik elektroniczny lub inny ustalony sposób).

W sprawach związanych z organizacją pracy szkoły można kontaktować się z dyrekcją szkoły (dziennik elektroniczny, adres meilowy, telefon).

Szczegóły znajdują się w wiadomości przesłanej za pośrednictwem e-dziennika.

Ważne! Przypominam, że Uczniowie i Rodzice zobowiązani są do codziennego logowania się do systemu e-dziennika.

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,037,602 unikalne wizyty