Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

INFORMACJA NA TEMAT REALIZACJI RZĄDOWEGO PROGRAMU

„POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU”

 PRACY STOŁÓWKI SZKOLNEJ ORAZ CEN OBIADÓW

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

W związku z zakończonym remontem pomieszczeń kuchni i stołówki szkolnej informuję, że kuchnia Szkoły Podstawowej w Reczu zacznie przygotowywanie obiadów dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców od wtorku 1 października 2019 r.


Generalny remont pomieszczeń kuchni i stołówki realizowany był w Szkole Podstawowej w Reczu od 10 lipca br. Inwestycja była możliwa dzięki otrzymaniu przez Szkołę i organ prowadzący dofinansowania w kwocie 80 000 zł z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Złożony w kwietniu br. i zaakceptowany dwa miesiące później wniosek , pozwolił na realizację przedsięwzięcia, mającego na celu całościowy remont pomieszczeń kuchni wraz z ich pełną adaptacją oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt gastronomiczny. Dzięki wsparciu Rady Rodziców mogliśmy również odmalować pomieszczenia jadalni. Od teraz kuchnia Szkoły Podstawowej w Reczu jest w pełni funkcjonalna, nowoczesna, bezpieczna i całościowo dostosowana do potrzeb żywienia w placówkach publicznych. Jeszcze w październiku dotrze specjalnie zamówiony sprzęt, wykonamy remont schodów wejściowych do kuchni i … gotowe.

 

Warto dodać, że to już trzeci w ostatnich latach program rządowy, dzięki któremu nasza placówka pozyskuje środki na sfinansowanie różnych inwestycji: w roku szkolnym 2016/2017 otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 14 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy program pn. „Aktywna Tablica”, dzięki któremu zakupiliśmy za kwotę 14 500 zł tablice interaktywne i rzutniki multimedialne do klasopracowni. W tym roku realizujemy także program pn. „Ponadnarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej”, który pozwala na realizację zagranicznych szkoleniowych wyjazdów nauczycieli – kwota dofinansowania 85 515 zł.

 

Informuję jednocześnie, że ze względu na wzrost cen żywności, zwłaszcza coraz wyższych cen warzyw, owoców i mięsa, od dnia 1 października 2019 r. ceny obiadów w stołówce Szkoły Podstawowej w Reczu również ulegną zmianie i będą wynosiły:

5 zł – uczeń

9.18 – pozostali korzystający

 

Ze względów finansowych i organizacyjnych będą sprzedawane tylko obiady dwudaniowe.

 

Informacja o cenach obiadów za miesiąc październik zostanie podana na stronie internetowej szkoły oraz będzie dostępna w stołówce szkolnej.

W jednym (lub dwóch terminach) październikowych obiady nie będą wydawane: 14 października – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (dzień Edukacji Narodowej); w drugim terminie instalowane zostaną specjalnie zamówione urządzenia gastronomiczne (datę podamy po dostarczeniu sprzętu).

 

Życzymy smacznego!

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.07
838,922 unikalne wizyty