Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE … I NIE TYLKO

Ostatnio w naszej Szkole odbywa się wiele wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Dzieje się…

Lista kandydatów do klasy pierwszej

Szorty nr 5

Eliminacje Powiatowe OTBwRD

Plan minutowy

 

 

Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  oraz Festynu „Zabłyśnij na drodze – wiedzą i umiejętnościami”.

 

 

 

  1. 8:30 – 8:45 przyjazd uczestników konkursu oraz ich opiekunów
  2. 8:45 – 9:00 przywitanie uczestników konkursu losowanie numerów startowych oraz omówienie poszczególnych konkurencji przez sędziów technicznych
  3. 9:00 – 9:45 – konkurencja teoretyczna – Testy (sala gimnastyczna)
  4. 10:00 :11:30 konkurencje praktyczne (odbywają się jednocześnie) – Jazda rowerem – miasteczko ruchu drogowego, Jazda rowerem – Tor sprawnościowy, Pierwsza pomoc przedmedyczna (place na obiektach szkoły Podstawowej)
  5. 11:40 – 12:00 – Pokaz Nieetatowej Grupy Wsparcia -”zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy”.
  6. 12:10 – 12:30 – Pokaz służb ratunkowych – inscenizacja wypadku drogowego (zabezpieczenie miejsc zdarzenia, wezwanie służb ratunkowych)
  7. 12:30 – ogłoszenie wyników turnieju oraz wręczenie nagród
  8. 12:45 zakończenie i pożegnanie gości oraz uczestników turnieju

 

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

9 maja nasze wokalistki reprezentowały szkołę na Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom. - Julia Sankowska, Hanna Sankowska, Patrycja Myczkowska i Nadia Kozina.

Patrycja otrzymała wyróżnienie, a Hania zdobyła III miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzień Dawcy Szpiku

Apel z okazji obchodów świąt majowych

Apel z okazji obchodów świąt majowych
"Ta myśl pod czaszką taka żmudna,

Tak przyczepiła się i boli:

Czemu ta wolność taka trudna,

Tyle trudniejsza od niewoli?"

W. Młynarski


Dnia 30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji obchodów świąt majowych. Tematem przewodnim uroczystości była współczesna wolność i patriotyzm. Każdy apel poprzedzony był krótką lekcją historii dostosowaną do wieku uczniów, a uzupełnieniem piosenki wykonane przez nasze uczennice: Julię Sankowską , Hanię Sankowską i Asię Stąporek. Główne role odegrali uczniowie klas VIII A i B , VII B i IV A.
Apel przygotowali nauczyciele:
scenariusz- J. Cymerman, A. Kowal
dekoracja- Z. Łońska, J. Kwaśnik
muzyka- G. Jurkiewicz, E. Kociuba
taniec kl. I- D. Mikuła

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. STEFANA CZARNIECKIEGO w RECZU - 15.05.2019r.

 

Dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej ogłaszamy konkurs plastyczny pt: ,,Stefan Czarniecki” -technika dowolna

 

Dla klas 4-7 ogłaszamy Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim - wiadomości o patronie dostarczone zostały do klas (w konkursie bierze udział 3 przedstawicieli klasy) - konkurs 15.05.2019r.

 

Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie z patronem- studio fotograficzne czynne będzie 15.05.2019r.w sali 57

 

Samorząd Uczniowski SP

Obiady - maj 2019

U w a g a !

 

Cena obiadów w maju 2019r.:

 - dla dorosłych     - 151,20 zł

- dla uczniów       - 80,00 zł

Termin płatności do 15.05.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I... ŚWIĘTA!

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I... ŚWIĘTA!

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I … ŚWIĘTA!

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły!

 

W środę 17 kwietnia 2019 r. zakończyliśmy maraton egzaminów, do których w tym roku podeszli uczniowie najstarszych klas naszej szkoły.

 

Od 10 do 12 kwietnia po raz ostatni przeprowadzony został egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Adolfa Długosza zmagali się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że są z siebie zadowoleni i będą usatysfakcjonowani z osiągniętych wyników.

 

Od poniedziałku 15 kwietnia do środy 17 kwietnia po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty przystąpili uczniowie ostatniego rocznika Szkoły Podstawowej. 37 uczniów klas ósmych zmagało się z zadaniami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Wiemy, że bardzo odpowiedzialnie podeszli oni do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Liczymy na satysfakcjonujące wyniki.

 

Wszystkim zdającym należy się odpoczynek, gdyż ostatnie dni i tygodnie były dla nich z pewnością dość stresujące. Będzie okazja odpocząć podczas rozpoczynającej się w czwartek wiosennej przerwy świątecznej, która potrwa do wtorku 23 kwietnia.

 

Ostatni tydzień od 10 do 17 kwietnia to również czas wytężonej i szczególnie odpowiedzialnej pracy nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, którzy odpowiadali za prawidłowy przebieg egzaminów i ich organizację.

 

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować Radzie Rodziców, która – tradycyjnie – włączyła się w organizację tego wydarzenia i każdego dnia przygotowywała smaczny poczęstunek dla zdających. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomogli nam w prawidłowym przebiegu egzaminu i zasiadali w komisjach jako członkowie zespołów nadzorujących.

 

Miło nam również poinformować, że dwoje uczniów: Hanna Szremska i Cyprian Guzek nie musieli pisać egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego (Hania) oraz wiedzy o społeczeństwie (Cyprian). Hania i Cyprian zostali bowiem laureatami konkursów przedmiotowych i dzięki temu, bez konieczności pisania danego zakresu egzaminu gimnazjalnego, otrzymali z niego maksymalną liczbę punktów (100%). Warto dodać, że do konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostali przygotowani przez p. Aleksandrę Gryczewską (jęz. polski) oraz p. Macieja Gryczewskiego (wos).

 

Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy w tym roku przystąpili do konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim – Oli Tomicz, Kasi Afeltowicz, Mateuszowi Łucykowi, Michałowi Różańskiemu, także Cyprianowi Guzkowi. Zostali oni bowiem finalistami tych konkursów i z satysfakcją odnotujemy ich sukces na świadectwach ukończenia szkoły. Finalistów do konkursów przygotowali: p. Jolanta Cymerman (Ola, Kasia), p. Joanna Bednarczyk (Ola, Cyprian), p. Dariusz Kowalewski (Cyprian, Michał), p. Joanna Urbańska (Ola), p. Aleksandra Gryczewska (Cyprian), p. Jolanta Kwaśnik (Kasia), p. Mariola Koźmińska (Cyprian), p. Maciej Gryczewski (Mateusz).

 

Korzystając z okazji …

 … chcielibyśmy życzyć wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi, Rodzicom

wszystkiego najlepszego

z okazji rozpoczynającego się okresu świątecznego.

Życzymy Wszystkim rodzinnych, spokojnych

Świąt Wielkanocnych, spędzonych  w gronie najbliższych.

 

Dyrekcja szkoły

Kółko wędkarskie

Kółko wędkarskie

Drodzy Uczniowie!

Polski Związek Wędkarski "Remor" Recz koło nr 1  ogłasza nabór chętnych 
do kółka wędkarskiego. Zapisy w sekretariacie szkoły.

Wygenerowano w sekund: 0.02
435,692 unikalne wizyty