Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

HALLOWEEN

HALLOWEEN

Dnia 31 października 2018, w ramach zajęć kulturowych z języka angielskiego można się było dowiedzieć o tradycji obchodzenia Halloween w krajach anglojęzycznych. Tego dnia odbyły się zajęcia dla klas I-III, IV-VIII SP oraz IIII gimnazjum.

Uczniowie zostali zapoznani z tradycją obchodzenia Halloween w konfrontacji z obchodzonym w naszym kraju dniem Wszystkich Świętych. Następnie mogli uczestniczyć w konkurencjach, które były śmieszne, ale wymagały współpracy w zespole. Jedną z konkurencji było przebranie się za postacie, które w dniu 31 listopada, podczas obchodów Halloween chodzą od domu do domu wołając „Trick Or Treat” – niektórzy uczniowie bardzo się postarali – „wiało grozą”.                                                                                                          

Nauczyciele języka angielskiego na wszystkich lekcjach prowadzili w tych dniach zajęcia warsztatowe, które odbywały się w małej hali sportowej.

 

Konkurencje klasowe w zmaganiach klas IV-VI wygrała klasa VI B, w zmaganiach klas VII-VIII oraz III G – równorzędnie wygrała klasa VIII A oraz III A gimnazjum.

 

Konkurs na Najstraszniejszą Kreację Halloweenową wygrały: Natalia Kmetyk – kl. III B gimnazjum oraz Hanna Sankowska – kl. IV c.

 

W ramach obchodów Halloween, jak co roku przeprowadzony został Konkurs The Best Jack O'Lantern. Pomysłowość naszych wspaniałych uczniów jest w tej materii ogromna.

Wyniki Konkursu The Best Jack O`Lantern przedstawiają się następująco:

I miejsce - Zuzanna Żułtaszek – klasa VI b

II miejsce – Bartek Mrozik - klasa V b

III miejsce – Małgorzata Krakowiak - klasa VII c

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc: Kamilowi Kuźmiczowi – za przygotowanie prezentacji multimedialnej, Natanielowi Nyklowi – obsługa sprzętu multimedialnego, Zuzi Sankowskiej, Julii Urbańskiej, Amelii Koniecznej, Adriannie Wyrzykiewicz – za dekorację małej sali gimnastycznej, gospodarzowi szkoły – klasie III c gimnazjum wraz z wychowawcą Moniką Olender-Zań za udekorowanie szkoły, wszystkim wychowawcom i rodzicom wspierającym uczniów zarówno przy tworzeniu lampionów, jak i czasochłonnych strojów Halloweenowych.

Zespół nauczycieli języka angielskiego w składzie: Adriana Pacześna-Kozina, Izabela Zwolak-Cierpiał, Katarzyna Brzozowska.

Opracowanie: Adriana Pacześna-Kozina

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
474,556 unikalne wizyty