Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z KlanząJuż po raz dziesiąty, w tym samym dniu 15.05, we wszystkich oddziałach KLANZA w całej Polsce (17 oddziałów w największych miastach Polski) a trzeci raz w RECZU nastąpiła eksplozja endorfin!!

Specjalne talenty i umiejętności nie były potrzebne. Wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Zaczęliśmy tańcami integracyjnym z wykorzystaniem m.in.: chust animacyjnych KLANZY. Te ogromne koła w kolorach tęczy i średnicy dochodzącej 5 metrów przeniosły wszystkich uczestników w bajkowy świat.
Najważniejsze, że byliśmy razem, bo prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.
R. Polarczyk., D. Cybulska-Czerniak

ZDJĘCIA

Wojewódzki Konkurs ''Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie''

9 maja uczniowie Daria Wyroślak, Daria Konieczna i Artur Brydziński wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach Konkursu Ekologicznego „Jezioro Miedwie 2017” w Kołbaczu. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ze Szczecina, którzy następnie poprowadzili zajęcia w terenie, objętym programem Natura 2000. Warsztaty zakończyły się zajęciami w Zakładzie Uzdatniania Wody w Żelewie.

Tego dnia dostarczyliśmy również prace plastyczne i fotograficzne, związane z tematem „Jezioro Miedwie i okolice”, wykonane przez Natalię Bednarczyk, Aleksandrę Kowalczyk, Natalię Kucharczyk, Sarę Okonek i Tomasza Jałowieckiego. Wyniki zostaną ogłoszone 6 czerwca, wtedy też odbędzie się wspomniany w tytule konkurs. Powodzenia!


autor: Małgorzata Sawczuk

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania10 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Reczu i w Drawnie zaprezentowały swoje umiejętności pięknego czytania przed Komisją Konkursową, która wyłoniła zwycięzców. Tytuł:
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała- DARIA KORZENIECKA - kl. II A SP Recz
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymał – SZYMON ZIÓŁKOWSKI -SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała – DAGMARA SADOWSKA- SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymała -KLAUDIA WIĘCEK – KL. III D SP Recz
Gratulujemy zwycięzcom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas i pomogli w zorganizowaniu tego konkursu:
- RADZIE RODZICÓW PRZY SP W RECZU
- ŚRODOWISKOWEMU DOMU SAMOPOMOCY
- PPHU ,,NOWAK”
- FIRMIE HANDLOWO USŁUGOWEJ ,,NYKIEL”

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

28 kwietnia 2017 roku odbyła się pierwsza edycja rajdu rowerowego „Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz”.

112 uczniów naszej szkoły z powodzeniem pokonało 25 km trasę. Duże brawa należą się uczniom klas IV, dla których był to spory wysiłek. Wyruszyliśmy o godz. 9:00 ze szkolnego boiska i pod troskliwą i czujną eskortą policji bezpiecznie dotarliśmy do Pomienia. Po krótkim odpoczynku czekał nas trudniejszy odcinek do Lubieniowa. Mieliśmy 8 km jazdy po wzniesieniach, bruku, piaszczystych, polnych i leśnych drogach.

W Lubieniowie na terenie parku Podworskiego (były teren SP) odbył się festyn sportowo – rekreacyjny. Bawiliśmy się radośnie i wesoło przy dźwiękach muzyki i posiłku, przygotowanym przez mamy uczniów z Lubieniowa. Ostatni odcinek 9 km do Recza należał do najłatwiejszych. Zjeżdżając z Grabowca można było podziwiać krajobraz naszego miasteczka i dać odpoczynek zmęczonych mięśniom. Wszyscy ukończyli rajd bez najmniejszych urazów, nad bezpiecznym przebiegiem czuwali nauczyciele i rodzice.

Dziękujemy Policji z Panem Grzegorzem Zawarskim na czele za zapewnienie bezpieczeństwa drogowego, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, GKZPA w Reczu za dofinansowanie pikniku, wszystkim rodzicom – za wspólną zabawę, paniom M. Krakowiak i M. Drabik za pomoc organizacyjną, nauczycielom za opiekę.

Rodzice:

- Pan R. Pilżys          

- Pan Sumara Maciej

- Pani M. Pietrzak

- Pan Z. Kocyła

- Pan M. Cierpiał

- Pan M. Więcek

- Pani A. Staszak

- Pani A. Konieczna 

- Pani K. Sankowska 

- Pani A. Zielińska

 Nauczyciele:

- Pani B. Pokorska – koordynator

- Pan J. Drapiński

- Pani M. Olender- Zań

- Pan M. Gryczewski

- Pan J. Mikuła

- Pani D. Mikuła

- Pani J. Bednarczyk

- Pani K. Szczepaniak

- pani K. Hejza

- Pan J. Romanowski

- Pani M. Romanowska

- Pani A. Król

- Pani D. Rakowska

Za rok spotkamy się na kolejnej edycji rowerowej przygody.

B.P.

Zdjęcia w galerii

"Wielki 3- Maju"

"Wielki 3- Maju"

Dnia 27.4.2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów świąt majowych. Motywem przewodnim było hasło: "Witaj 3- Maju". Uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczno- taneczny. Mogliśmy wysłuchać patriotycznych utworów przeplatanych nutkami piosenek oraz obejrzeć ciekawe układy taneczne. Radosny i pogodny nastrój przedstawienia dopełniała wielobarwna dekoracja.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom klas V i VI oraz III biorącym udział w przedstawieniu.

Nauczyciele odpowiedzialni za montaż słowno- muzyczny: J.Cymerman, A. Kowal, S. Kowalewska, D. Mikuła, A. Zarzecki. Dekoracja: Z. Łońska, J. Kwaśnik.

 

zdjęcia

PARA 2017

PARA 2017

Tegoroczny pełen emocji Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych PARA 2017 już za nami. To niezwykle ważne wydarzenie muzyczne przyniosło nam wiele sukcesów. Wśród najlepszych w powiecie zdobywców tytułu laureata znalazły się uczennice naszej szkoły:

-Zofia Gryczewska –( instruktor - Ewa Kociuba)

-Wiktoria Spieler-( instruktor – Grzegorz Jurkiewicz)

jak również absolwent naszej szkoły – Jakub Skory.

Wyróżnienie otrzymał zespół wokalny w składzie: Oliwia Konstantynowicz, Alicja Konstantynowicz i Wiktoria Spieler.

Dyplomy uczestnictwa otrzymały: Hanna Sankowska, Hanna Gryczewska, Hanna Olejarnik, Alicja Konstantynowicz.

Gratulujemy naszej licznej śpiewającej grupie i ich opiekunom. Przed laureatami kolejny etap wojewódzki. Zaprezentują się tym razem na scenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Lista przyjętych kandydatów do klasy pierwszej

Lista przyjętych kandydatów

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Reczu na rok szkolny 2017/2018:


1. Mateusz Simiński
2. Marcel Sysiak
3. Hubert Kotniewicz
4. Temilola Matthew Faruq Titilope Balogun
5. Wojciech Szysz
6. Maria Kozina
7. Zuzanna Sawka
8. Radosław Zalewski
9. Julia Młynarczykowska
10. Julia Nykiel
11. Agata Marchwant
12. Nadia Kołodziejska
13. Mateusz Kozieł
14. Nikola Gołębiewska
15. Martin Lenik
16. Filip Delegacz
17. Łucja Stachańska
18. Filip Halamus
19. Lena Juchniewicz
20. Wojciech Lewandowski
21. Aleksandra Denisiuk
22. Radosław Józefczyk
23. Zuzanna Jusińska
24. Sebastian Jezierski
25. Marcel Smus
26. Aleksandra Walisiak
27. Barbara Szczota
28. Wojciech Patyk
29. Amelia Kurkowska
30. Julia Cybulska
31. Natan Milewski
32. Jakub Wlazłowski
33. Kacper Pietrzak
34. Wojciech Kokorzycki
35. Aleksandra Drężek
36. Patrycja Myczkowska
37. Igor Kurlej
38. Agnieszka Eichman

Zielona szkoła nad morzem

Zielona szkoła nad morzemWiosna to idealny czas na organizację integracyjnych wyjazdów z wychowawcami. Nam, czyli uczniom klas szóstych, tuż po Wielkanocy, dzięki staraniom P. Jolanty Kwaśnik, Marleny Mielczarek i Jolanty Cymerman, udało się wyjechać na zieloną szkołę nad morze.
Wczesnym rankiem 18 kwietnia stawiliśmy się z bagażami przed szkołą, skąd w wyśmienitych humorach i nie bacząc na łzy rodziców, wyruszyliśmy autokarem do Międzyzdrojów. Po około dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Domu Wczasów Dziecięcych, w którym zamieszkaliśmy na cztery dni, by bawić się, uczyć i wypoczywać.
Nasz pobyt nad morzem obfitował w wiele atrakcji. Nie tylko spacerowaliśmy brzegiem morza i zbieraliśmy muszle oraz bursztyny, ale odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, wybraliśmy się do Muzeum Figur Woskowych, byliśmy w Zagrodzie Pokazowej Żubrów, wdrapaliśmy się też na Kawczą Górę.
Niewątpliwą atrakcją naszej wycieczki był wyjazd do Świnoujścia. Choć żadnych świń nie zobaczyliśmy, za to mogliśmy przepłynąć się promem (niektórzy pierwszy raz w życiu), stanąć oko w oko z najstarszą piranią żyjącą w Polsce w Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz zwiedzić słynny Fort Gerharda.
Uważam, że nasz pobyt nad Bałtykiem był wspaniałą przygodą i doskonałą okazją do integracji. Dziękujemy naszym paniom za wysiłek włożony w organizację tego wyjazdu i czekamy na następne wspólne wyprawy.
Aleksandra Tomicz, kl. VIb

Wojewódzki Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 23 kwietnia 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Połczynie-Zdroju odbył się finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W turnieju brali udział uczniowie z powiatów Województwa Zachodniopomorskiego. Powiat Choszczeński reprezentował Oskar Talarczyk, uczeń kl. IIIb z Zespołu Szkół w Reczu. Oskar zajął III miejsce. Biorąc pod uwagę fakty, że książka szkoleniowa ze Szczecina dotarła do Recza na tydzień przed turniejem i że w ostatnich dniach odbywały się egzaminy gimnazjalne a Oskar miał tylko sobotę na przygotowanie się, to tym bardziej większe kierujemy wyrazy uznania co do wielkiej wiedzy w tematyce p-pożarowej.
Gratulujemy osiągniętego miejsca na podium i dziękujemy za godne reprezentowanie Powiatu Choszczeńskiego a przede wszystkim Zespołu Szkół w Reczu. Życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

Józef Romanowski

XV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

11.04.2017 r odbył się XV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Brzechwy w Suliszewie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: 1. Hanna Sankowska2. Nadia Kozina 3. Zofia Gryczewska 4. Hanna Gryczewska.
Dziewczęta zdobyły I miejsce w kategorii zespół.
Opiekunowie:p. Ewa Kociuba, p. Grzegorz Jurkiewicz, p. Adriana Pacześna-Kozina

Autor: Adriana Pacześna-Kozina

Nowy GIMpress (nr 18)


Życzymy ciekawej lektury

Zobacz_nowy_GIMpress
Wygenerowano w sekund: 0.03
715,200 unikalne wizyty