Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Serdecznie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci 7-letnich i 6-letnich, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej w Reczu.
Spotkanie odbędzie się w dniu 29 marca 2017 r. o godz. 15.30 w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej w Reczu (ul. Ratuszowa 29).
Celem spotkania jest omówienie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas I Szkoły Podstawowej w Reczu, a także omówienie organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018.

Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Bieg po zdrowie

W obecnym roku szkolnym przystąpiliśmy do nowego programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Jest to program opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Skierowany jest on do uczniów klas IV szkoły podstawowej, gdyż podejmowanie zachowań ryzykownych, takich jak pierwsze kontakty z paleniem tytoniu przypada na przedział wiekowy 9-10 lat.

Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i na stałe jest wpisana w działania edukacyjno – wychowawcze naszej Szkoły.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą aktywizujących metod, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawa programu jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Podczas cyklu zajęć dzieci będą:
- dyskutować,
- wymieniać doświadczenia,
- spostrzeżenia, refleksje i pomysły
- przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi
- liczyć koszt palenia papierosów
- pracować w grupach
- tworzyć komiksy i wiele innych aktywności.

Program skierowany jest także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

W ramach programu „Bieg po zdrowie” zostanie także przeprowadzony konkurs plastyczny o zasięgu szkolnym i powiatowym pt. „ Wolny od dymu”.
Konkurs już trwa ... Bierze w nim udział około 50 uczniów klas IV naszej Szkoły.

realizatorzy programu:
1. Marlena Mielczarek- pedagog szkolny, koordynator programu
2. Adam Zarzecki – wychowawca klasy IV a
3. Zofia Łońska – nauczyciel plastyki

72. ROCZNICA POLSKOŚCI NA ZIEMIACH ZACHODNICH

Egzaminy gimnazjalne - informacje

Szanowni Państwo,
Rodzice uczniów, którzy w kwietniu 2017 r. przystąpią do egzaminu gimnazjalnego!

Przedstawiam informację na temat harmonogramu egzaminów gimnazjalnych w 2017 r.:

19 kwietnia 2017 r. (środa) – część humanistyczna (historia i wos – godz. 9.00 oraz j. polski – godz. 11.00);

20 kwietnia 2017 r. (czwartek) – część matematyczno-przyrodnicza (biologia, chemia, fizyka, geografia – godz. 9.00 oraz matematyka – godz. 11.00);

21 kwietnia 2017 r. (piątek) – język obcy nowożytny poziom podstawowy – godz. 9.00 i rozszerzony – godz. 11.00 (j. angielski, j. niemiecki).

Ponadto informuję o konieczności zapoznania się przez Państwa ze sposobem organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, a także z komunikatem o dostosowaniach i przyborach. Proszę jednocześnie o poinformowanie uczniów o zakazie wnoszenia do sali
egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych, a także o konieczności samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu egzaminu gimnazjalnego, komunikat o dostosowaniach, komunikat o przyborach, informacja o sposobie organizacji i przebiegu egzaminu gimnazjalnego dostępne są na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl), Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (www.oke.poznan.pl) oraz na
stronie internetowej Zespołu Szkół w Reczu (www.zsrecz.pl).

Informuję również, że uczniowie, którzy w tym roku przystępują do egzaminu gimnazjalnego, w miarę potrzeb, mają możliwość korzystania z zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Reczu.
Plan zajęć dodatkowych znajduje się na stronie internetowej Zespołu Szkół w Reczu.

Do pobrania HARMONOGRAM EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Do pobrania INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Do pobrania KOMUNIKAT O DOSTOSOWANIACH
Do pobrania KOMUNIKAT O PRZYBORACH

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu
Maciej Gryczewski


MEDAL 25 LECIA WOŚP DLA SZTABU W RECZU

MEDAL 25 LECIA WOŚP DLA SZTABU W RECZUSZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE
W tym roku obchodziliśmy 25-lecie powstania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wręczone zostały srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się najbardziej zaangażowani w działania Fundacji, m.in: sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele sztabów.

ZOSTALIŚMY WYRÓŻNIENI
Pragniemy Was poinformować, że spośród wielu zostaliśmy wyróżnieni! To wyjątkowe podziękowanie dla Sztabów, które najdłużej grały i nadal grają z Orkiestrą, które wybitnie angażują się we wszystkie Fundacyjne działania oraz zwróciły szczególną uwagę Fundacji.
Medal jako symbol trafia na ręce przedstawicielki naszego Sztabu, Katarzyny Delegacz, wieloletniej Szefowej Reckiego Sztabu, bez której tej imprezy by nie było :) Jednak wyróżniony powinien czuć się każdy mieszkaniec Naszej Gminy, który na przestrzeni lat dołożył swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ !

Podpalaczu traw - strzeż się!- Straż Pożarna Ostrzega

Straż Pożarna ostrzega Jeżeli pożar trawy spowoduje zadymienie na drodze, które sprowadzi niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, zgodnie z art. 174 § 1 kk sprawca może ponieść karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

To tylko jeden z przykładów, kiedy to podpalenie trawy może nieść za sobą konsekwencje prawne skutkujące pozbawianiem wolności, nawet jeśli było to działanie nieumyślne.

Często podpalaczom brakuje wyobraźni, czy też logicznego przewidzenia następstw, wydawać by się mogło, zwykłego podpalenia trawy. Apele dotyczące dbałości o środowisko okazują się nieskuteczne, dlatego też może poczucie odpowiedzialności karnej powstrzyma potencjalnych podpalaczy. Pożary traw oprócz wspomnianego ograniczenia widoczności na przebiegającej w pobliżu drodze mogą prowadzić do zajęcia ogniem okolicznych lasów bądź zabudowań. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, iż według obowiązującego w Polsce prawa nie musi dojść do tragedii, by sprawca poniósł konsekwencje karne swego nieodpowiedzialnego zachowania. Już samo stworzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia ludzkiego, o czym mówi przytoczony na wstępie art.174 § 1 kk jest przestępstwem, a tym samym asumptem do ścigania przez policję sprawcy takiego czynu i postawienia go przed sąd.

To nie wszystko, zgodnie z art. 160 § 1 k, kto naraża innego człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Możliwości poniesienia konsekwencji jest wiele, nie wszystkie zostały tu wymienione, to Ty decydujesz czy będą Cię one dotyczyć!

Opisane zdarzenia to oczywiście najczarniejszy scenariusz skutków wypalania traw, ale należy mieć na uwadze, że również i taki może się zrealizować. Nie należy zapominać też o zwierzętach, które często giną właśnie w tego typu pożarach.

Sezon na te nieodpowiedzialne zachowania niestety już się zaczął. Strażacy i policjanci bardzo proszą wszystkie osoby będące świadkami podpaleń traw, by nie pozostawały na te czyny obojętne. W wielu przypadkach jedynie szybka reakcja postronnego świadka może zapobiec tragedii i umożliwić zatrzymanie sprawcy.


Dlatego w każdym przypadku prosimy o kontakt ze strażą pożarną pod numerem telefonu 998 bądź z policją pod numerem telefonu 997. Dzięki temu, być może ktoś z Państwa uratuje ludzkie życie.

Autor: st.sekc. Jacek Lipski we współpracy z Naczelnikiem Wydziału Prewencji asp.sztab. Markiem Słotwińskim z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

Szkolny konkurs wiedzy p-pożarowej

Dnia 3.03.2017r. przy współpracy Zespołu Szkół i Zarządu OSP w Reczu, odbył się kolejny konkurs wiedzy p-pożarowej. W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz 12 uczniów z Gimnazjum.

Zwycięzcami zostali uczniowie:
I. Szkoła Podstawowa:
a) Małgorzata Krakowiak (kl. Vc) - I miejsce
b) Marcin Nykiel (kl. IV b) - II miejsce
c) Kamil Papierski (kl. VI a) - III miejsce
II. Gimnazjum:
a) Oskar Talarczyk (kl. III b) - I miejsce
b) Marlena Tokaj (kl. I a) - II miejsce
c) Filip Bagrowski (kl. I a) - III miejsce

Powyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym konkursie wiedzy p-pożarowej w dniu 23.03.2017r. w Bierzwniku. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie oraz druhom z OSP za współpracę.
Wg oceny prac, nasi uczniowie reprezentują dobry poziom wyszkolenia. Znajomość zagadnień dotyczących ochrony p-pożarowej jest bardzo potrzebna nam wszystkim a szczególnie uczniom.


Józef Romanowski

Warsztaty z psychologiem

2 marca w sali 29 klasy II gimnazjum spotkały się na warsztatach z panią psycholog Magdaleną Matuszczak. Temat zajęć to Człowiek jest istotą wolną, ale nie wszystko, co mi wolno, przynosi mi korzyść. Młodzież chętnie pracowała w grupach i dyskutowała. Gimnazjaliści dowiedzieli się, jakie zagrożenia czekają na nich we współczesnym świecie (alkohol, narkotyki, papierosy, dopalacze, siecioholizm, fonoholizm, pornografia, zakupoholizm, samookaleczanie). Okazuje się, że wszystkie niebezpieczeństwa uzależniają i wtedy przestajemy być wolnymi ludźmi.
5 grudnia 2016 r. kl. IIb gościła na lekcji wychowawczej ks. Marka Kokoszyńskiego (Jeszcze raz wielkie podziękowania!), który mówił o tym, że każdy człowiek powinien mieć zasady i ponosić konsekwencje swoich wyborów. Spotkanie z panią Magdaleną Matuszczak to kontynuacja zajęć o odpowiedzialności za podejmowanie życiowych decyzji.
Aleksandra Gryczewska

Na co komu poezja?

Na co komu poezja? Na to pytanie udzieliły odpowiedzi: Weronika Wlazłowska z kl. IIIc, Angelika Sikora i Hanna Szremska z kl. Ia, Karolina Biskupska z kl. IIb oraz Jagoda Hertel z kl. IIc. Gimnazjalistki 9 lutego brały udział w Polsko – Angielskim Konkursie Recytatorskim Poezji o Miłości zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie. Dziewczyny świetnie zaprezentowały utwory o tematyce miłosnej, a nagrodę Dyrektora ZS nr 2 zdobyła Wiktoria Wlazłowska utworem Jestem Julią Haliny Poświatowskiej.

W czasie ferii uczniowie gimnazjum brali udział w warsztatach recytatorskich. 9 marca zaczynają się gminne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego PARA 2017. Trzymamy kciuki!autor: A. Gryczewska

Warsztaty rękodzieła i renowacji mebli

Warsztaty rękodzieła i renowacji mebliOd 13 do 15 lutego trwały w naszej szkole warsztaty rękodzieła i renowacji mebli. Naszym wyzwaniem była klasopracownia języka polskiego, którą opiekuje się klasa III „C” wraz z wychowawcą Piotrem Pawłowskim. Nasze prace polegały na wykorzystaniu kilku niepotrzebnych rzeczy, z których wykonaliśmy dekoracje. Ze starego kartonu po meblach powstały segregatory na dokumenty, stary pasek do spodni posłużył nam do zrobienia uchwytów do starych szafek szkolnych, a sklejka i płyty pilśniowe do tabliczek z sentencjami z różnych epok literackich. Tu okazał się niezawodny zwykły czarny zakreślacz i farba akrylowa. Po zeszlifowaniu starej powłoki, meble potraktowaliśmy farbą kredową i lakierobejcą. Całość zabezpieczyliśmy lakierem akrylowym. Później szybkie malowanie ścian, (tu wykorzystaliśmy jeden z rysunków słynnego londyńskiego graficiarza Banksyego), ustawienie mebli, rozwieszenie dekoracji, ułożenie książek na półkach i gotowe. Warsztatami koordynowała pani Monika Olender –Zań, a osoby, które przyczyniły się do odnowienia klasy to: pan Piotr Pawłowski, pani Joanna Bednarczyk, państwo Justyna i Mariusz Sawkowie oraz nasi wspaniali uczniowie, którzy podjęli się wyzwania: Barbara Stanik, Alicja Białas, Patrycja Kaźmierczak, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Kucharczyk, Weronika Wlazłowska, Tomasz Jałowiecki oraz Szymon Kurlej, Wiktoria Wróblewska, Roksana Stekiel i Roksana Florczak. Serdeczne podziękowania dla całej ekipy. Praca z Wami to ogromna przyjemność.
Koordynator: Monika Olender- Zań

Dyżury uczniowskie

Zaraz po feriach zimowych w Zespole Szkół w Reczu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczynają dyżury uczniowskie. Głównym celem wprowadzania dyżurów uczniowskich jest udzielenie pomocy dyżurującym nauczycielom, a tym samym wpływ uczniów na zapewnienie porządku w budynku szkolnym i na boisku, zapobieganie niewłaściwemu zachowania uczniów, zapewnienie bezpieczeństwa, ochrona mienia prywatnego oraz podjęcie działań prozdrowotnych.

Do pobrania regulamin dyżurów

Adriana Pacześna-Kozina
_
Wygenerowano w sekund: 0.03
474,546 unikalne wizyty