Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przed patriotyczną częścią artystyczną wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewali – co już stało się tradycją naszej szkoły – cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor szkoły - Pan Maciej Gryczewski – przy asyście sztandaru szkoły, odczytał fragment wizji Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, która w całości odwołuje się do dorobku  Patrona szkoły oraz  do wartości reprezentowanych przez Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Recz – Adolfa Długosza.

Następnie uczniowie pod kierunkiem Pana Andrzeja Horoszkiewicza oraz Pana Grzegorza Jurkiewicza zaprezentowali program artystyczny, który przypominał najważniejsze wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. Motywem  przewodnim programu artystycznego była audycja telewizyjna i „wejścia na żywo” reporterów, którzy dokumentowali przebieg Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście (w reporterów i recytatorów wcielili się uczniowie). Program został wzbogacony utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym wykonanym przez naszych młodych piosenkarzy: Patrycję Myczkowską, Hannę Gryczewską,  Zofię Gryczewską, Michała Maciejewskiego, Julię Sankowską oraz Hannę Sankowską.

W godzinach popołudniowych, po symbolicznym złożeniu wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji gminnych (naszą szkołę reprezentował dyrektor szkoły) na Rynku naszego miasta, mieszkańcy Recza byli świadkami programu artystycznego w wykonaniu naszych uczniów, który został wzbogacony o film zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Gra o Niepodległość”  oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Reczanie. Na zakończenie tego patriotycznego dnia wszystkim zaangażowanym i obecnym na uroczystości podziękował Pan Wiesław Łoński – Burmistrz Recza.

Warto wymienić tych, którzy przygotowali piątkowe wydarzenia:

Scenariusz i reżyseria: A. Horoszkiewicz

Muzyka: Grzegorz Jurkiewicz, Ewa Kociuba

Multimedia: A. Staporek

Organizacja i przygotowanie: pracownicy Urzędu Miejskiego w Reczu, pracownicy MGOKIS, klasa 7a SP

Aktorzy i recytatorzy: Roksana Pietrzak, Wiktoria Baranowska, Aleksandra Cybulska, Maciej Manikowski, Oliwia Iwach, Jakub Pater, Amelia Konieczna, Jacob Wojtaszek, Hanna Więcek, Adrianna Wyrzykiewicz, Maciej Cymerman, Zuzanna Zułtaszek, Bartosz Sment, Maja Staszak, Hanna Gryczewska, Aleksander Cylwik, Maciej Wyroślak, Zofia Papierska, Patrycja Myczkowska,

Werble: Oliwier Bańkowski

Fotorelacja: Piotr Przygoński, Julia Maciejewska

11 listopada br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Reczu odbyła się Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny,którą celebrował ks. proboszcz Cezary Mroczek. Msza została uhonorowana przez poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu (Jakub Emilianowicz, Pola Pilżys, Hanna Kuźmicz). Hymn państwowy zaśpiewały uczennice naszej szkoły: Hanna Gryczewska, Julia Sankowska, Patrycja Myczkowska oraz Zofia Gryczewska.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.

Wszystkim mieszkańcom, rodzicom, nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy mogli wziąć udział w  gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości serdecznie dziękuję za to, że jesteście świadkami wydarzeń, w które angażują się nasi uczniowie.

Fotorelacja na stronach internetowych szkoły i naszym FB oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
838,941 unikalne wizyty