Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Recz. Niezapomniane

Recz. Niezapomniane

Szanowni Państwo!


Przygotowujemy kolejną uroczystość wspomnieniową pt. „Recz. Niezapomniane!”( 29.03). Chcemy przypomnieć miejsca, które były w Reczu, a już nie istnieją.
Jeśli ktoś z Państwa ma w swoich albumach zdjęcia: Restauracji „Hetmańskiej”, mleczarni, serowni, rozlewni, dawnych sklepów (SAM, masarnia, księgarnia, chemiczny, pasmanteria, odzieżowy), cukierni p. Flejtra, starego kina, rzeźni, centrali telefonicznej, fabryki Remor, itp., prosimy o kontakt i wypożyczenie fotografii. 
Jeśli są Państwo posiadaczami ciekawych znalezisk i chcielibyście, aby Wasze fotografie, pamiątki znalazły się na przygotowywanej ekspozycji, prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową tel. 95 765 40 67 (sekretariat lub p. Monika Olender – Zań i p. Aleksandra Gryczewska) .
ORGANIZATORZY

21marca kolejny raz powitaliśmy Wiosnę.

21marca kolejny raz powitaliśmy Wiosnę.

 

Klasy 1-3 obejrzały ,,Bajkę o smoku, królu, królewnie, rycerzu i… „ w której wystąpili: Bartek Sment, Marysia Barna, Hania Olejarnik, Jacob Wojtaszek, Hania Sankowska. Treść literacką utworu Jana Brzechwy ,,Żuk” do Arii z opery Georgesa Bizeta Carmen w scenkach muzycznych przedstawili uczniowie klasy 2ai 2b uświetniając pierwszy akt bajki. Bajka zakończyła się tańcem weselnym do którego zaproszone zostały wszystkie dzieci.

Następnie wyszliśmy poza teren szkoły aby tradycyjnie  ulicami Recza przemaszerować w barwnym korowodzie prowadzonym przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w osobach: Joanna Zań,  Oliwier Pawlak i Szymon Tuchelman. Dziękujemy przedstawicielom Policji za pilotowanie wiosennego korowodu. Zdjęcia na facebooku szkoły.

B. Pieciukiewicz    

Spektakl teatralny "Smerfy"

Spektakl teatralny "Smerfy"

Dnia 19 marca uczestnicy zajęć rozwijających kl. IV – zajęć teatralnych - przygotowali przedstawienie dla swoich rodziców i zaproszonych gości.

Od września uczniowie ćwiczyli swoje role do spektaklu pt. „Smerfy”. Każdą lekcję zaczynali od tzw. rozgrzewki, czyli zadań kształtujących dykcję, oddech. Czasami uczniowie wcielali się w różne role, odgrywając emocje (np. złość, radość, strach, zdziwieni itp.) – to tzw. improwizacja.

 

Kiedy nadszedł dzień premiery, aktorzy mieli tremę, ale dzielnie odegrali swoje role:

Narrator – Gabriela Stefaniak kl. IV b

Gargamel – Wiktoria Młynarczykowska kl. IV c

Klakier  - Oliwia Zielińska kl. IV b

Hogata – Amelia Atenborska kl. IV b

Papa Smerf – Wojciech Krasowski kl. IV b

Sasetka – Joanna Zań kl. IV b

Smerfetka – Aleksandra Kliman kl. IV b

Ważniak – Klaudia Matusewicz kl. IV b

Laluś – Oliwier Pawlak kl. IV b

Łasuch – Szymon Tuchelman kl. IV b

 

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, p. B. Harasimowiczowi za zdjęcia oraz p. K. Janiak za cukierki.

A. Gryczewska

74. rocznica polskości na ziemiach zachodnich

Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski

15 marca w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się Mały Konkurs Recytatorski oraz 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Wanessa Jusińska

2. Zofia Gryczewska

3. Oskar Dalmaczyński

4. Wiktoria Kurlej

 

Miło nam poinformować, że wyróżnienia zdobyły:

 

Zofia Gryczewska kl. V c (instruktor Aleksandra Gryczewska)

Wiktoria Kurlej kl. VII b (instruktor Sylwia Kowalewska)

 

Laureatem 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego został absolwent naszej szkoły – Łukasz Sieklucki.

Gratulujemy

 A. Gryczewska

DZIEŃ WIOSNY i SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

DZIEŃ WIOSNY i SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Niniejszym informuję, że w dniu 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Reczu obchodzony będzie Dzień Wiosny oraz  Szkolny Dzień Matematyki z elementami nauk przyrodniczych.

W tym dniu zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem z uwzględnieniem zaplanowanych atrakcji.

 

Program Dnia Wiosny:

Klasy I-III SP

Godz. 10.15 – przedstawienie przygotowane pod kierunkiem B. Pieciukiewicz w hali sportowej

Godz. 11.00 – korowód z okazji Dnia Wiosny ulicami miasta (Ratuszowa-Środkowa-Ratuszowa) w asyście policji.

Klasy IV SP - III G

Godz. 11.00 – Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem J. Jakubowskiej dla klas IV-VI w hali sportowej

Godz. 11.45 – 12.30 -  Pokaz mody wiosennej (hala sportowa) – dla wszystkich zainteresowanych.

 

Dyrektor szkoły informuje, że:

- powołane w tym dniu jury wyłoni 3 klasy, które za przygotowanie najciekawszych strojów wiosennych otrzymają bonusowe punkty w konkursie Gospodarz Szkoły;

- powołane w tym dniu jury wyłoni 3 nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze przebrania (technika dowolna).

Wyniki tego wiosennego konkursu ogłosimy na facebooku i stronie internetowej szkoły.

 

PLAN DNIA WIOSNY I SZKOLNEGO DNIA MATEMATYKI

SZORTY 4

Plan zajęć pozalekcyjnych

W zakładce "Plany lekcji i dyżurów" znajdziecie Państwo plan zajęć pozalekcyjnych w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem" 11 - 22. 02 2019r.

Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem" 11 - 22. 02 2019r.

„Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia”.  

Takie przesłanie propagowali w tym roku organizatorzy DBI. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku na temat bezpieczeństwa w Internecie rozmawialiśmy podczas zajęć komputerowych w klasach I-III oraz na lekcjach informatyki w klasach starszych. Oglądaliśmy filmy edukacyjne m.in.: „Owce w sieci”,  „3.2.1 Internet” , „Gdzie jest Mimi?”, po czym dyskutowaliśmy na temat ich treści. Słuchaliśmy piosenek o bezpieczeństwie w Internecie oraz wykonywaliśmy plakaty w edytorach grafiki i edytorach tekstu na ten temat.  Klasy III SP spotkały się z policjantem – sierżantem sztabowym Ireneuszem Rychlińskim, który w ramach Programu Profilaktycznego  m.in. poinstruował uczniów, jak bezpiecznie surfować w sieci. Dbając o bezpieczeństwo  dzieci umieściliśmy na fb szkolnym informacje dla rodziców, aby skorzystali z pomocy, w jaki sposób można zabezpieczyć dziecko przed  zagrożeniami płynącymi z Internetu. Zaprosiliśmy również do pracowni komputerowej seniorów z klubu Senior + w Reczu, aby pokazać, w jaki sposób bronić się przed niebezpieczeństwem płynącym z Internetu oraz uświadomić im, że jako dziadkowie też mają pośredni wpływ na zachowanie wnuków w sieci. Ważne telefony, plakaty i inne informacje znalazły się również na  gazetce w szkolnej kawiarence.

 

W czasie zajęć korzystaliśmy m.in. ze stron internetowych:

https://www.saferinternet.pl/…/zostan-znajomym-swojego-dzie…
 
https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/broszura.pdf

https://twojedzieckowsieci.pl/

www.edukator.pl

necio.pl

sieciaki.pl

 

koordynator:  J.Kwaśnik

Obiady - marzec 2019

U w a g a !

Cena obiadów w marcu 2019r.:

 - dla dorosłych     - 158,76 zł

- dla uczniów       - 84,00 zł

Termin płatności do 15.03.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

O KLUBIE MELOMANA OSŁUCHANEGO W FILHARMONII W SZCZECINIE

O KLUBIE MELOMANA OSŁUCHANEGO W FILHARMONII W SZCZECINIE

W dniu 21 lutego 2019 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się konferencja „Słyszysz dobre dźwięki?”.

 

W ramach tej konferencji odbył się panel dyskusyjny pn.: „Hałas jako wyzwanie teraźniejszości i przyszłości”, a także warsztaty na temat uwagi słuchowej, edukacji muzycznej i kulturalnej oraz projektów i norm akustycznych.


O tym jakie decyzje może podjąć osoba zarządzająca szkołą czy instytucją kultury, by ta publiczna przestrzeń była przyjazna jej użytkownikom pod względem panujących tam warunków akustycznych, co może zrobić nauczyciel, który chce ochronić swoich podopiecznych przed skutkami hałasu, wreszcie, jakie projekty ekologiczne mogą być realizowane przez organizacje pozarządowe i nie tylko rozmawiali zaproszeni goście:
Pani Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii w Szczecinie, pomysłodawczyni i inicjatorka kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, która prowadzona jest od 2016 roku;
Pani Marta Strzelbicka z Kliniki Anestezjologii Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie, która na swoim oddziale tworzy swoistą strefę harmonii, wykorzystującą muzykę do terapii pacjentów;
Pani Olga Czerwińska, specjalistka ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wspierającego działania proekologiczne;
Pan Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach, który przeprowadził akustyczną rewolucję w części polickich szkół i przedszkoli;
Pan Maciej Gryczewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu, laureata pierwszej edycji konkursu na szkolne strefy harmonii, organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie.

 

Dyskusję poprowadził Pan Mikołaj Jarosz z firmy ECOPHON, partnera kampanii „Słyszę dobre dźwięki”.

 

Bardzo nam przyjemnie, że jako oficjalny partner kampanii „Słyszę dobre dźwięki” Szkoła Podstawowa w Reczu, reprezentowana przez dyrektora Macieja Gryczewskiego, mogła podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem szkolnej strefy harmonii. W naszej szkole taka strefa działa przy Klubie MO, czyli Melomana Osłuchanego, którego opiekunem jest Pan Grzegorz Jurkiewicz.

 

Audycję z konferencji można oglądać w TVP 3 Szczecin w audycji „Kronika – obraz dnia” (21 .02.2019, godz. 17.30https://szczecin.tvp.pl/41417754/210219), a szczegóły związane z funkcjonowaniem naszej strefy harmonii w ramach kampanii organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie na stronach internetowych tej instytucji (uslysz.filharmonia.szczecin.pl). 

 

Film przygotowany przez Filharmonię o naszym Klubie MO w postaci mini poradnika jak założyć taką strefę, można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej, na szkolnym profilu na fecebooku oraz na stronach Filharmonii, a także na youtube: EduFilharmonia. 19 – Strefa Harmonii – finaliści (https://www.youtube.com/watch?v=kXF91H1lie0oraz Strefa Harmonii – poradnik (https://www.youtube.com/embed/6VEmheZxFR4).


W 2017 roku Filharmonia w Szczecinie ogłosiła pierwszą edycję konkursu na szkolne strefy harmonii. Miał on na celu nie tylko nagrodzenie najlepszych przestrzeni relaksu, w których słuch może odpocząć, a zdolność do koncentracji zregenerować się, ale też promowanie odpowiedzialnej postawy, pozwalającej na bezpieczne i radosne „kolekcjonowanie dobrych dźwięków” od najmłodszych lat. Pierwszą edycję wygrała Szkoła Podstawowa w Reczu, która w nagrodę otrzymała sprzęt audio w postaci gramofonu i wydawnictwa muzyczne, a dzięki wsparciu partnera kampanii, firmie ECOPHON – także materiały do dalszego wyciszenia strefy. Wartość nagród przekroczyła kilka tysięcy złotych, a SP w Reczu stała się także partnerem akcji.


Kampania „Słyszę dobre dźwięki” realizowana jest przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Oprócz tego kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Zapraszamy do oglądania.

Wygenerowano w sekund: 0.10
333,574 unikalne wizyty