Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

FERIE ORAZ II PÓŁROCZE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RECZU

FERIE ORAZ II PÓŁROCZE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RECZU

FERIE ORAZ II PÓŁROCZE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RECZU

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

 

Zakończyły się ferie zimowe. Mam nadzieję, że dla wszystkich były one bardzo udane. Już od 11 lutego będziemy kontynuowali II półrocze roku szkolnego 2018/2019. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące zadań zrealizowanych przez Szkołę Podstawową w Reczu w czasie przerwy zimowej oraz informacje na temat realizacji zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć (szczegółowy harmonogram tych wydarzeń przedstawiono w zakładce Organizacja roku szkolnego).

 

1.      W czasie ferii nauczyciele realizowali zajęcia przygotowujące uczniów do konkursów przedmiotowych, których etap wojewódzki  rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek. Miło nam poinformować, że na tym – finalnym - etapie nasi uczniowie przystąpią do 13 egzaminów z następujących przedmiotów: j. polski  (opiekun A. Gryczewska, uczestnicy: Hanna Szremska, Cyprian Guzek), j. polski (opiekun J. Cymerman, uczestnicy: Katarzyna Afeltowicz, Aleksandra Tomicz), matematyka (opiekun M. Koźmińska, uczestnik Cyprian Guzek), matematyka (opiekun J. Urbańska, uczestnik Aleksandra Tomicz), j. niemiecki (opiekun J. Kwaśnik, uczestnik Katarzyna Afeltowicz), fizyka (opiekun D. Kowalewski, uczestnicy: Cyprian Guzek, Michał Różański), geografia (opiekun J. Bednarczyk, uczestnicy: Aleksandra Tomicz, Cyprian Guzek), wiedza o społeczeństwie (opiekun M. Gryczewski, uczestnicy: Cyprian Guzek, Mateusz Łucyk).
 

2.      Zrealizowano wspólnie z MGOKiS szereg zajęć o charakterze edukacyjnym, m.in. zabawy piłkarskie (turbokozak), rolki, warsztaty rękodzieła, warsztaty recytatorskie, gitarowe, plastyczne, nordic walking, biblioteczne, warsztaty dekoracyjne, próby One Billion Rising. Szczegóły na facebooku MGOKiS i szkoły.
 

3.      W dniach 26-29 stycznia odbyło się zimowisko harcerskie „Fabryka Eksperymentów”. Szczegóły na facebooku Reckiej Gromady Zuchowej „Draconis”.
 

4.      Wykonaliśmy kapitalny remont wraz z profesjonalnym wygłuszeniem studia muzycznego (zdjęcia) w ramach współpracy z Filharmonią Szczecińską i  firmą Ecophon. Jest to jeden z efektów uzyskania przez naszą szkołę I miejsca w konkursie Filharmonii na Szkolne Strefy Harmonii. Szczegóły na stronach Filharmonii (uslysz.filharmonia.szczecin.pl).
 

5.      Wymieniliśmy wszystkie okna w klasopracowniach w budynku Gimnazjum.
 

6.      Zakupiliśmy sprzęt komputerowy do wszystkich klasopracowni, świetlic, biblioteki, hali sportowej oraz doposażyliśmy sale komputerowe (sala nr 30) w nowocześniejsze oprogramowanie i komputery. W szkole funkcjonują od teraz 3 sale komputerowe z pełnym i sprawnym wyposażeniem, a każda klasopracownia wyposażona jest w komputer z monitorem i możliwością podłączenia projektora multimedialnego. Liczymy na to, że dzięki temu jakość pracy nauczycieli oraz uczniów ulegnie znacznej poprawie. Wszystkie te działania zmierzają m.in.  do tego, aby od września wprowadzić dziennik elektroniczny.
 

7.      Dwoje nauczycieli języka angielskiego zakończyło metodyczne szkolenia zagraniczne (Malta) i otrzymało certyfikaty udziału w zajęciach warsztatowych w ramach program „Komunikacja – kooperacja, czyli zwiększenie współpracy transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier komunikacyjnych” w ramach programu POWER. Jesteśmy w trakcie pisania wniosku o dofinansowanie takich wyjazdów dla naszych uczniów. Liczymy na to, że uda się otrzymać takie dofinansowanie w przyszłym roku szkolnym. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce POWER (plakat).

 

8.      Nastąpiła zmiana planu lekcji – proszę wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów o zapoznanie się ze zmianami, które obowiązują od 11 lutego br. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Plany lekcji i dyżurów oraz na naszym profilu na fb.
 

9.      Po ustaleniach  z proboszczem Parafii Recz informuję, że rekolekcje w tym roku szkolnym odbędą się w maju. Szczegółowe informacje zostaną podane na zebraniach wychowawców z rodzicami kwietniu.

 

10.  W drugim półroczu planujemy trzy spotkania szkoleniowe kadry pedagogicznej. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie: oceniania kształtującego, przygotowania szkoły do przeprowadzenia i organizacji egzaminu gimnazjalnego i po raz pierwszy egzaminu ósmoklasisty, a także szkolenia z zakresu korzystania z dziennika elektronicznego. Na stronie szkoły oraz na stronach CKE udostępnione są filmy informacyjne dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty – proszę uczniów klas ósmych oraz ich rodziców o zapoznanie się z tymi informacjami. O możliwości korzystania z dziennika elektronicznego przez rodziców będziemy informować na bieżąco.

 

11.  Proszę rodziców oraz uczniów o zapoznawanie się na bieżąco z informacjami podawanymi na naszych stronach internetowych i na naszym profilu facebookowym, zwłaszcza korzystania z zakładek Plany lekcji i dyżurów oraz Organizacja roku szkolnego.

 

12.  Już 10-12 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, a 15-17 kwietnia egzaminy ósmoklasisty. W zakładce Egzamin klas 8 i 3 na stronie internetowej szkoły znajdują się wszystkie informacje związane z organizacją tych egzaminów. Bardzo proszę rodziców i uczniów o przypomnienie sobie podstawowych informacji o przygotowaniach i przebiegu tych sprawdzianów.

 

13.  Dziękuję wszystkim rodzicom za wypełnienie w czasie ostatnich spotkań wychowawców z rodzicami ankiety Wymagania wobec szkół, których celem było usprawnienie pracy naszej szkoły. Państwa uwagi i sugestie są dla nas bardzo cenne.

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.07
591,826 unikalne wizyty