Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Spotkanie z socjologiem dr p. Maciejem Dębskim - Fundacja Dbam o Mój Zasięg

„Spotkanie z socjologiem dr p. Maciejem Dębskim – Fundacja Dbam o Mój Zasięg”

 

            W czwartek 6 lutego 2020 r. w hali sportowej w Reczu odbyło się spotkanie socjologa dr p. Macieja Dębskiego z uczniami klas VI, VII i VIII. Tematyka spotkania i rozmów prelegenta z uczniami dotyczyła „Wybranych trudności dzieci i młodzieży związanych z byciem w sieci”. Pan Maciej Dębski poruszał problematykę cyberprzemocy, sekstingu, patostreamingu i szeroko rozumianego fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonów komórkowych.

 

Spotkanie było bardzo pouczające, zwłaszcza, że wykładowca położył szczególny nacisk na wzmacnianie relacji rodzinnych, relacji rówieśniczych w rozwiązywaniu problemów cyberprzemocy. Uczniowie aktywnie włączali się w dyskusję z prowadzącym.

 

Po spotkaniu z uczniami p. Dębski przeprowadził zajęcia szkoleniowe dla rady pedagogicznej, a następnie spotkał się z rodzicami.

 

Było to kolejne spotkanie z cyklu „z tymi co się znają”. Każdego roku bowiem zapraszamy do szkoły osoby, które specjalizują się w sprawach problematyki szkolnej, zachowań dzieci i młodzieży, pomocy rodzinie i działań profilaktycznych, itp.

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Wiolety Sankowskiej, a instytucjami, które zaangażowały się  jego organizację były: Szkoła Podstawowa w Reczu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Reczu oraz Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu.

 

Dr Maciej Dębski – założyciel i lider Fundacji Dbam o Mój Zasięg, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.

W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

Warto dodać, że w roku 2016 Gimnazjum w Reczu wzięło udział w pierwszym ogólnopolskim badaniu młodzieży na temat fonoholizmu, zorganizowanym przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Czwartkowe spotkanie można zatem traktować jako kontynuację współpracy między naszą szkołą a Fundacją.

 

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
887,369 unikalne wizyty