Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

OFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

OFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJOFICJALNE OTWARCIE KUCHNI I STOŁÓWKI SZKOLNEJ
w Szkole Podstawowej w Reczu

W środowe popołudnie 27 listopada br. nastąpiło oficjalne, uroczyste otwarcie kuchni i stołówki szkolnej. Remont kuchni wraz z nowoczesnym wyposażeniem, został zrealizowany w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. Kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy na ten cel wyniosła 80 000 zł – było to maksymalne możliwe dofinansowanie. Warto nadmienić, że Szkoła Podstawowa w Reczu otrzymała dofinansowanie celowe jako jedna z dwóch szkół w naszym powiecie oraz jedna z 24 szkół w województwie zachodniopomorskim. Remont pomieszczeń stołówki – dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców – został zrealizowany przez pracowników szkoły.
Uczestnikami otwarcia stołówki szkolnej i kuchni oraz uroczystego obiadu byli: Burmistrz Recza – p. Wiesław Łoński, Przewodniczący Rady Powiatu – p. Eugeniusz Nykiel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – p. Jan Kuźmiński, dyrektor szkoły – p. Maciej Gryczewski, wicedyrektor szkoły – p. Barbara Tomicz, Skarbnik Miejski – p. Ewa Patrzałek, radni Rady Miejskiej w Reczu z Przewodniczącym Rady p. Tadeuszem Robaczkiem na czele, dyrektor Przedszkola Miejskiego – p. Ewa Pilżys, sołtysi, pracownicy szkoły.
Wniosek o dofinansowanie, który napisaliśmy, został złożony już w kwietniu br. , natomiast w lipcu rozpoczęliśmy, niemal od podstaw, generalny remont wszystkich pomieszczeń kuchni. W ramach dofinansowania zakupiliśmy również nowoczesny sprzęt gastronomiczny. Dodatkowo wykonaliśmy remont schodów wejściowych do budynku od strony kuchni.
Warto wymienić osoby, które w przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia: na etapie składania wniosku i w sprawach rozliczania finansowego – p. Ewa Patrzałek – skarbnik miejski, p. Luiza Marach – inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego, p. Alicja Woźniak – główna księgowa. Na etapie projektowania – pracownice kuchni szkolnej. Wykonawcą całości przedsięwzięcia była firma Kappel Mariusz Desecki. Projekt zrealizowała firma Usługi Inżynierskie Rafał Pieńkowski.
Cieszymy się, że udało nam się skończyć remont w okresie letnim. Niedawno zakończyły się wszelkie odbiory przedsięwzięcia, wobec czego zdecydowaliśmy o oficjalnym otwarciu dopiero pod koniec listopada.
Dodam, że „Posiłek w szkole i w domu” to już trzeci program rządowy, którego beneficjentem jest Szkoła Podstawowa w Reczu: w roku 2017 zakończyliśmy realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – zakup książek do biblioteki szkolnej, natomiast w roku 2018 zrealizowaliśmy program pn. „Aktywna Tablica” - zakup tablic interaktywnych.
Liczymy na to, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować dalsze pomysły – zamierzamy skoncentrować się na podniesieniu jakości nauczania języków obcych.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komunikacja - kooperacja, czyli...

W dniu 27 listopada 2019 r. podczas XV sesji Rady Miejskiej w Reczu zostały zaprezentowane założenia i przedstawione informacje na temat realizowanego w Szkole Podstawowej w Reczu projektu pn. "Komunikacja - kooperacja, czyli zwiększenie współpracy transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier komunikacyjnych". Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, a współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas konferencji została przedstawiona prezentacja multimedialna wraz z filmami. Swoje wrażenia i opinie związane ze szkoleniowymi wyjazdami edukacyjnymi na Maltę przedstawiły również uczestniczki tych mobilności.
Szczegóły dotyczące konferencji oraz wszystkie informacje dotyczące realizowanych przez Szkołę Podstawową w Reczu działań w ramach działania "Ponadnarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej" zamieszczane są systematycznie na stronach internetowych szkoły, na szkolnym facebooku, profilach społecznościowych uczestników projektu, na stronach internetowych Gminy Recz oraz instytucji lokalnych. Relację z sesji można oglądać na stronach internetowych Gminy Recz

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Zobacz

------------------------------------------------------------------

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Szorty nr 6

Projekt Erasmus+ (POWER)

Projekt Erasmus+ (POWER)

W ramach projektu Erasmus + (POWER) zespół nauczycieli języków obcych spotkał się 25 listopada w celu wymiany wiedzy i doświadczeń zdobytych na zagranicznych kursach metodycznych :" Creative methodolody " , " CLIL methodology and ICT tools for teachers working with CLIL."

Obiady - grudzień

U w a g a !

 

Cena obiadów w grudniu 2019r.:

                 

 - dla dorosłych     - 128,52 zł

- dla uczniów     - 70,00 zł


Termin płatności do 13.12.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Kursy językowe i metodyczne na Malcie

Kursy językowe i metodyczne na Malcie

 

   W dniu 18 sierpnia troje nauczycieli z naszej szkoły poleciało na kursy kooperacja czyli zwiększenie komunikacji transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier językowych" finansowanego z programu POWER. Joanna Bednarczyk i Wioleta Sankowska uczestniczyły w kursie z języka angielskiego natomiast Katarzyna Brzozowska uczęszczała na kurs metodyczny CLIL z elementami technologii informacyjnej.

 

Kursy rozpoczęły się 19 sierpnia i trwały dwa tygodnie. Kurs z języka angielskiego w kraju, gdzie język angielski jest językiem urzędowym jest znakomitą okazją do natychmiastowego doskonalenia go i utrwalania w praktycznych sytuacjach z rodzimymi użytkownikami języka. W trakcie pobytu na Malcie uczestnicy aktywnie spędzali czas wolny korzystając z fakultatywnych wycieczek oferowanych przez mieszkańców oraz podróżowali do rekomendowanych przez mieszkańców miejsc.

 

 Podczas szkoleń nasi nauczyciele nie tylko podnieśli swoje umiejętności językowe i metodyczne, ale także nawiązali kontakty międzynarodowe z nauczycielami z innych krajów, poszerzyli wiedzę o historii, kulturze i obyczajach Malty oraz promowali naszą szkołę na forum europejskim.

Wypowiedzi nauczycieli: Z deszczowego Berlina wylecieliśmy w niedzielę 18 sierpnia około godziny 10 i wylądowaliśmy na Malcie około godziny 13. Temperatura na wyspie sięgała około 36 stopni. Bez problemu dotarliśmy do hotelu i zaraz po zakwaterowaniu zaczęliśmy rozglądać się po okolicy aby zlokalizować najbliższe przystanki do siedziby naszej szkoły. Nasza szkoła była w centrum miasta St Julian’s a połączenie autobusowe z naszego hotelu idealnie nam pasowało.

 

Katarzyna Brzozowska: Mój wyjazd wspominam jako moment zwrotny w swoim podejściu do nauczania. Naładowana nowymi pomysłami zaproponowanymi przez szkołę podczas kursu metodycznego wcielam je w życie podczas lekcji z uczniami modyfikując w zależności od charakterystyki grupy, z którą pracuję. Zaczynam próbować swoich sił w poszukiwaniu zagranicznych partnerów na platformie etwinning.pl i realizowaniu ciekawych projektów, w których językiem komunikacji jest angielski z nauczycielami innych przedmiotów niż język obcy. Grupa,  z  którą  uczęszczałam  na  kurs  składała  się  z  ośmiu  osób:  dwóch Włochów, dwie nauczycielki ze Słowacji, dwóch nauczycieli historii z Bułgarii, jedna Czeszka, Polka. Naszym trenerem była Roberta, bardzo ciepła i niezwykle pomocna osoba, władająca pięcioma językami w stopniu komunikatywnym, bardzo dobrze przygotowana merytorycznie.

 

Joanna Bednarczyk: Uczestniczyłam w ogólnym kursie języka angielskiego w ESE na poziomie A2. Kurs obejmował 20 lekcji tygodniowo. Zajęcia odbywały się od 8.45 do 12.15. Lekcje były prowadzone w bardzo atrakcyjny sposób przez panią Marthę Spiterri. Zajęcia odbywały się wyłącznie w języku angielskim. Uczestniczyłam w grupie osób z różnych państw, m.in. z Rosji, Kazachstanu, Włoch, Niemiec, Cypru i Turcji. Dzięki temu nawiązałam kontakty z ludźmi z innych państw europejskich oraz poznałam ich kulturę.  

Wioleta Sankowska: Dla mnie najciekawsza była odmienna perspektywa postrzegania świata. Program nie tylko uczy obycia w świecie, ale i rozwija szereg  kompetencji. Uczelnia  była  na  wysokim poziomie.  Wykładowcy zawsze służyli pomocą, a  zajęcia prowadzone były profesjonalnie. Przełamanie bariery językowej  początkowo  nie  było  łatwe,  lecz  codzienna  praca  i  spotkania  z różnymi kulturami sprawiły, iż coraz łatwiej można było się ze sobą komunikować.

 

Malta. Największe atrakcje.

 

Valletta

Na Malcie znajdziemy starożytne świątynie, chrześcijańskie katakumby czy barokowe kościoły. Zwiedzanie najlepiej zacząć od stolicy wyspy, Valletty. W mieście znajdziemy Narodowe Muzeum Wojny, Narodowe Muzeum Archeologii czy Muzeum Zabawek. Aby najlepiej poznać charakter tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Valletta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

 

Mdina

Szukając spokoju i wytchnienia możemy udać się do średniowiecznego miasteczka, Mdiny. Ta dawna stolica Malty nazywana jest też często “cichym miastem” – mieszka tu na stałe zaledwie kilkaset osób, teren miasta jest wyłączony z ruchu kołowego.

 

Mosta

W miejscowości Mosta w środkowej części wyspy znajduje się kościół pod wezwaniem NMP, gdzie w 1942 roku wydarzył się cud – podczas mszy przez kopułę wpadła niemiecka bomba, która nie eksplodowała i nie zraniła nikogo z zebranych tam osób. Replikę bomby można zobaczyć w zakrystii.

 

Popeye Village

Nieopodal miasteczka Mellieħa znajduje się Popeye Village – mała wioska złożona z drewnianych domków zbudowana została nad zatoką Anchor Bay na potrzeby filmu “Popeye”. Wioska jest otwarta dla  zwiedzających  jako  muzeum i oferuje szereg różnych atrakcji.

 

Plaże na Malcie

Malta kusi słoneczną pogodą, wysoką temperaturą, więc jak tu nie plażować podczas pobytu? Najbardziej popularne piaszczyste plaże znajdują się w północnej części wyspy. Najchętniej odwiedzaną jest chyba ta  przy Golden Bay.

Planując wyprawę na Gozo warto zajrzeć na niewielką plażę przy Paradise  Bay w okolicy portu Cirkewwa. Między Maltą a Gozo znajduje się maleńka wyspa Comino, na którą dopłynąć można stateczkiem. Oprócz plażowania i zażywania kąpieli przy Blue Lagoon, możemy pospacerować wzdłuż klifów.

 

Kulinarnie

W niedzielę w miejscowości Marsaxlokk odbywa się targ rybny – warto odwiedzić to miejsce w godzinach porannych, żeby załapać się na najlepsze kąski. To właśnie Marsaxlokk słynie na Malcie z najlepszych restauracji serwujących dania rybne oraz z owoców morza – niemal prosto z sieci trafiają one na nasz talerz.

Obiady na Listopad 2019r.

U w a g a !

 

Cena obiadów w listopadzie 2019r.:

 - dla dorosłych - 174,42 zł

- dla uczniów - 95,00 zł

Termin płatności do 15.11.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

   Kolejny raz uczniowie świetlicy szkolnej klas 1-4 brali udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku zaprosiliśmy na wspólne śniadanie klasę 3a z panią Renatą Polarczyk. Wcześniej omówiłyśmy jak będzie wyglądało śniadanie w świetlicy:

  1. Utworzone zostaną  trzy wyspy:  Nabiałolandia i Wędlinolandia, Owocolandia i Warzywolandia, Pieczywolandia.
  2. Klasa 3a – przyniesie produkty do drugiej i trzeciej wyspy.
  3. W  przygotowaniu śniadania pomogą nam sponsorzy.

     8.11.2019r. o godzinie 8.00 uczniowie z klasy 3a wraz z uczniami z klasy 1a oczekującymi na lekcje rozpoczęli wspólne przygotowywanie posiłku. Chłopcy z 3a  przynieśli ze swojej klasy  ławki a dziewczynki zajęły się myciem warzyw i owoców. Następnie 24 uczniów uczestniczących w śniadaniu podzielonych zostało na trzy grupy. Wszyscy odnaleźli swoje wyspy i rozpoczęła się praca w grupach. Każdy mógł odwiedzić sąsiednią wyspę aby poczęstować się innymi produktami. Można było wykazać się umiejętnością  obierania jajek, krojenia warzyw, bułek  a przede wszystkim samodzielnym przygotowaniem kolorowych i zdrowych kanapek. Na deser było pyszne ciasto marchewkowe upieczone przez panią Gosię. Nasi sponsorzy: Eugeniusz Nykiel, Agata Paszowska, Mariola Petschke – bardzo dziękujemy.

 

Bogumiła Pieciukiewicz – kierownik świetlicy

SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

        Niniejszym informuję, że spotkania rodziców z wychowawcami odbędą się wg poniższego harmonogramu:

 

14 listopada 2019 r. (czwartek):

 

Klasy I – III – godz. 15.30 (klasa I B wyjątkowo 5 grudnia br. o godz. 15.30)

Klasy IV – VI – godz. 16.15

Klasy VIII – godz. 17.00

 

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pozostają do dyspozycji rodziców do godz. 17.30, natomiast pozostali nauczyciele do godz. 18.30.

 

19 listopada 2019 r. (wtorek):

 

Klasy VII – godz. 15.30 (spotkanie z pedagogiem, mediatorem i terapeutą p. Markiem Pietrasikiem – Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls” - stołówka szkolna), 16.30 spotkania rodziców z wychowawcami.

 

5 grudnia 2019 r. (czwartek):

 

Klasa IB – wychowawca p. Małgorzata Juszkiewicz – godz. 15.30.

 

 

 

 

Serdecznie zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przed patriotyczną częścią artystyczną wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewali – co już stało się tradycją naszej szkoły – cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor szkoły - Pan Maciej Gryczewski – przy asyście sztandaru szkoły, odczytał fragment wizji Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, która w całości odwołuje się do dorobku  Patrona szkoły oraz  do wartości reprezentowanych przez Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz – Adolfa Długosza.

Następnie uczniowie pod kierunkiem Pana Andrzeja Horoszkiewicza oraz Pana Grzegorza Jurkiewicza zaprezentowali program artystyczny, który przypominał najważniejsze wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. Motywem  przewodnim programu artystycznego była audycja telewizyjna i „wejścia na żywo” reporterów, którzy dokumentowali przebieg Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście (w reporterów i recytatorów wcielili się uczniowie). Program został wzbogacony utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym wykonanym przez naszych młodych piosenkarzy: Patrycję Myczkowską, Hannę Gryczewską,  Zofię Gryczewską, Michała Maciejewskiego, Julię Sankowską oraz Hannę Sankowską.

W godzinach popołudniowych, po symbolicznym złożeniu wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji gminnych (naszą szkołę reprezentował dyrektor szkoły) na Rynku naszego miasta, mieszkańcy Recza byli świadkami programu artystycznego w wykonaniu naszych uczniów, który został wzbogacony o film zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Gra o Niepodległość”  oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Reczanie. Na zakończenie tego patriotycznego dnia wszystkim zaangażowanym i obecnym na uroczystości podziękował Pan Wiesław Łoński – Burmistrz Recza.

Warto wymienić tych, którzy przygotowali piątkowe wydarzenia:

Scenariusz i reżyseria: A. Horoszkiewicz

Muzyka: Grzegorz Jurkiewicz, Ewa Kociuba

Multimedia: A. Staporek

Organizacja i przygotowanie: pracownicy Urzędu Miejskiego w Reczu, pracownicy MGOKIS, klasa 7a SP

Aktorzy i recytatorzy: Roksana Pietrzak, Wiktoria Baranowska, Aleksandra Cybulska, Maciej Manikowski, Oliwia Iwach, Jakub Pater, Amelia Konieczna, Jacob Wojtaszek, Hanna Więcek, Adrianna Wyrzykiewicz, Maciej Cymerman, Zuzanna Zułtaszek, Bartosz Sment, Maja Staszak, Hanna Gryczewska, Aleksander Cylwik, Maciej Wyroślak, Zofia Papierska, Patrycja Myczkowska,

Werble: Oliwier Bańkowski

Fotorelacja: Piotr Przygoński, Julia Maciejewska

11 listopada br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Reczu odbyła się Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Cezary Mroczek. Msza została uhonorowana przez poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu (Jakub Emilianowicz, Pola Pilżys, Hanna Kuźmicz). Hymn państwowy zaśpiewały uczennice naszej szkoły: Hanna Gryczewska, Julia Sankowska, Patrycja Myczkowska oraz Zofia Gryczewska.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.

Wszystkim mieszkańcom, rodzicom, nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy mogli wziąć udział w  gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości serdecznie dziękuję za to, że jesteście świadkami wydarzeń, w które angażują się nasi uczniowie.

Fotorelacja na stronach internetowych szkoły i naszym FB oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

Konkurs plastyczny - Kubuś Puchatek

 30 października 2019 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt: Kubuś Puchatek.

 

Na konkurs wpłynęło 25 prac  wykonanych różnymi technikami. 12 prac plastycznych otrzymaliśmy ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie. Komisja w składzie: Oliwia Iwach, Kornelia Skryp, Piłat Aleksandra, Sudoł Iwona, Szymczak Anna, Brydzińska Oliwia, Janecka Wiktoria, Majewska Paulina dokonała oceny prac.

 

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 MIEJSCE -  Gabriela  Kalisz SP Choszczno

2 MIEJSCE – Nikola  Gołębiewska SP Recz

3 MIEJSCE – Aleksandra  Szymczak SP Recz

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

                                                                                                      Bogumiła Pieciukiewicz- kierownik świetlicy  

Wygenerowano w sekund: 0.02
715,263 unikalne wizyty