Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Ogłoszenie

Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

 

            Do zakończenia roku szkolnego 2018/2019 zostało już tylko kilka dni. W tym rok uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 19 czerwca o godz. 9.00 w hali sportowo-widowiskowej.

            Dzień wcześniej o godz. 16.00 żegnać będziemy tegorocznych Absolwentów – uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Adolfa Długosza oraz uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

            Poniżej przedstawiam informację na temat organizacji pracy szkoły w dniach 18 czerwca 2019 r. (wtorek) oraz 19 czerwca 2019 r., (środa).

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


W piątek 7 czerwca 2019 r. odbył się apel, który miał na celu podsumować działalność szkoły w roku szkolnym 2018/2019 oraz uhonorować wszystkich uczniów, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach. Spotkanie na forum całej szkoły miało szczególny wymiar również dla tegorocznych absolwentów – uczniów klas III Gimnazjum oraz klas ósmych Szkoły Podstawowej. Zostały bowiem rozdane nagrody dla tych, których zaangażowanie było widoczne przez okres ostatnich lat pracy.

Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

XX Regionalny Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

pod patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

 oraz akcja Fundacji DKMS i Szkolnego Klubu Wolontariatu


W dniu 4 czerwca br. na Stadionie Mieskim w Reczu oraz boisku Orlik odbył się Jubileuszowy XX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Krzysztofa Hołuba. W tym roku patronat nad imprezą został objęty przez Polski Związek Piłki Nożnej Grassroots „Piłka dla wszystkich”. W Turnieju udział wzięło 9 drużyn z całego regionu: Recz, Choszczno, Lubiana, Marianowo, Kalisz Pom., Suchań, Bierzwnik, Stargard, Pełczyce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego oraz UKS „Ina” Recz. Tradycyjnie w tym samym dniu MGOKiS oraz Rada Rodziców przygotowała atrakcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo MGOKiS, Fundacja DKMS oraz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowało zbiórkę pieniężną i rejestrację dawców szpiku dla mieszkanki miasta Mai.

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

W dniu 5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA" dla uczniów trzecich klas gimnazjum.
Organizatorami konkursu były Panie Mariola Koźmińska i Joanna Urbańska. Swoim udziałem w tym konkursie zaszczyciły nas trzyosobowe drużyny z gimnazjów z: Krzęcina i Lubiany oraz drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowali: Cyprian Guzek, Emilian Rakowski i Michał Różański.
A oto wyniki konkursu indywidualnego:
1 miejsce - Cyprian Guzek, Recz
2 miejsce - Michał Różański, Recz
3 miejsce - Emilian Rakowski, Recz
Gratulacje! Nasi uczniowie okazali się najlepsi!

Zapraszamy

Czy znasz swój powiat?

Czy znasz swój powiat?

Dnia 23 maja 2019r. w  konkursie powiatowym: "Czy znasz swój powiat?" w Korytowie brały udział dwie drużyny: gimnazjum i szkoły podstawowej.

Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą i zdobyły dwa puchary dla naszej szkoły.

II miejsce drużynowo (Natala Kmetyk, Hania Szremska, Angelika Sikora)- gimnazjum

I miejsce (Kasia Afeltowicz, Klaudia Denisiuk, Laura Rzepka)- szkoła podstawowa.

Indywidualnie II miejsce Angelika Sikora.

Opiekunowie: Małgorzata Sawczuk, Aneta Kowal. Gratulacje!

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje


Lutowa akcja z pluszakami podzieliła się na kilka mniejszych. Dzięki Wam, kochani darczyńcy, ilość maskotek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z tym akcję można było pomnożyć o inne 😃.

Cześć pluszaków została sprzedana na kiermaszu szkolnym, a za pozyskaną kwotę - 180,76 zł nasi wolontariusze wybrali i zakupili zabawki oraz artykuły plastyczne i dostarczyli je na Oddział Pediatryczny SP ZOZ w Choszcznie. Mamy nadzieję, że dzieciaczki przebywające na oddziale się ucieszą.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym.

A . Pacześna-Kozina

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

"Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Reczu na rok szkolny 2019/2020"


W dniu 31 maja w sali nr 1 odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatką na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Marią Barną. Opiekunki Samorzadów p. Małgorzata Sawczuk i p. Bogumiła Pieciukiewicz przedstawiły kompetencje i uprawnienia samorządu jako organu szkolnego, następnie zostały wyjaśnione zasady wyborów, które odbędą się w najbliższą środę - będziemy wybierali Przewodniczącego oraz 15 osobową Radę.

 

Na spotkaniu Maria  przedstawiła swój program wyborczy, następnie przedstawiciele klas mogli zadawać pytania. Okazało się, że zarówno kandydatka jak i przedstawiciele trójek klasowych mają wiele przemyśleń i pomysłów związanych ze szkołą.

 

Wybory już w środę w stołówce szkolnej. 

 

Warto dodać, że 27 maja br. obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego - dyrekcja szkoły złożyła Burmistrzowi - Wiesławowi Łońskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Robaczkowi  i radnym Rady Miejskiej w Reczu, a także Staroście - Pani Wiolecie Kaszak i Przewodniczącemu Rady Powiatu  -  Eugeniuszowi Nyklowi okolicznościowe gratulacje i życzenia. 

 

Dzień wcześniej - 26 maja - w całej Europie wybierano przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Były to również ważne decyzje wszystkich uczestniczących w wyborach Polaków.

 

Dla uczniów SP Recz 5 czerwca będzie jednym z najważniejszych wyborów na cały przyszły rok - wybrani zostaną przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej, którzy będą Was reprezentować. 

Niezwykle istotne i symboliczne  jest toże wybory w naszej szkole odbędą się dzień po obchodach 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów Rzeczypospolitej Polskiej - 4 czerwca 1989 roku.

Zatem do głosowania!!!


Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Obiady - czerwiec

U w a g a !

 

Cena obiadów w czerwcu 2019r.: 

- dla dorosłych     - 83,16 zł

 - dla uczniów     - 44,00 zł

 

Termin płatności do 14.06.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu!

 

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na spotkania z wychowawcami.

 

Tematem spotkań będzie przedstawienie informacji o:

1. Szkolnych procedurach obowiązujących na terenie placówki związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom,

2. Działaniach podejmowanych przez szkołę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom,

3. Osobach i instytucjach, do których można się zgłaszać o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Spotkania odbędą się w dniu 30 maja, tj. w czwartek o godz. 15.30

 

Uwaga: wyjątkowo spotkania rodziców z wychowawcami klas IV B, IV C, V B oraz VII C odbędą się w dniu 29 maja, tj. w środę o godz. 15.30.

 

ps. Prosimy o zabranie długopisów.

 

Zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo!

 

Niniejszym informuję, że w porozumieniu z Parafią Recz rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 27-29 maja br.

Przypominam, że w tym roku szkolnym dni rekolekcji to dni wolne od zajęć dydaktycznych, natomiast mogą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Koordynatorami organizacji rekolekcji są p. Elżbieta Kosiło, p. Ewa Kosiło.

Wygenerowano w sekund: 0.03
550,868 unikalne wizyty