Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ

PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ

Niniejszym informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu otrzymała dotację na realizację projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, którego celem jest „Komunikacja – kooperacja, czyli zwiększenie współpracy transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier komunikacyjnych”.

Projekt realizowany będzie do końca września 2020 roku.
Kwota dotacji wynosi 85 515,24 zł.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji narodowej” to jeden z etapów działań, podjętych przez naszą szkołę, które mają na celu umożliwienie nauczycielom i uczniom korzystać z wyjazdów na szkolenia zagraniczne, wymianę młodzieży, warsztaty zawodowe. 
Przypominamy, że w zeszłym roku troje naszych uczniów – w ramach Młodzieżowej Akademii Komunikacji - skorzystało z podobnego rodzaju grantowych wyjazdów na warsztaty dziennikarskie, m.in. do Czech i na Litwę (w ramach programu współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lider Pojezierza).
W przyszłym roku również będziemy podejmować podobne inicjatywy.
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

 

"Zaprogramuj przyszłość"

"Zaprogramuj przyszłość"

Niniejszym informujemy, że Szkoła Podstawowa w Reczu otrzymała Certyfikat, który potwierdza nasze uczestnictwo w programie edukacji cyfrowej "Zaprogramuj przyszłość". Program skierowany był do uczniów klas I-III, którzy uczyli się nie tak łatwej, ale niezwykle ciekawej sztuki programowania.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowawców: p. D. Cybulskiej - Czerniak, p. Renaty Polarczyk, p. Ewie Kociubie, p. Bernadecie Śliwińskiej oraz p. Małgorzacie Juszkiewicz najmłodsi uczniowie mogli twórczo i kreatywnie realizować zajęcia edukacji wczesnoszkolnej. Klasy otrzymały dofinansowanie do wycieczek organizowanych pod koniec zeszłego roku szkolnego, a szkoła otrzymała kilka tabletów z oprogramowaniem oraz maty edukacyjne do nauki programowania, a także inne materiały.

Projekt realizowany był przez Fundację Orange oraz Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Dzień Papieski

Dzień Papieski

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to to, 
Kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".


Jan Paweł ll.

 

14.10.2018r po raz osiemnasty obchodziliśmy Dzień Papieski. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: "Promieniowanie Ojcostwa". Z tej okazji w kościele parafialnym w Reczu odbył się montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie naszej szkoły przypomnieli słuchaczom nauczanie i twórczość Jana Pawła II. 
Cała uroczystość przeplatana była piosenkami i prezentacją multimedialną. W ten sposób nasza wspólnota - uroczyście obchodziła Dzień Papieski i uczciła 40 - rocznicę wyboru kardynała Wojtyłę na stolicę Piotrową.

 

W przygotowanie uroczystość zaangażowani byli następujący uczniowie:
Basia Stanik
Hania i Zosia Gryczewskie
Hania Sankowska
Konrad Dłużniewski
Mateusz Zawarski
Zosia Papierska
Hania Szremska
Angelika Sikora
Patrycja Myczkowska
Jula Maj
Wiktoria Stachańska
Adrian Kociuba
Asia Stąporek
Małgosia Tomicz

Aleksandra Tomicz

Organizatorzy: Ewa Kosiło, Elżbieta Kosiło, Ewa Kociuba, Bogumiła Pieciukiewicz, Artur Stąporek i Grzegorz Jurkiewicz.

Noc w szkole

Noc w szkole

"Noc w szkole ", pod tym hasłem 19.10.2018 klasa 6b pod opieką wych. Adriany Pacześnej-Koziny, Pani Aleksandry Gryczewskiej oraz Pani Aleksandry Nykiel udała się do hali sportowej w MGOKiS w Reczu. W ramach integracji klasowej uczniowie spędzili razem czas od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka. Cała klasa była bardzo aktywna fizycznie: była nocna jazda na rolkach, nocne zabawy w chowanego, gra w unihokeja, w piłkę nożną. Podczas odpoczynku klasa oglądała wspólnie filmy. Było bardzo fajnie.

Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka

W naszej świetlicy mamy wypracowanych kilka tradycji. Do takiej należą urodziny Kubusia Puchatka, które w tym roku szkolnym obchodziliśmy poraz ósmy.

 

Przygotowania trwały już od poniedziałku. Trzeba było rozwiesić plakaty informujące o uroczystości, pokolorować 120 kotylionów dla wszystkich uczniów z klas 1-3, ozdobić świetlicę.

 

W piątek 19 października na urodziny przybyli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich.

 

Przygotowaliśmy dla nich trzy konkurencje:

1.Zbudowanie i ozdobienie z przygotowanych materiałów tortu urodzinowego -  dzieci w grupach  musiały w określonym czasie wykazać się inwencją twórczą i pomysłowością.

2.Toczenie baryłki z miodem pomiędzy pachołkami

3.Tygrysie skoki(brykanie) w worku

 

Dzieci składały życzenia Puchatkowi, przygotowały laurki i bardzo dużo prezentów.

Na urodzinach nie mogło zabraknąć poczęstunku w postaci słodyczy, owoców, orzechów.

Można też było potańczyć przy znanej i lubianej muzyce. Wesoły czas szybko minął i trzeba było wracać na lekcje. Kubuś zaprasza za rok na kolejne – 93 urodziny.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu poczęstunku Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej, rodzicom, nauczycielom. W uroczystości pomagały członkinie Sekcji Świetlicy w osobach: Lena Konieczna, Maja Konieczna, Daria Sowińska.

Opisała B.Pieciukiewicz

BohaterOn

BohaterOn

Przez prawie dwa miesiące uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjum brali udział w akcji BohaterON, której celem jest uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Nasi uczniowie wyrazili swój podziw i szacunek Powstańcom. Klasy ósme mogły zobaczyć rzeczywistość walczącej Warszawy dzięki filmom „Powstanie Warszawskie” i „Miasto ruin”. Akcja została przeprowadzona przez nauczycieli historii i języka polskiego.

Koordynator akcji - Aneta Kowal

Dzień Seniora

Dzień Seniora

Szanowni Seniorzy!

W dniu Waszego święta,

życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia,

gdyż jest ono najcenniejszym skarbem, jaki posiada człowiek.

Życzymy Wam życzliwych i otwartych ludzi wokół, a najbliżsi, by byli dla Was zawsze podporą.

Niech Wasz kapitał intelektualny i życiowy będzie zawsze doceniany

i by nikt z Was nigdy nie czuł się samotny.

 

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

oraz

Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu

 

Takie życzenia w dniu 19 października złożyli Naszym Seniorom uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Reczu.

O godz. 17.00 w Remizie OSP w Reczu odbył się uroczysty Dzień Seniora, podczas którego społeczność szkolną reprezentowali: dyrektor p. Maciej Gryczewski, wicedyrektor p. Barbara Tomicz, przewodniczące Samorządów Uczniowskich – Ola Tomicz i Hania Szremska.

Okolicznościowe laurki – przygotowane pod kierunkiem p. Marii Romanowskiej - najstarszym mieszkańcom naszej gminy odczytały i wręczyły Zuzia Kuźmicz, Małgosia Piesyk, Zuzia Tuchelman.

Przesympatyczny program artystyczny został zaprezentowany przez najmłodszych mieszkańców – dzieci z Przedszkola Miejskiego w Reczu, które zostały przygotowane przez p. Teresę Tumin.

Bardzo się cieszymy z tego, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym tradycyjnym, miłym spotkaniu.

Fotorelacja – Środowiskowy Dom Samopomocy.

 

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego

     W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole miały potrójny charakter.

 

     W dniu 12 października o godz. 9.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu, podczas którego nastąpiło zaprzysiężenie pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Ślubowanie złożyli również przedstawiciele trójek klasowych oraz wybrane w tym roku Przewodniczące Samorządów Uczniowskich: Hanna Szremska (Gimnazjum) oraz Aleksandra Tomicz (Szkoła Podstawowa).

 

     Życzenia dla całej społeczności szkolnej – nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi – złożył dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski.

 

     Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez dyrektora szkoły Listu Gratulacyjnego dla uczennicy klasy Ia Leny Rumbuć, która we wrześniu wykazała się ogromną dojrzałością i odpowiedzialnością, udzielając pomocy jednej z mieszkanek Recza w sytuacji zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu.

 

     Wieczorem, w hali sportowej, odbyła się uroczystość dla wszystkich osób związanych z oświatą z terenu Gminy Recz. Na uroczystości gośćmi byli obecni i emerytowani nauczyciele Szkoły i Przedszkola, obecni i emerytowani pracownicy obsługi Szkoły i Przedszkola, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich – Hanna Szremska, Angelika Sikora, Aleksandra Tomicz, Aleksandra Jarzębak, przedstawiciele Rady Rodziców z p. Magdaleną Nowak na czele. Przedstawicieli jednostek współpracujących ze szkołą reprezentowała p. Sylwia Leśniak, a Przyjaciół szkoły p. Marzena Żybko i p. Magdalena Nowak. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński. Bardzo miło nam, że nasze zaproszenie przyjęli również absolwenci, którzy podczas programu artystycznego pokazali próbki swojego talentu wokalnego – Joanna Biernacka, Agata Misiek, Wiktoria Spieler, Jakub Skory i Adrian Kociuba.

 

     Uroczystość rozpoczęła się od życzeń dyrektora szkoły p. Macieja Gryczewskiego, który złożył je wszystkim obecnym w imieniu swoim, wicedyrektora szkoły p. Barbary Tomicz oraz dyrektora Przedszkola Miejskiego p. Małgorzaty Król.

 

     Życzenia dla nauczycieli popłynęły również z ust p. Magdaleny Nowak – Przyjaciela Szkoły i zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców. Ponadto Rada Rodziców dla wszystkich obecnych ufundowała pyszny tort.

 

     W swoim przemówieniu życzenia dla wszystkich pracowników oświaty skierował także Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński.

 

     Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który z humorem pokazywał codzienność życia naszej szkoły. Reżyserem tego przedstawienia była p. Bogumiła Pieciukiewicz. W role aktorów znakomicie wcielili się: Aleksandra Tomicz, Hanna Olejarnik, Hanna Sankowska, Hanna Szremska, Angelika Sikora, Bartek Sment, Jacob Wojtaszek.

 

     Po części artystycznej nastąpiło wręczenie Nagród  Burmistrza. W tym roku otrzymali je: p. Małgorzata Król, p. Maciej Gryczewski, p. Jakub Drapiński i p. Grzegorz Jurkiewicz.

Dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski wręczył również Nagrody Dyrektora, którymi uhonorowane zostały: p. Renata Polarczyk, p. Bogumiła Pieciukiewicz, p. Barbara Tomicz.

 

     Wieczorna uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Podziękowania należą się w szczególności:

 

B. Pieciukiewicz – koordynatorowi oraz Ewie Kosiło, M. Olender-Zań, A. Gryczewskiej, P. Pawłowskiemu, G. Jurkiewiczowi, A. Stąporkowi, Violetcie Konstantynowicz, pracownikom obsługi i administracji oraz Barbarze Stanik, Hannie Szremskiej, Angelice Sikorze, Roksanie Florczak, Oliwii Konstantynowicz, Alicji Konstantynowicz,

 

Aktorom: H. Szremskiej, A. Sikorze, H. Olejarnik, H. Sankowskiej, J. Wojtaszkowi, B. Smentowi,

 

Solistom: J. Biernackiej, A. Misiek, W. Spieler, A. Kociubie, J. Skoremu, członkom kabaretu Suszona Żurawina,

 

Catering: B. Stanik, K. Jezierska, E. Milewska, O. Konstantynowicz, K. Wels,

 

Ciasta i tort: Rada Rodziców: Sylwia Siemienik, Violetta Konstantynowicz, Luba Kozempha, Marzena Barna, Anna Bosak, Anna Papierska, Katarzyna Gawlik, pracownicy Przedszkola Miejskiego.

 

     W dniu 14 października – z inicjatywy ks. Piotra Brotonia – odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji wszystkich pracowników oświaty. Dziękujemy również za zaproszenie na  pyszne ciasto i kawę, a W. Stachańskiej, J. Staporek i E. Michalskiej za pomoc w przygotowaniu spotkania, które odbyło się na plebanii.

 

     Serdecznie dziękujemy za życzenia, które jako Szkoła otrzymaliśmy od wielu osób, m.in. od p. Krystyny Harasimowicz – NZOZ Omnibus Recz, p. Agnieszki Koźbial – Dyrektora MGOKiS, p. Sylwii Lesniak – prezesa TMR, p. Jolanty Kiłoczko – dyrektoa MGOPS. Podziękowania kierujemy również dla podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu.

 

     Wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi oraz osobom zaangażowanym w życie naszej Szkoły i Przedszkola życzymy uśmiechu, optymizmu, serdeczności, zdrowia i wszystkiego, co w życiu najlepsze.

Konkurs "Kubuś Puchatek"

Konkurs "Kubuś Puchatek"

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY SKIEROWANY DO WYCHOWAWCÓW ŚWIETLIC SZKOLNYCH

pt: ,,Kubuś Puchatek”

Organizator: Świetlica szkolna klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Reczu

Cel ogólny:

- nauka spostrzegania świata poprzez literaturę, muzykę i bajkę filmową;

- popularyzacja literatury dziecięcej;

- samodzielne wykonanie prac;

- rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia;

- rozwijanie umiejętności manualnych.

Termin konkursu: 15- 31.10.2018

Warunki uczestnictwa:

  1. W konkursie biorą udział uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej.
  2. Pracę plastyczną wykonujemy techniką dowolną.
  3. Każda świetlica nadsyła lub dostarcza do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Reczu maksymalnie 10 samodzielnie wykonanych prac.

Adres:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego

ul: Ratuszowa 29

73-210   Recz

Z dopiskiem: ,,Konkurs - świetlica szkolna klas 1-3”.

   4. Każda praca powinna być czytelnie opisana i zawierać:

- imię i nazwisko autora pracy

- klasę  i wiek

- adres placówki

- imię i nazwisko wychowawcy świetlicy

   5. Podsumowanie konkursu nastąpi  - 7.11.2018r.

   6. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną  na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu www.zsrecz.pl 

Prace z niekompletnymi danymi lub bez metryczki nie będą  brały udziału w konkursie.

Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

Dyżury wychowawców

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu.

Od października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbywać się będą stałe dyżury wychowawców.

Wychowawcy będą do Państwa dyspozycji w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 15.00-16.00 (proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny z wychowawcą).

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji  Światowego Dnia Zwierząt zespół przyrodniczy  nauczycieli naszej szkoły zorganizował dwa konkursy . Plastyczny dla klas IV –VI, oraz konkurs wiedzy o zwierzętach dla klas VII, VIII  i 3 gimnazjum. Konkurs plastyczny wygrała klasa VI b. W nagrodę uczniowie z tej klasy pojadą do kliniki weterynaryjnej, na spotkanie z panem weterynarzem – Pawłem Walendzikiem. Konkurs wiedzy o zwierzętach składał się z 10 pytań, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością życia, zwyczajów, wyglądu zwierząt. Największą liczbę punktów otrzymały: Katarzyna Afeltowicz, Maria Barna oraz Emilia Michalska. Dziewczyny posiadają dużą wiedzę na temat zwierząt. Gratulujemy. Każdy z uczestników konkursu otrzymał drobny upominek ufundowany przez Pana Dyrektora. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w obchody Światowego Dnia Zwierząt.

  Zespół przyrodniczy  nauczycieli

Wygenerowano w sekund: 0.03
248,424 unikalne wizyty