Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Dzień Papieski

Dzień Papieski

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to to, 
Kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".


Jan Paweł ll.

 

14.10.2018r po raz osiemnasty obchodziliśmy Dzień Papieski. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: "Promieniowanie Ojcostwa". Z tej okazji w kościele parafialnym w Reczu odbył się montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie naszej szkoły przypomnieli słuchaczom nauczanie i twórczość Jana Pawła II. 

Noc w szkole

Noc w szkole

"Noc w szkole ", pod tym hasłem 19.10.2018 klasa 6b pod opieką wych. Adriany Pacześnej-Koziny, Pani Aleksandry Gryczewskiej oraz Pani Aleksandry Nykiel udała się do hali sportowej w MGOKiS w Reczu. W ramach integracji klasowej uczniowie spędzili razem czas od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka. Cała klasa była bardzo aktywna fizycznie: była nocna jazda na rolkach, nocne zabawy w chowanego, gra w unihokeja, w piłkę nożną. Podczas odpoczynku klasa oglądała wspólnie filmy. Było bardzo fajnie.

Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka

W naszej świetlicy mamy wypracowanych kilka tradycji. Do takiej należą urodziny Kubusia Puchatka, które w tym roku szkolnym obchodziliśmy poraz ósmy.

 

Przygotowania trwały już od poniedziałku. Trzeba było rozwiesić plakaty informujące o uroczystości, pokolorować 120 kotylionów dla wszystkich uczniów z klas 1-3, ozdobić świetlicę.

 

W piątek 19 października na urodziny przybyli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich.

BohaterOn

BohaterOn

Przez prawie dwa miesiące uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjum brali udział w akcji BohaterON, której celem jest uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Nasi uczniowie wyrazili swój podziw i szacunek Powstańcom. Klasy ósme mogły zobaczyć rzeczywistość walczącej Warszawy dzięki filmom „Powstanie Warszawskie” i „Miasto ruin”. Akcja została przeprowadzona przez nauczycieli historii i języka polskiego.

Koordynator akcji - Aneta Kowal

Dzień Seniora

Dzień Seniora

Szanowni Seniorzy!

W dniu Waszego święta,

życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia,

gdyż jest ono najcenniejszym skarbem, jaki posiada człowiek.

Życzymy Wam życzliwych i otwartych ludzi wokół, a najbliżsi, by byli dla Was zawsze podporą.

Niech Wasz kapitał intelektualny i życiowy będzie zawsze doceniany

i by nikt z Was nigdy nie czuł się samotny.

 

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

oraz

Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

     W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole miały potrójny charakter.

 

     W dniu 12 października o godz. 9.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu, podczas którego nastąpiło zaprzysiężenie pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Ślubowanie złożyli również przedstawiciele trójek klasowych oraz wybrane w tym roku Przewodniczące Samorządów Uczniowskich: Hanna Szremska (Gimnazjum) oraz Aleksandra Tomicz (Szkoła Podstawowa).

 

     Życzenia dla całej społeczności szkolnej – nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi – złożył dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski.

    

Konkurs "Kubuś Puchatek"

Konkurs "Kubuś Puchatek"

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY SKIEROWANY DO WYCHOWAWCÓW ŚWIETLIC SZKOLNYCH

pt: ,,Kubuś Puchatek”

Organizator: Świetlica szkolna klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Reczu

Cel ogólny:

- nauka spostrzegania świata poprzez literaturę, muzykę i bajkę filmową;

- popularyzacja literatury dziecięcej;

- samodzielne wykonanie prac;

- rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia;

- rozwijanie umiejętności manualnych.

Termin konkursu: 15- 31.10.2018

Dyżury wychowawców

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu.

Od października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbywać się będą stałe dyżury wychowawców.

Wychowawcy będą do Państwa dyspozycji w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 15.00-16.00 (proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny z wychowawcą).

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji  Światowego Dnia Zwierząt zespół przyrodniczy  nauczycieli naszej szkoły zorganizował dwa konkursy . Plastyczny dla klas IV –VI, oraz konkurs wiedzy o zwierzętach dla klas VII, VIII  i 3 gimnazjum. Konkurs plastyczny wygrała klasa VI b. W nagrodę uczniowie z tej klasy pojadą do kliniki weterynaryjnej, na spotkanie z panem weterynarzem – Pawłem Walendzikiem. Konkurs wiedzy o zwierzętach składał się z 10 pytań, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością życia, zwyczajów, wyglądu zwierząt. Największą liczbę punktów otrzymały: Katarzyna Afeltowicz, Maria Barna oraz Emilia Michalska. Dziewczyny posiadają dużą wiedzę na temat zwierząt. Gratulujemy. Każdy z uczestników konkursu otrzymał drobny upominek ufundowany przez Pana Dyrektora. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w obchody Światowego Dnia Zwierząt.

  Zespół przyrodniczy  nauczycieli

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Zespół przyrodniczy nauczycieli naszej szkoły we wrześniu zorganizował akcję Sprzątanie Świata. W tym roku, we współpracy ze świetlicami wiejskimi, oczyściliśmy tereny naszej gminy. Działania nasze miały miejsce w Pomieniu, Lubieniowie, Suliborzu i Sicku. Chętni uczniowie w piątkowe popołudnie 14 września wyruszyli z workami na śmieci aby posprzątać wszystko to co zaśmiecało przyrodę. Po ciężkiej pracy w nagrodę ognisko, kiełbaski i słodkie upominki.

Święto pieczonego ziemniaka - wycieczka klas piątych do Lubieniowa.

Święto pieczonego ziemniaka -  wycieczka klas piątych do Lubieniowa.

„Święto pieczonego ziemniaka” -  wycieczka klas piątych do Lubieniowa.

W środę, 3 października  wybraliśmy się wraz z naszymi wychowawczyniami – p. J.Urbańską, p. K.Delegacz i p. W.Horoszkiewicz do Lubieniowa i tam obchodziliśmy  „święto pieczonego ziemniaka”. Czekało na Nas wiele atrakcji przygotowanych prze rodziców uczniów klasy 5c i naszych opiekunów. Odbył się turniej zręcznościowy z ziemniakiem w roli głównej w postaci toru przeszkód, konkurs wiedzy o ziemniaku, konkurs na najdłuższą ziemniaczaną obierkę. Rodzice zadbali o gorące napoje, gdyż pogoda chciała nam popsuć zabawę, ale się jej nie udało. Były słodkości, pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogromnego grilla, a na zakończenie  pyszna grochówka. 

Wygenerowano w sekund: 0.03
285,939 unikalne wizyty