Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

w ramach Kampanii 19 Dni  przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży

W dniu 15 listopada 2018 r. o godz. 15.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Reczu - z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Wiolety Sankowskiej - odbyło się spotkanie mieszkańców Recza z p. Dorotą Zawadzką – psychologiem rodzinnym, trenerem umiejętności społecznych, specjalistką w sprawach mediów dla dzieci i młodzieży. Szerzej znaną z programów telewizyjnych takich jak, m.in. „Superniania”, „Na kłopoty Zawadzka”, „I Ty możesz mieć Superdziecko”.

 

Spotkanie pod hasłem: „Nie ma dzieci – są ludzie” zostało poprzedzone zajęciami warsztatowymi, które p. Zawadzka przeprowadziła dla uczniów  naszej szkoły – najpierw odbyły się one dla najmłodszych, potem dla klas IV-VI, a na koniec z młodzieżą gimnazjalną oraz najstarszymi klasami Szkoły Podstawowej.

 

Po spotkaniu z mieszkańcami – nauczycielami, rodzicami, pracownikami szkoły, przedstawicielami instytucji zajmujących się problemami dzieci (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, pedagodzy z zaprzyjaźnionych szkół), zaproszonymi gośćmi – p. Dorota Zawadzka rozdawała autografy i podpisywała książki, które każdy mógł zakupić.

 

Spotkanie było bardzo pouczające, licznie (co bardzo cieszy nas jako organizatorów) przybyli uczestnicy podkreślali, że pani psycholog uświadomiła im wiele ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W bardzo przejrzysty sposób i często z humorem p. Zawadzka podkreślała jak istotne w wychowaniu dzieci i młodzieży jest zaufanie, odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu, rozmowa z dzieckiem, zrozumienie jego problemów.

 

Spotkanie z p. Zawadzką odbyło się dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Reczu, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Reczu oraz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Wielkie podziękowania również dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu za pomoc w organizacji wydarzenia.

 

Wizyta Doroty Zawadzkiej była kulminacyjnym punktem realizowanej w naszej szkole Kampanii 19 Dni bez przemocy wobec dzieci i młodzieży. W ramach tej akcji od 5 do 15 listopada odbyło się szereg wydarzeń, spośród których warto wymienić: zajęcia warsztatowe dla uczniów szkoły przeprowadzone przez p. Sylwię Leśniak – Zespół Interdyscyplinarny, p. Alinę Korzeniewską – kuratora zawodowego, wręczanie ulotek i rozmowy o przemocy z przedstawicielami instytucji lokalnych, realizacja projektu edukacyjnego pt. „Subkultury młodzieżowe”, prezentacje filmów edukacyjnych podczas spotkań pedagoga z uczniami.

 

Wszystkie w/w przedsięwzięcia są częścią realizowanych przez naszą Szkołę działań profilaktycznych w ramach Programu Profilaktyczno-Wychowawczego.

 

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim licznie przybyłym uczestnikom. Państwa obecność na spotkaniach ze specjalistami, które od jakiegoś czasu organizujemy świadczy o tym, że problemy dzieci i młodzieży nie są nam obojętne, a razem możemy łatwiej, szybciej i skuteczniej je rozwiązywać.

Fotorelacja na naszych stronach internetowych oraz w Telewizji Echo, której dziękujemy za przeprowadzenie relacji.

 

PS. Dodatkowym smaczkiem wizyty Pani Zawadzkiej było wrażenie jakie na Pani psycholog (oraz jej mężu Robercie) wywarła nasza klasa muzealna oraz cały budynek szkolny, który zwiedziła. Szczegóły na facebooku naszej szkoły oraz profilu p. Zawadzkiej.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Wioleta Sankowska – pedagog szkolny

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.06
838,917 unikalne wizyty