Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

OFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

OFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

 

OFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

w Szkole Podstawowej w Reczu

 

W środowe popołudnie 27 listopada br. nastąpiło oficjalne, uroczyste otwarcie kuchni i stołówki szkolnej. Remont kuchni wraz z nowoczesnym wyposażeniem, został zrealizowany w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. Kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy na ten cel wyniosła 80 000 zł – było to maksymalne możliwe dofinansowanie. Warto nadmienić, że Szkoła Podstawowa w Reczu otrzymała dofinansowanie celowe jako jedna z dwóch szkół w naszym powiecie oraz jedna z 24 szkół w województwie zachodniopomorskim.

Komunikacja - kooperacja, czyli...

W dniu 27 listopada 2019 r. podczas XV sesji Rady Miejskiej w Reczu zostały zaprezentowane założenia i przedstawione informacje na temat realizowanego w Szkole Podstawowej w Reczu projektu pn. "Komunikacja - kooperacja, czyli zwiększenie współpracy transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier komunikacyjnych". Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, a współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas konferencji została przedstawiona prezentacja multimedialna wraz z filmami. Swoje wrażenia i opinie związane ze szkoleniowymi wyjazdami edukacyjnymi na Maltę przedstawiły również uczestniczki tych mobilności.
Szczegóły dotyczące konferencji oraz wszystkie informacje dotyczące realizowanych przez Szkołę Podstawową w Reczu działań w ramach działania "Ponadnarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej" zamieszczane są systematycznie na stronach internetowych szkoły, na szkolnym facebooku, profilach społecznościowych uczestników projektu, na stronach internetowych Gminy Recz oraz instytucji lokalnych. Relację z sesji można oglądać na stronach internetowych Gminy Recz

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Zobacz

------------------------------------------------------------------

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Szorty nr 6

Projekt Erasmus+ (POWER)

Projekt Erasmus+ (POWER)

W ramach projektu Erasmus + (POWER) zespół nauczycieli języków obcych spotkał się 25 listopada w celu wymiany wiedzy i doświadczeń zdobytych na zagranicznych kursach metodycznych :" Creative methodolody " , " CLIL methodology and ICT tools for teachers working with CLIL."

Obiady - grudzień

U w a g a !

 

Cena obiadów w grudniu 2019r.:

                 

 - dla dorosłych     - 128,52 zł

- dla uczniów     - 70,00 zł


Termin płatności do 13.12.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Kursy językowe i metodyczne na Malcie

Kursy językowe i metodyczne na Malcie

 

   W dniu 18 sierpnia troje nauczycieli z naszej szkoły poleciało na kursy kooperacja czyli zwiększenie komunikacji transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier językowych" finansowanego z programu POWER. Joanna Bednarczyk i Wioleta Sankowska uczestniczyły w kursie z języka angielskiego natomiast Katarzyna Brzozowska uczęszczała na kurs metodyczny CLIL z elementami technologii informacyjnej.

 

Obiady na Listopad 2019r.

U w a g a !

 

Cena obiadów w listopadzie 2019r.:

 - dla dorosłych - 174,42 zł

- dla uczniów - 95,00 zł

Termin płatności do 15.11.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

   Kolejny raz uczniowie świetlicy szkolnej klas 1-4 brali udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku zaprosiliśmy na wspólne śniadanie klasę 3a z panią Renatą Polarczyk. Wcześniej omówiłyśmy jak będzie wyglądało śniadanie w świetlicy:

  1. Utworzone zostaną  trzy wyspy:  Nabiałolandia i Wędlinolandia, Owocolandia i Warzywolandia, Pieczywolandia.
  2. Klasa 3a – przyniesie produkty do drugiej i trzeciej wyspy.
  3. W  przygotowaniu śniadania pomogą nam sponsorzy.

     8.11.2019r. o godzinie 8.00 uczniowie z klasy 3a wraz z uczniami z klasy 1a oczekującymi na lekcje rozpoczęli wspólne przygotowywanie posiłku. Chłopcy z 3a  przynieśli ze swojej klasy  ławki a dziewczynki zajęły się myciem warzyw i owoców. Następnie 24 uczniów uczestniczących w śniadaniu podzielonych zostało na trzy grupy. Wszyscy odnaleźli swoje wyspy i rozpoczęła się praca w grupach. Każdy mógł odwiedzić sąsiednią wyspę aby poczęstować się innymi produktami. Można było wykazać się umiejętnością  obierania jajek, krojenia warzyw, bułek  a przede wszystkim samodzielnym przygotowaniem kolorowych i zdrowych kanapek. Na deser było pyszne ciasto marchewkowe upieczone przez panią Gosię. Nasi sponsorzy: Eugeniusz Nykiel, Agata Paszowska, Mariola Petschke – bardzo dziękujemy.

 

Bogumiła Pieciukiewicz – kierownik świetlicy

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

        Niniejszym informuję, że spotkania rodziców z wychowawcami odbędą się wg poniższego harmonogramu:

 

14 listopada 2019 r. (czwartek):

 

Klasy I – III – godz. 15.30 (klasa I B wyjątkowo 5 grudnia br. o godz. 15.30)

Klasy IV – VI – godz. 16.15

Klasy VIII – godz. 17.00

 

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pozostają do dyspozycji rodziców do godz. 17.30, natomiast pozostali nauczyciele do godz. 18.30.

 

19 listopada 2019 r. (wtorek):

 

Klasy VII – godz. 15.30 (spotkanie z pedagogiem, mediatorem i terapeutą p. Markiem Pietrasikiem – Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls” - stołówka szkolna), 16.30 spotkania rodziców z wychowawcami.

 

5 grudnia 2019 r. (czwartek):

 

Klasa IB – wychowawca p. Małgorzata Juszkiewicz – godz. 15.30.

 

 

 

 

Serdecznie zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przed patriotyczną częścią artystyczną wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewali – co już stało się tradycją naszej szkoły – cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor szkoły - Pan Maciej Gryczewski – przy asyście sztandaru szkoły, odczytał fragment wizji Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, która w całości odwołuje się do dorobku  Patrona szkoły oraz  do wartości reprezentowanych przez Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz – Adolfa Długosza.

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

 30 października 2019 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt: Kubuś Puchatek.

 

Na konkurs wpłynęło 25 prac  wykonanych różnymi technikami. 12 prac plastycznych otrzymaliśmy ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie. Komisja w składzie: Oliwia Iwach, Kornelia Skryp, Piłat Aleksandra, Sudoł Iwona, Szymczak Anna, Brydzińska Oliwia, Janecka Wiktoria, Majewska Paulina dokonała oceny prac.

 

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 MIEJSCE -  Gabriela  Kalisz SP Choszczno

2 MIEJSCE – Nikola  Gołębiewska SP Recz

3 MIEJSCE – Aleksandra  Szymczak SP Recz

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

                                                                                                      Bogumiła Pieciukiewicz- kierownik świetlicy  

Wygenerowano w sekund: 0.03
759,649 unikalne wizyty