Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

XI Regionalny Konkurs Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom

XI Regionalny Konkurs Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom. - 22 kwietnia 2017 r.

II miejsce - Zofia Gryczewska w kat. klas I-III
II miejsce - Hanna Sankowska z mamą p. Katarzyną Sankowską w kat. duet rodzinny

Wyróżnienia:
Nadia Kozina w kat. klas I-III
Alicja Konstantynowicz w kat. Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne
Julia Bosak z mamą p. Anną Bosak w kat. duet rodzinny
Nadia Kozina z mamą p. Marceliną Kozina w kat. duet rodzinny
Dyplom za udział otrzymała również Hanna Gryczewska.

W dobrej formie nadal pozostaje nasz absolwent Adrian Kociuba, który w kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna zajął I miejsce.

Wszystkim uczestnikom oraz instruktorom: p. Violecie Konstantynowicz oraz Ewie Kociubie należą się gratulacje

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalneEGZAMINY GIMNAZJALNE – 19-21 kwietnia 2017 r.

Przypominam, że w dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 r. uczniowie klas III Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu piszą egzamin gimnazjalny. Przedstawiam harmonogram egzaminów:
19 kwietnia 2017 r. – godz. 9.00 – historia i wos (hala), godz. 11.00 – j. polski (hala)
20 kwietnia 2017 r. – godz. 9.00 – p. przyrodnicze (hala), godz. 11.00 – matematyka (hala)
21 kwietnia 2017 r. – godz. 9.00 – j. angielski zakres podstawowy (hala sportowa), j. niemiecki zakres podstawowy (sala nr 29), godz. 11.00 – j. angielski zakres rozszerzony (hala).
Wszyscy uczniowie piszący egzamin powinni zabrać ze sobą: legitymację lub inny dowód potwierdzający tożsamość , długopis z czarnym atramentem, na matematyce – linijkę.
Uczniowie nie mogą na salę egzaminacyjną wnieść urządzeń telekomunikacyjnych (takie urządzenia proszę zostawić w szafkach lub zdeponować w sekretariacie). Uczniowie przychodzą na egzamin w stroju galowym.
W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczniowie pozostałych klas gimnazjalnych mają wolne, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej pracują normalnie.
W dniach 19,20,21 kwietnia sale na parterze oraz na I piętrze budynku Gimnazjum są wyłączone z zajęć lekcyjnych.
Uczniom piszącym egzamin gimnazjalny życzę połamania długopisów.


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Życzenia wielkanocne

Wystawa wielkanocna

Wystawa wielkanocna
Witamy wiosnę kwiatami, a święta wielkanocne pisankami.
Pod takim hasłem została zorganizowana wiosenno- świąteczna wystawa prac uczniów objętych zajęciami rewalidacyjnymi.
Kinga, Oskar i Damian pod bacznym okiem p. Sylwii Kowalewskiej i p. Jolanty Cymerman wykonali ciekawe prace w różnych technikach. Można obejrzeć kolorowe koszyczki, fikuśne zajączki i barwne pisanki.
Drodzy Uczniowie! Jednak nie wszystkie pisanki są do zjedzenia, z pisanek się wykluwają świąteczne życzenia: Wspaniałych Świąt Wielkanocnych!
S. Kowalewska i J. Cymerman

Szkolenie dla rodziców

Dnia 11.04.2017r o godz. 15.30 w holu hali sportowej odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów gimnazjum. Spotkanie poprowadziła Pani Aneta Trych, która jest psychoterapeutą i socjoterapeutą.

Tematem szkolenia była PRZEMOC. Rodzice mieli okazję uzyskać informacje dotyczące agresji wśród uczniów, czynników jakie wywołują agresję oraz jak skutecznie zapobiegać zachowaniom agresywnym.

autor: Wioleta Sankowska

Warsztaty dla uczniów

Dnia 11.04.2017 r.w Zespole Szkół w Reczu odbyły się warsztaty dla uczniów I klas gimnazjum. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta Trych, wykwalifikowany psychoterapeuta i socjoterapeuta. Tematem warsztatów była PRZEMOC. Uczniowie pracowali w grupach oraz indywidualnie. Każdy mógł odkryć swoje pozytywne cechy, które są bardzo ważne w komunikacji z drugą osobą.
Uczniowie poznali swoje style myślenia, dzięki którym łatwiej im będzie regulować własne stany emocjonalne oraz umiejętnie formułować swoje oczekiwania w stosunku do innych osób.


autor: Wioleta Sankowska

NOWE KOMPUTERY

Zespół Szkół w Reczu serdecznie dziękuje Grupie PZU Szczecin oraz firmie Remondis za wsparcie w doposażeniu pracowni komputerowej szkoły.

Wiemy, że praca na starym sprzęcie komputerowym nie należy do przyjemności: komputery są zbyt powolne, zawieszają się, pracujący na nich często się denerwują. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy przestarzały sprzęt trzeba wykorzystywać do nauki. Niestety w takie zestawy komputerowe wyposażone są – a raczej były - nasze pracownie. Należało to zmienić i powoli udaje się. Dzięki pomocy i wsparciu Grupy PZU i firmy Remondis nasze sale komputerowe otrzymały sprzęt komputerowy, który z pewnością podniesie jakość pracy na zajęciach informatycznych.

6 kwietnia informatycy Grupy PZU; p. Mateusz Łacek, p. Rafał Piasecki oraz p. Jarek Kosmala przywieźli do nas 13 zestawów komputerowych z pełnym oprogramowaniem. Komputery te uzupełnią nasze pracownie, dzięki czemu praca na lekcjach zajęć informatycznych stanie się przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Podobne podziękowania należą się firmie Remondis, od której kilka dni wcześniej otrzymaliśmy 2 zestawy komputerowe, a w drodze jest kilka następnych. Dzięki chęci wsparcia i zaangażowaniu przedstawicieli firmy Remondis możemy unowocześniać nasze pracownie.

W tym roku szkolnym, dzięki pozyskaniu kilku komputerów ze zlikwidowanej szkoły w Lubieniowie, udało nam się stworzyć małą, kameralną pracownię na 10 stanowisk. Mając na względzie fakt, że w Zespole Szkół w Reczu uczy się niemal 500 uczniów, zasoby sprzętowe są nadal niewystarczające.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się również w tym roku szkolnym pozyskać tablicę interaktywną oraz zakupić rzutniki multimedialne. W ramach projektu „Osoba przedsiębiorcza – kto to taki?” i akcji „Kup ziemniaka dla dzieciaka” społeczność szkolna Zespołu Szkół uzbierała kwotę potrzebną na zakup takiej tablicy. Akcja ta odbiła się szerokim echem w mediach lokalnych oraz regionalnych (m.in. relację z tego przedsięwzięcia udokumentowało w swoich audycjach Radio Szczecin). Akcja – na razie 2 jej edycje - polegała na sprzedaży ziemniaków dla mieszkańców gminy i zebraniu funduszy na określony cel.

Mamy nadzieję, że takich działań będzie jeszcze więcej.


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

Dyżury uczniów

31 marca 2017 r. zakończył się pierwszy miesiąc dyżurowania uczniów gimnazjum, członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie swoją obecnością wspierali nauczycieli dyżurujących w czasie przerw. Pomoc ta była udzielana podczas dwóch piętnastominutowych przerw.
Nasi dzielni dyżurujący to:
Amelia Safarzyńska – kl. 3b, Alicja Białas – kl.3b , Ewa Westerlich – kl. 3b, Weronika Skowron – kl. 3b, Daria Stasiak – kl. 2b, Julia Grotkowska – kl. 2b, Maciej Domagalski kl. 2a, Michalina Kaczka kl. 2a.

Autor: Adriana Pacześna -Kozina

Szkolny Dzień Języków Obcych

21 marca 2017r. był dniem, kiedy w Zespole Szkół działo się mnóstwo ciekawych i fajnych rzeczy. Był to m.in. Szkolny Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego dnia już dużo wcześniej, m.in. tworząc plakaty ( każdy etap edukacyjny miał inny temat) , które można było podziwiać na wystawach i których znajomość była niezbędna do wykonania zadań konkursowych.
Tego dnia można było obejrzeć scenki językowe przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum (Natalia Kmetyk, Nikola Zawarska, Artur Kobus, Patryk Hołubowski, Igor Leśniak, Bartek Karcz)
Klasy 4-6 SP i wszystkie klasy gimnazjum wypełniały arkusze karty konkursowej. Uczniowie mogli wykazać się znajomością języków obcych w praktyce.
Podczas przerw , w holu gimnazjum prowadzone były gry i zabawy pt., Super Simple Songs for teenagers , (Zuzia Duda, Natalia Kmetyk, Oliwia Piguła , Wiktoria Gałamaga), a także piosenki w języku niemieckim ( Agata Gołąb, Aleksandra Kowalczyk, Justyna Wojcieszko, S.Stefańska).

Wypowiedzi uczniów Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu dotyczące zagadnienia, dlaczego warto uczyć się języków obcych?:
Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Według mnie warto się uczyć języków obcych, ponieważ dzięki temu można znaleźć dobrą pracę, np. za granicą, czy w jakiejś dobrej firmie.
Łatwiej się dogadać z osobą z innego kraju, czyli po prostu, jeśli ktoś nas o coś zapyta w innym języku to będziemy wiedzieli, co odpowiedzieć.
Dlaczego ja chcę się uczyć języków obcych?
Ja chcę się uczyć języków obcych, a głównie języka angielskiego, ponieważ lubię akcent tego języka w piosenkach.
Do czego będzie mi to w życiu potrzebne?
W życiu będzie mi to potrzebne do realizacji swoich celów np. chcę zostać kierowcą ciężarówek, więc będzie mi potrzebna znajomość języków obcych, chcę zamieszkać za granicą, czyli w Anglii i potrzebuję znajomość języka angielskiego, żeby móc się dogadać , np. w sklepie, z sąsiadami, czy w pracy.
Uczennica drugiej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Reczu

Warto uczyć się języków obcych, ponieważ w przyszłości można znaleźć dobrze płatną prace i zapewnić rodzinie dobre warunki do życia. Ucząc się języków obcych zyskujesz nową wiedzę i rozwijasz swoje umiejętności. Nawiązujesz kontakt z nowo poznanymi osobami. Ucząc się od najmłodszych lat zyskujemy więcej.
Dla mnie języki obce są ważne ponieważ w przyszłości chciałabym wyprowadzić się z Polski i zamieszkać za granicą.
Uczennica drugiej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Reczu

Większość nastolatków jest przeciwko uczenia się nowych języków. Są przeciwni rozwijaniu swoich umiejętności i talentów. Nie mają chęci do uczenia się i wciąż żądają pytania ,,Po co mamy się tego uczyć?" Spróbujemy trochę zachęcić do tego.
Po pierwsze większa wiedza. Nauka nowych języków to nie tylko uczenie się dzień i noc, to jest również zabawa i pochłanianie wiedzy.
Po drugie można wyjechać do nowych krajów i bez problemu się dogadać. Nowy kraj, nowi ludzie, większe perspektywy na życie.
Ostatnim naszym argumentem i jednocześnie najważniejszym jest praca. Wiadomo, że zagranicą zarabia się większe pieniądze. Oczywiście znajomość języków ułatwia szukanie lepszej i bardziej płatnej pracy. Znając języki, możesz więcej osiągnąć.
My uczymy się ze względu na lepszą przyszłość, na zainteresowanie danym językiem i na chęci uczenia się. Naszym zdaniem naprawdę warto uczyć się języków obcych
Uczniowie klasy drugiej gimnazjum Zespołu Szkół w Reczu


Autor: Adriana Pacześna-Kozina

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLASW dniach 11 i 12 kwietnia 2017 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas Zespołu Szkół w Reczu wg poniższego harmonogramu:

GIMNAZJUM
11 kwietnia 2017 r. – godz. 15.30 – spotkanie rodziców z psychoterapeutką, socjoterapeutką, kinezjologiem edukacyjnym p. Anetą Trych - w holu hali sportowej (temat: zagrożenia związane z przemocą rówieśniczą i przemocą w rodzinie)
godz. 16.30 –; spotkania rodziców z wychowawcami klas gimnazjalnych
Dyżur nauczycieli do godz. 17.45

SZKOŁA PODSTAWOWA
12 kwietnia 2017 r. – godz. 16.30 – spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas IV-VI z psychologiem p. Magdaleną Matuszczak – w holu hali sportowej (temat: zagrożenia związane z cyberprzemocą)
godz. 16.30 –; spotkanie rodziców z wychowawcami klas I-III Szkoły Podstawowej
godz. 17.30 –; spotkanie rodziców z wychowawcami klas IV-VI Szkoły Podstawowej.
Dyżur nauczycieli do godz. 18.45

Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Spotkanie z policją

Dnia 4 kwietnia gościliśmy w Szkole Podstawowej st. sierż. Jakuba Pialika z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Przedstawiciel policji przeprowadził z uczniami klas III SP zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, cyberprzemocy , cyberprzestępczości. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci oraz gdzie szukać pomocy w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą.Przygotowała: Marlena Mielczarek
Wygenerowano w sekund: 0.02
715,265 unikalne wizyty