Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Zasady sanitarne i organizacyjne obowiązujące w Szkole Podstawowej w Reczu

Zarządzenie nr 3

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

z dnia 12 października 2020 r.

w sprawie zasad sanitarnych i organizacyjnych obowiązujących w Szkole Podstawowej w Reczu w okresie od dnia 12 października 2020 r. do odwołania

Na podstawie & 51 Statutu Szkoły Podstawowej w Reczu, zaleceń z dnia 28 sierpnia 2020 r. dla szkół znajdujących się strefie żółtej oraz regionalnych obostrzeń obowiązujących na terenie całego kraju od 10 października 2020 r., a także na podstawie komunikatu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 5 października 2020 r.

zarządzam co następuje:

& 1

Wprowadza się obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic podczas przerw, bezpośrednio przed zajęciami i bezpośrednio po zajęciach. Obowiązek dotyczy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Nakaz obowiązuje również w pomieszczeniach wspólnych, tj. szatniach, toaletach, a także świetlicach (w tym przypadku nie dotyczy zajęć lekcyjnych realizowanych w świetlicach).

& 2

Wprowadza się zasadę, że w strefie korytarza w Czerwonej Szkole wraz z uczniem przychodzącym do szkoły może przebywać tylko jeden rodzic/prawny opiekun. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców/prawnych opiekunów do sal lekcyjnych, świetlicy lub szatni.

&3

Przypomina się, że osoby trzecie mogą przebywać na terenie szkoły po uprzednim umówieniu telefonicznym, zachowując ogólne zasady sanitarne i regulamin szkoły: obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic, obowiązek dezynfekcji rąk, obowiązek wpisania się do zeszytu wejść (główne wejście), konieczność przemieszczenia się w wyznaczone miejsce (np. sekretariat, pedagog), obowiązek pomiaru temperatury.

&4

Ustala się stałe miejsca pracy uczniów (przydzielone ławki) podczas zajęć lekcyjnych. Za przydzielenie stałych miejsc odpowiadają wychowawcy klas (na podstawie wcześniejszych komunikatów). Zakazuje się zamieniania się miejscami zależnie od lekcji lub zmiany przez ucznia miejsca pracy.

&5

Wprowadza się możliwość realizowania zajęć wychowania fizycznego do dwóch grup w hali sportowej (zgodnie z komunikatem z dnia 29 września br.). Pozostałe zasady realizacji zajęć wychowania fizycznego, np. oczekiwanie uczniów na zajęcia wychowania fizycznego, pozostają bez zmian.

& 6

Wprowadza się możliwość realizacji zajęć laboratoryjnych w klasopracowni nr 21 oraz zajęć wymagających konieczności wykorzystania komputerów w salach 13, 26 i 30. Realizacje takich zajęć należy  wcześniej zgłosić kierownikowi gospodarczemu.

& 7

Przypomina się o obowiązujących od 1 września 2020 r. procedurach funkcjonowania szkoły w czasie stanu epidemii (strona internetowa szkoły, dziennik elektroniczny), w szczególności:

  1. Zaleceniu dla rodziców, aby do szkoły nie wysyłać ucznia z objawami chorób górnych dróg oddechowych.
  2. Obowiązku dezynfekowania rąk  przy wejściu do szkoły i do klasy oraz obowiązku częstego mycia lub dezynfekcji rąk.
  3. Obowiązku zachowania w miarę możliwości bezpiecznej odległości od uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
  4. Używaniu przez uczniów tylko własnych podręczników i przyborów oraz zakazie pożyczania ich innym osobom.
  5. Obowiązku pracowników szkoły zgłaszania wyjść prywatnych i służbowych poza teren szkoły podczas przerw lub okienek.
  6. Zaleceniu, aby jak najwięcej lekcji realizować na świeżym powietrzu.
  7. Obowiązku korzystania z obiadów w określonych godzinach i w ograniczonej - do 2 miejsc przy stoliku – liczbie osób korzystających z obiadu w stołówce.
  8. Zasadzie, że w toaletach mogą jednocześnie przebywać maksymalnie 3 osoby.
  9. Zasadzie, że w sekretariacie mogą – oprócz osób pracujących – przebywać maksymalnie 3 osoby.
  10. Zasadzie, że w gabinecie pedagoga, logopedy, bibliotece mogą – oprócz osób pracujących -  jednocześnie przebywać maksymalnie 3 osoby.

&8

Zarządzenie obowiązuje uczniów, pracowników szkoły, rodziców.

&9

 Zarządzenie wchodzi w życie w dniu 12 października 2020 r.

 

 

Podpisano

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,037,576 unikalne wizyty