Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Plan zajęć pozalekcyjnych

W zakładce "Plany lekcji i dyżurów" znajdziecie Państwo plan zajęć pozalekcyjnych w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem" 11 - 22. 02 2019r.

Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem" 11 - 22. 02 2019r.

„Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia”.  

Takie przesłanie propagowali w tym roku organizatorzy DBI. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku na temat bezpieczeństwa w Internecie rozmawialiśmy podczas zajęć komputerowych w klasach I-III oraz na lekcjach informatyki w klasach starszych. Oglądaliśmy filmy edukacyjne m.in.: „Owce w sieci”,  „3.2.1 Internet” , „Gdzie jest Mimi?”, po czym dyskutowaliśmy na temat ich treści. Słuchaliśmy piosenek o bezpieczeństwie w Internecie oraz wykonywaliśmy plakaty w edytorach grafiki i edytorach tekstu na ten temat.  Klasy III SP spotkały się z policjantem – sierżantem sztabowym Ireneuszem Rychlińskim, który w ramach Programu Profilaktycznego  m.in. poinstruował uczniów, jak bezpiecznie surfować w sieci. Dbając o bezpieczeństwo  dzieci umieściliśmy na fb szkolnym informacje dla rodziców, aby skorzystali z pomocy, w jaki sposób można zabezpieczyć dziecko przed  zagrożeniami płynącymi z Internetu. Zaprosiliśmy również do pracowni komputerowej seniorów z klubu Senior + w Reczu, aby pokazać, w jaki sposób bronić się przed niebezpieczeństwem płynącym z Internetu oraz uświadomić im, że jako dziadkowie też mają pośredni wpływ na zachowanie wnuków w sieci. Ważne telefony, plakaty i inne informacje znalazły się również na  gazetce w szkolnej kawiarence.

 

W czasie zajęć korzystaliśmy m.in. ze stron internetowych:

https://www.saferinternet.pl/…/zostan-znajomym-swojego-dzie…
 
https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/broszura.pdf

https://twojedzieckowsieci.pl/

www.edukator.pl

necio.pl

sieciaki.pl

 

koordynator:  J.Kwaśnik

Obiady - marzec 2019

U w a g a !

Cena obiadów w marcu 2019r.:

 - dla dorosłych     - 158,76 zł

- dla uczniów       - 84,00 zł

Termin płatności do 15.03.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Recz. Niezapomniane

Recz. Niezapomniane

Szanowni Państwo!


Przygotowujemy kolejną uroczystość wspomnieniową pt. „Recz. Niezapomniane!”( 29.03). Chcemy przypomnieć miejsca, które były w Reczu, a już nie istnieją.
Jeśli ktoś z Państwa ma w swoich albumach zdjęcia: Restauracji „Hetmańskiej”, mleczarni, serowni, rozlewni, dawnych sklepów (SAM, masarnia, księgarnia, chemiczny, pasmanteria, odzieżowy), cukierni p. Flejtra, starego kina, rzeźni, centrali telefonicznej, fabryki Remor, itp., prosimy o kontakt i wypożyczenie fotografii. 
Jeśli są Państwo posiadaczami ciekawych znalezisk i chcielibyście, aby Wasze fotografie, pamiątki znalazły się na przygotowywanej ekspozycji, prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową tel. 95 765 40 67 (sekretariat lub p. Monika Olender – Zań i p. Aleksandra Gryczewska) .
ORGANIZATORZY

O KLUBIE MELOMANA OSŁUCHANEGO W FILHARMONII W SZCZECINIE

O KLUBIE MELOMANA OSŁUCHANEGO W FILHARMONII W SZCZECINIE

W dniu 21 lutego 2019 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się konferencja „Słyszysz dobre dźwięki?”.

 

W ramach tej konferencji odbył się panel dyskusyjny pn.: „Hałas jako wyzwanie teraźniejszości i przyszłości”, a także warsztaty na temat uwagi słuchowej, edukacji muzycznej i kulturalnej oraz projektów i norm akustycznych.


O tym jakie decyzje może podjąć osoba zarządzająca szkołą czy instytucją kultury, by ta publiczna przestrzeń była przyjazna jej użytkownikom pod względem panujących tam warunków akustycznych, co może zrobić nauczyciel, który chce ochronić swoich podopiecznych przed skutkami hałasu, wreszcie, jakie projekty ekologiczne mogą być realizowane przez organizacje pozarządowe i nie tylko rozmawiali zaproszeni goście:
Pani Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii w Szczecinie, pomysłodawczyni i inicjatorka kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, która prowadzona jest od 2016 roku;
Pani Marta Strzelbicka z Kliniki Anestezjologii Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie, która na swoim oddziale tworzy swoistą strefę harmonii, wykorzystującą muzykę do terapii pacjentów;
Pani Olga Czerwińska, specjalistka ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wspierającego działania proekologiczne;
Pan Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach, który przeprowadził akustyczną rewolucję w części polickich szkół i przedszkoli;
Pan Maciej Gryczewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu, laureata pierwszej edycji konkursu na szkolne strefy harmonii, organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie.

 

Dyskusję poprowadził Pan Mikołaj Jarosz z firmy ECOPHON, partnera kampanii „Słyszę dobre dźwięki”.

 

Bardzo nam przyjemnie, że jako oficjalny partner kampanii „Słyszę dobre dźwięki” Szkoła Podstawowa w Reczu, reprezentowana przez dyrektora Macieja Gryczewskiego, mogła podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem szkolnej strefy harmonii. W naszej szkole taka strefa działa przy Klubie MO, czyli Melomana Osłuchanego, którego opiekunem jest Pan Grzegorz Jurkiewicz.

 

Audycję z konferencji można oglądać w TVP 3 Szczecin w audycji „Kronika – obraz dnia” (21 .02.2019, godz. 17.30https://szczecin.tvp.pl/41417754/210219), a szczegóły związane z funkcjonowaniem naszej strefy harmonii w ramach kampanii organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie na stronach internetowych tej instytucji (uslysz.filharmonia.szczecin.pl). 

 

Film przygotowany przez Filharmonię o naszym Klubie MO w postaci mini poradnika jak założyć taką strefę, można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej, na szkolnym profilu na fecebooku oraz na stronach Filharmonii, a także na youtube: EduFilharmonia. 19 – Strefa Harmonii – finaliści (https://www.youtube.com/watch?v=kXF91H1lie0oraz Strefa Harmonii – poradnik (https://www.youtube.com/embed/6VEmheZxFR4).


W 2017 roku Filharmonia w Szczecinie ogłosiła pierwszą edycję konkursu na szkolne strefy harmonii. Miał on na celu nie tylko nagrodzenie najlepszych przestrzeni relaksu, w których słuch może odpocząć, a zdolność do koncentracji zregenerować się, ale też promowanie odpowiedzialnej postawy, pozwalającej na bezpieczne i radosne „kolekcjonowanie dobrych dźwięków” od najmłodszych lat. Pierwszą edycję wygrała Szkoła Podstawowa w Reczu, która w nagrodę otrzymała sprzęt audio w postaci gramofonu i wydawnictwa muzyczne, a dzięki wsparciu partnera kampanii, firmie ECOPHON – także materiały do dalszego wyciszenia strefy. Wartość nagród przekroczyła kilka tysięcy złotych, a SP w Reczu stała się także partnerem akcji.


Kampania „Słyszę dobre dźwięki” realizowana jest przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Oprócz tego kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Zapraszamy do oglądania.

Zajęcia w terenie klas 2a i 2b.

Zajęcia w terenie klas 2a i 2b.

Kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt to główny cel dzisiejszych zajęć w terenie klas 2a i 2b.

19 lutego uczniowie wybrali się na ścieżkę edukacyjną do lasu w okolicach Pomienia. Tam w towarzystwie leśniczego Pana Marcina Szczoty mieli okazję obserwować niektóre gatunki drzew oraz ślady życia zwierząt (tropy, lizawki, żeremia, ślady na drzewach).

Wielka radość sprawiło dzieciom rozwieszanie i rozkładanie pożywienia dla leśnych mieszkańców. Były też zabawy na świeżym powietrzu i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę o lesie w quizie. Ponieważ każda z grup udzieliła co najmniej dwóch poprawnych odpowiedzi, każdy uczestnik otrzymał nagrodę ufundowaną prze Nadleśnictwo Choszczno.

Wychowawcy klas drugich.

Walentynki

Walentynki

Najlepsze życzenia w dniu Walentynki

Od fajnego chłopaka dla fajnej dziewczynki

 Walentynkowy  liścik niechaj przypomina,

O tym, jak Ci bliska jest pewna dziewczyna!


       Takie życzenia mogły się znaleźć na kartkach walentynkowych wrzucanych do skrzynki znajdującej się w świetlicy SP. Już od poniedziałku dzieci przynosiły kartki i listy. W czwartek 14 lutego członkowie Samorządu Uczniowskiego - Asia, Oliwier i Szymon z klasy 4b posegregowali korespondencję a potem zanieśli do poszczególnych klas. Niektórzy byli zaskoczeni i zdziwieni chodzi bowiem o uczniów z numerem ,,14” w dzienniku lekcyjnym.

Opiekun SU B.Pieciukiewicz 

One Bilion Rising

One Bilion Rising

Dnia 14 lutego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w tańcu przeciwko przemocy wobec kobiet One Bilion Rising. 
Taniec odbył się w Choszcznie na placu przy fontannie. 
Już czwarty raz bierzemy udział w tej pięknej akcji.
Taniec przeciwko przemocy odbywa się zawsze 14 lutego na całym świecie. 
 

 

Wioleta Sankowska

 

Kolorowy bal

Kolorowy bal

      Jak co roku w karnawale bawimy się. Tak też było w dniu dzisiejszym na piątej godzinie lekcyjnej. Hasło przewodnie balu to – Kolorowy bal. Uczniowie z klasy 1B i 1C przybyli do świetlicy po skończonych lekcjach i brali udział w przygotowanych konkurencjach: taniec z kolorowymi balonami, zjadanie żółtych chrupek, taniec na  zmniejszającej się gazecie, taniec  z rekwizytem wyciągniętym z zielonego worka. Puszczaniem muzyki zajmowała się Laura z 1B. Humory dopisywały wszystkim, czas niepostrzeżenie upłynął. Ale to nic, spotkamy się znowu za rok.

B.Pieciukiewicz

Obiady - luty 2019

U w a g a !

 

Cena obiadów w lutym 2019r.

 - dla dorosłych     - 105,84 zł

- dla uczniów     - 56,00 zł

 

Termin płatności do 15.02.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Wyniki przedmiotowych konkursów

Wygenerowano w sekund: 0.03
375,218 unikalne wizyty