Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE … I NIE TYLKO

Ostatnio w naszej Szkole odbywa się wiele wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Dzieje się…

 

W dniu 13 maja br. byliśmy jednym z głównych organizatorów 42. edycji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach tego wydarzenia gościliśmy niemal 30 uczestników z różnych szkół powiatu choszczeńskiego, których przywitali najmłodsi uczniowie klas I-III prezentując dwa tańce klanzowe.

 

Turniej składał się z 4 konkurencji: test wiedzy o ruchu drogowym, konkurencja praktyczna na rowerze, konkurencja sprawnościowa (trudna!) oraz praktyczna znajomość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie z większością konkurencji. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kuźmicz, Małgorzata Tomicz, Igor Karcz i Mike Wojtaszek z klasy V a oraz Joanna Różańska, Michalina Skonieczna z klasy VI a, a także Maciej Cymerman z klasy VI b. Bardzo miło jest nam poinformować, że indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii młodszej został Igor Karcz.  Igor za wygraną otrzymał – z rąk Starosty choszczeńskiego p. Wioletty KaszakBurmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego oraz dyrektora szkoły p. Macieja Gryczewskiego - min. puchar, dyplom, rower górski, kask rowerowy. Warto również oznajmić, że III miejsce w tej samej kategorii zdobył Mike Wojtaszek, który również otrzymał cenne nagrody. W kategorii drużynowej zdobyliśmy II miejsce.

 

Po zakończeniu Turnieju uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Recza byli świadkami pokazów policyjnych i strażackich w ramach Festynu „Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami”: oglądaliśmy pokaz  NGW – pojmania niebezpiecznego przestępcy (odgłosy wystrzałów i granatów hukowych robiły duże wrażenie!), byliśmy świadkami jak uczniowie klasy II A SP: Wojtek, Radek i Natan wcielili się w osoby poszkodowane w wypadku oraz udzielające podstawowych informacji o  wypadku, których z samochodu, używając specjalistycznego sprzętu, wyciągali strażacy. Strażacy z PSP w Choszcznie i OSP Recz pokazywali następnie gaszenie  płonącego samochodu. Była to praktyczna lekcja prewencji i ratownictwa. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie w realizacji całego przedsięwzięcia.

 

Należy dodać, że w tym samym czasie mieszkańcy naszego miasta i gminy rejestrowali się jako ewentualni dawcy szpiku kostnego dla małej Mai – mieszkanki Recza. Akcja ta zorganizowana przez Fundację DKMS, Szkolne Koło Wolontariatu oraz MGOKiS w Reczu odbywała się od godz. 11.00 do 16.00 – zrejestrowało się ponad 60 osób! Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za dokonywanie rejestracji, a wszystkim wolontariuszom dziękujemy. Brawo!

 

Warto dodać, że tego samego dnia przedstawienie dla Przedszkolaków pt. „Bajka o bezpieczeństwie”  zaprezentowało koło teatralne klas V i gimnazjum. Przedstawienie odbyło się w ramach projektu PoczytajMY. Występowali: Barbara Stanik, Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Wanessa Duda, Maja Dziadak, Kornelia Bożacka, Zuzanna Tuchelman, Julia Maj, Julia Emilianowicz, Patrycja kłoda, Oliwier Czerwiński, Oskar Dalmaczyński.

 

Wszystkie poniedziałkowe wydarzenia wpisują się w szereg działań organizowanych przez naszą szkołę, które związane są z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zapewnieniem bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Niedawno odbył się III Rajd Rowerowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3-Go Maja, który był świetną lekcją wychowania fizycznego, patriotyzmu i geografii. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji tego wydarzenia policjantom z Posterunku Policji w Reczu z asp. Grzegorzem Zawarskim – kierownikiem posterunku na czele, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie z p. podkom. Robertem Neryngiem – Naczelnikiem Wydziału. Dodatkowo bardzo dziękujemy sołectwu Rybaki z sołtysem p. Anetą Kamionką na czele - za gościnę i przygotowanie wielkiego ogniska, przy którym mogliśmy się ogrzać. Relacja z tego wyjazdu, autorstwa Oliwiera Bańkowskiego, zamieszczona jest na łamach gazetki szkolnej „Szorty”.

 

Kilka dni temu gościliśmy na terenie szkoły p. sierżant. Magdalenę Keplin z KPP w Choszcznie i p. sierżanta szt. Ireneusza Rychlińskiego – naszego dzielnicowego, którzy przekazywali najmłodszym uczniom naszej szkoły podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa na drodze.

 

Już niedługo, tj. 3 czerwca odbędzie się kolejna wyprawa w ramach Tour de Rolka. Przy organizacji tej imprezy również współpracujemy z policją.

 

Relacje z tych i następnych wydarzeń prezentujemy na naszym fb, fb i stronach internetowych gminy Recz oraz powiatu choszczeńskiego i fb Środowiskowego Domu Samopomocy.

Maciej Gryczewski

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
838,852 unikalne wizyty