Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Obiady - styczeń

U w a g a !

 

Cena obiadów w styczniu 2019r.: 

 - dla dorosłych - 136,08 zł

- dla uczniów    - 72,00 zł

Termin płatności do 15.01.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Wieczór kolęd

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców na tradycyjne spotkanie przedświąteczne - Wieczór Kolęd.

 

"Gdy się ciągle czeka aż spadnie śnieg to tak naprawdę nie odczuwa się atmosfery świąt". Poczujmy ją wobec tego 20 grudnia o godz. 16.00 w hali sportowej. Posłuchajmy i pośpiewajmy razem kolędy i pastorałki.


WOŚP - 13 stycznia 2019r.

Organizacja dnia 21 grudnia 2018 r. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 21 GRUDNIA 2018 R.

– WIGILIE KLASOWE


W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej w Reczu dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, spotkania przy opłatku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty.

 

 

Klanzarnia Świąteczna

Klanzarnia Świąteczna

       Zapraszamy wszystkich lubiących bawić się na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia (środa) o godzinie 16.30 w holu hali widowiskowo-sportowej w Reczu. Odwiedzi nas Dziewczynka z zapałkami, zatańczymy ,,Taniec z widokiem”, ozdobimy świąteczny stół i choinkę. Oczywiście nie zabraknie świątecznego barszczu.

 

 

 

                    Organizatorzy: R.Polarczyk,  D.Cybulska-Czerniak,  B.Pieciukiewicz

Czy to baśń, czy legenda...

Czy to baśń, czy legenda...

      Czy to baśń, czy legenda…. Nikt nie wie, ale najstarsi  ludzie opowiadają, że bardzo, bardzo daleko, ponad chmurami i ponad gwiazdami mieszka Święty Mikołaj. Mimo, że jest bardzo stary i ma ogromną siwą brodę, nieustannie czyta listy od dzieci z całego świata.

      6 grudnia odbywają się  Mikołajki i  w tym dniu Mikołaj przynosi prezenty. W naszej szkole uczniowie z klas 1-3 najpierw obejrzeli kabaretowe przedstawienie bajki ,,Czerwony Kapturek”. W roli babci wystąpiła gościnnie pani Małgorzata Śmiechowska ( kierownik ŚDS w Reczu), Czerwonego Kapturka zagrała Hanna Olejarnik z 5b, wilkiem był Jacob Wojtaszek z 6b a lekarzem do którego dzwoniła babcia Bartek Sment z 6b. Przepięknie o Czerwonym Kapturku zaśpiewała nam Patrycja Myczkowska z 2a, przygotowana przez p.Ewę Kociubę. Narratorem przedstawienia była Marysia Barna z 7b.

       Następnie przybył długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj i oczywiście miał dla każdego upominek. Przy rozdawaniu prezentów  pomagały : Aleksandra Cybulska z 6a( członek SU) oraz Wiktoria Gołębiewska i Hanna Sankowska z 4c ( członkinie sekcji świetlicy). Scenografię wykonała pani Ewa Kosiło a przedstawienie przygotowała  i opisała pani Bogumiła Pieciukiewicz. Zdjęcia na stronie –Szkoła Podstawowa w Reczu - Facebook  i  ŚDS Recz.

Nowy numer gazetki "SZORTY"

Projekt edukacyjny "Subkultury młodzieżowe"

Projekt edukacyjny "Subkultury młodzieżowe"

Projekt edukacyjny „Subkultury młodzieżowe”

Na całym świecie w listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Promocja tolerancji i jej poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Takie działania od kilku lat prowadzimy również w naszej szkole.

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz z okazji Kampanii 19 Dni uczniowie klas VIII na lekcjach wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny pt. „Subkultury młodzieżowe”.

 

 

 

Opłata za obiady - grudzień

U w a g a !

Cena obiadów w grudniu 2018r.:

 - dla dorosłych     - 113,40 zł

- dla uczniów        - 60,00 zł

Termin płatności do 14.12.2018r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

"Niepodległa - czy potrafimy korzystać z wolności"?

"Niepodległa - czy potrafimy korzystać z wolności"?

„Niepodległa – czy potrafimy korzystać z wolności”?

 

We wtorek 20 listopada br., w ramach obchodów 100-lecia niepodległości – z inicjatywy nauczycieli historii: p. Aleksandry Gryczewskiej, p. Małgorzaty Sawczuk oraz p. Anety Kowal - w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Reczu odbyła się dyskusja panelowa pt. „Niepodległa – czy potrafimy korzystać z wolności?”.

 

Dyskusję, zainaugurowaną przez  Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego,  zaplanowano na  2 części. Rozpoczęła się ona prezentacją multimedialną na temat historii zaborów oraz odzyskiwania niepodległości, a także pierwszych lat tworzenia się granic II Rzeczypospolitej. Prezentacja pt. „Nieskończenie niepodległa”, która wprowadziła wszystkich uczestników w tematykę spotkania,  została przedstawiona przez jej autorkę Natalię Kmetyk.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 23 listopada br. w hali sportowo-widowiskowej w Reczu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia uczniów, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od odczytania „Wizji szkoły” przez  Aleksandrę Tomicz – Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Następnie odbył się przygotowany przez uczniów - pod kierunkiem ich wychowawczyń: p. Dagmary Mikuły, p. Bernadety Śliwińskiej i p. Małgorzaty Piwowar – program artystyczny. Na tle wspaniałej, przygotowanej przez rodziców, scenografii uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i swoją wiedzę na temat szkoły, zaśpiewali piosenki oraz wspólnie zatańczyli poloneza.

Wygenerowano w sekund: 0.04
333,541 unikalne wizyty