Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Zarządzenie nr 12/2020/2021

Zarządzenie nr 12/2020/2021

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

z dnia 15 stycznia 2021 r.

w sprawie aktualizacji Procedur funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Reczu od dnia 18 stycznia 2021 r.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19w sprawie, a także w związku z komunikatem Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki z dnia  11 stycznia 2021 r., a także na podstawie wytycznych Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 11 stycznia 2021 r., w związku z powrotem uczniów klas I – III do nauki w trybie stacjonarnym, zarządzam co następuje:

§1

Wprowadzam - do odwołania - „Procedury Funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Reczu w okresie epidemii – aktualizację obowiązującą od dnia 18 marca 2021 r.”, które stanowią załącznik do niniejszego Zarządzenia.

§2

Uczniowie klas IV – VIII od dnia 18 stycznia 2021 r. – do odwołania - kontynuują naukę w trybie zdalnym, zgodnie z wcześniejszymi Zarządzeniami i komunikatami.

§3

Zarządzenie zostaje opublikowane na stronach internetowych szkoły oraz w dzienniku elektronicznym i obowiązuje od 18 stycznia 2021 r.

 

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

 

 

Procedury Funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Reczu w okresie epidemii – aktualizację obowiązującą od dnia 18 marca 2021 r.

 

29 Finał WOŚP

29 Finał WOŚP

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Recz!

 

31 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W tym roku - jako Szkoła Podstawowa w Reczu, przy której działa sztab WOŚP w Reczu – ze względu na  obostrzenia sanitarne, wynikające z warunków epidemicznych, a także z powodu konieczności uwzględniania w funkcjonowaniu szkoły wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – podjęliśmy decyzję o innej formule Finału. Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna uniemożliwia udział kwestujących (uczniów szkoły) na ulicach miasta i na terenie gminy, nie możemy również zorganizować koncertu finałowego.

 

Zachęcamy jednak Państwa do wspierania 29. Finału WOŚP w sposób zaproponowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na stronie internetowej WOŚP (www.wosp.org.pl) znajdą Państwo kilka możliwości:

 

- wpłać online,

- znajdź najbliższą puszkę,

- wyślij SMS,

- wylicytuj złote karty i serduszka,

- wystaw przedmiot,

- przekaż 1% podatku na rzecz WOŚP,

- weź udział w orkiestrowych aukcjach,

- kup gadżety finałowe,

- dorzuć się do e-skarbonki.

 

Zachęcając Państwa do wsparcia WOŚP, w dniach 25 – 31 stycznia br. opublikujemy na naszych stronach internetowych Historię WOŚP w Reczu - prezentacje i filmy z poprzednich finałów, które miały miejsce w naszym mieście. Historia finałów WOŚP – koncertów, przygotowań i innych wydarzeń – jest również dostępna na facebooku WOŚP Recz – www.facebook.com/wosprecz/.

 

Niech symbol tegorocznego Finału – Lizak - będzie symbolem drobnego gestu, który może mieć pozytywny wpływ na innych.

 

Szkoła Podstawowa w Reczu

Siema!

Informacja

Informacja

Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie!


Informuję, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia, uczniowie klas I-III od 18 stycznia br. wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
W dniu 15 stycznia br. zostanie opublikowana - na stronie szkoły, szkolnym fb oraz w dzienniku elektronicznym - aktualizacja wytycznych i procedur związanych z powrotem uczniów do szkoły.
Proszę o bieżące zapoznawanie się z komunikatami dyrektora dotyczącymi nowych wytycznych praz organizacji pracy szkoły od 18 stycznia br., a także proszę o pozostawanie w kontakcie z wychowawcami klas.
Komunikaty dotyczące organizacji konsultacji dla uczniów klas VIII oraz ewentualnego powrotu klas IV-VIII do nauki w trybie stacjonarnym będą podawane na bieżąco.
Jednocześnie przypominam, że I półrocze roku szkolnego 2020/2021 trwa do dnia 29 stycznia br. włącznie.

Z poważaniem
Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Komunikacja - kooperacja

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
Zgodnie z komunikatem MEiN informujemy, że w okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Konkursy przedmiotowe

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

 

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2020 r. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostały opublikowane końcowe wyniki rejonowego etapu konkursów przedmiotowych, organizowanych w roku szkolnym 2020/2021 przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Miło nam poinformować, że do finałowego - wojewódzkiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Język angielski: Jakub Pater – 1 miejsce w powiecie choszczeńskim

Język polski: Jakub Pater – 2 miejsce w powiecie choszczeńskim

Wiedza o społeczeństwie: Oliwia Iwach – 1 miejsce w powiecie choszczeńskim

 

Laureatom etapu rejonowego serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesu w ostatnim etapie tych konkursów.

 

Warto dodać, że uczestnikami tych konkursów byli również:

Język angielski: Hanna Więcek – 9 miejsce w powiecie choszczeńskim

Język polski: Maja Staszak – 12 miejsce w powiecie choszczeńskim

Wiedza o społeczeństwie: Hanna Gryczewska – 2 miejsce w powiecie choszczeńskim

Matematyka: Jakub Pater, Zuzanna Żułtaszek – 3 miejsce w powiecie choszczeńskim

Geografia: Kewin Sobala – 8 miejsce w powiecie choszczeńskim, Michał Czerniak – 11 miejsce w powiecie choszczeńskim

Fizyka: Maciej Wyroślak – 4 miejsce w powiecie choszczeńskim.

 

Jednocześnie informujemy, że w grudniu 2020 r. odbyły się również konkursy przedmiotowe organizowane przez Zespół Szkół w Kaliszu Pom., w których z sukcesami uczestniczyli nasi uczniowie.

W IV Regionadzie Matematycznej tytuł laureata i 2 miejsce zdobyła Zuzanna Żułtaszek.

W II Regionalnym Konkursie Fizycznym tytuł laureata i 3 miejsce zdobył Maciej Wyroślak.

 

Uczestnikami tych konkursów byli również:

IV Regionada Matematyczna: Aleksandra Cybulska – 8 miejsce

II Regionalny Konkurs Fizyczny: Kewin Sobala – 5 miejsce

V Regionalny Konkurs Języka Angielskiego: Szymon Wieczorek – 7 miejsce, Maciej Cymerman - 14 miejsce, Julia Maciejewska – 17 miejsce.

Laureatom i uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy uzyskanych wyników.

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i pozostałym Pracownikom szkoły, a także Rodzicom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły udanego, spokojnego i wesołego czasu świąteczno-noworocznego oraz miłych prezentów pod choinką.
Mamy jednocześnie nadzieję i tego również życzymy, że zimowa przerwa oraz ferie będą mroźne, słoneczne i obsypane śniegiem.

 

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Barbara Tomicz - wicedyrektor szkoły

Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka

Stoimy w obliczu pogarszającej się sytuacji ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jest to obecnie szczególnie palący problem, zważywszy, iż nasila się w wyniku dotkliwej dla nas wszystkich sytuacji związanej z panującą pandemią koronawirusa - przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej w sytuacji wystąpienia potrzeby jej otrzymania.

Jak wynika z doniesień medialnych, badań, rozmów z najmłodszymi, a także spraw, z którym zwracają się do Rzecznika Praw Dziecka dzieci oraz dorośli, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując.

Z uwagi na powyższe, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym

  • całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12

  • dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Dziecięcy telefon Zaufania i czat internetowy mają charakter nieodpłatny. Czat internetowy, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.Kontakt:

- Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12,

- bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.

- więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.pedagog szkolny

PRACOWNIA JĘZYKOWA

PRACOWNIA JĘZYKOWA

PRACOWNIA JĘZYKOWA

Z okazji Mikołajek mamy prezent dla uczniów! 


Miło nam poinformować, że zajęcia z języków obcych w naszej szkole mogą być już realizowane w nowoczesnej, profesjonalnej, 24-stanowiskowej pracowni językowej.


Pracownia składa się z nowoczesnych stolików szkolnych i stanowisk uczniowskich, jednostki sterującej, słuchawek z mikrofonami, głośnikami do zabudowy, biurkiem nauczyciela, projektorem multimedialnym.


Chcemy również dodać, że w pracowni językowej została zainstalowana tablica interaktywna, która w całości została sfinansowana  przez Radę Rodziców,  za co serdecznie dziękujemy. Udało się to m. in. dzięki  wspólnej organizacji kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbył się w naszej szkole w zeszłym roku.


Mamy nadzieję, że już niedługo wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli w pełni korzystać z zalet tej klasopracowni.

Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu poprawę warunków pacy uczniów i nauczycieli na lekcjach języków obcych  oraz innych zajęciach, poprawę jakości pracy szkoły, zwiększenie oferty edukacyjnej szkoły, polepszenie wyników edukacyjnych uczniów oraz wzrost wyników egzaminacyjnych z języków obcych. Liczymy również na to, że po zajęciach realizowanych w tej pracowni uczniowie będą w jeszcze lepszym stopniu posługiwali się językiem angielskim i niemieckim.


Mamy nadzieję, że ten mikołajkowy prezent wszystkim uczniom bardzo się spodoba.

Wieczór Kolęd

Wieczór Kolęd

Szanowni Państwo - Mieszkańcy Recza i gminy, Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wszyscy stali Uczestnicy Wieczoru Kolęd!
 
Zbliża się czas świąteczny, czas, w którym zawsze wspólnie spędzaliśmy nastrojowe chwile podczas Wieczoru Kolęd, który Szkoła Podstawowa w Reczu organizowała wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. W tym roku nie możemy spotkać się przy wspólnym śpiewaniu i słuchaniu artystów tego magicznego wieczoru.
Proponujemy zatem Wirtualny Wieczór Kolęd. Jeżeli ktoś chciałby zaśpiewać kolędę, pastorałkę czy bożonarodzeniową piosenkę lub zarecytować wiersz, prosimy o przesłanie nagrania wykonanego utworu. Wszystkie występy postaramy się zamieścić na szkolnym Facebooku.

Kontakt: 957654067
ogryczewska@interia.pl

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Zmiana organizacji pracy szkoły

Zmiana organizacji pracy szkoły

Zdalne nauczanie przedłużone, nowy termin ferii zimowych, zmiana organizacji pracy szkoły

 

Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Drodzy Uczniowie

 

W związku z komunikatem przekazanym przez Prezesa Rady Ministrów w dniu 20 listopada br. informuję, że:

1. Nauczanie zdalne zostało przedłużone do świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich klas w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

W związku z tym i zgodnie z przyjętą w naszej szkole organizacją roku szkolnego należy przypomnieć, że zajęcia dydaktyczne będą prowadzone do dnia 18 grudnia br. Dzień 21 grudnia (poniedziałek) i 22 grudnia (wtorek) br. to dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych (ustalone we wrześniu przez radę pedagogiczną, radę rodziców i samorząd uczniowski).
2. Od 23 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. to wg organizacji pracy szkoły zimowa przerwa świąteczna.

3. Przerwa w nauce w całym kraju potrwa dodatkowo od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Premier poinformował również, że zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. W związku z tym następują również korekty w organizacji następujących, zaplanowanych zadań i wydarzeń w życiu szkoły:

a. zaplanowane dyżury nauczycieli w dniach 21 i 22 grudnia pozostają bez zmian. W tych dniach nauczyciele pozostają do dyspozycji uczniów (konsultacje on-line). Nauczyciele pracują na terenie szkoły w godzinach zaplanowanych dyżurów.

b. konsultacje dla uczniów klas VIII (harmonogram przekazany za pośrednictwem e-dziennika) trwają do zakończenia nauczania zdalnego.

c. próbny egzamin ósmoklasisty – zaplanowany na 8-10 grudnia br. - zostaje przełożony. Nowy termin zostanie podany po 17 stycznia 2021 r.

d. stały dyżur nauczycieli dla rodziców uczniów pozostaje bez zmian, tj. 10 grudnia 2020 r. w godz. 15.00-16.00. Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców telefonicznie, za pośrednictwem e-dziennika lub na platformie Microsoft Teams (na kontach uczniów) lub za pośrednictwem innego komunikatora. Proszę o wcześniejsze porozumienie na linii rodzic – nauczyciel.

e. 11 grudnia 2020 r. - wystawienie zagrożeń oceną niedostateczną i/lub naganną oceną zachowania (do 14 grudnia 2020 r. wychowawcy są zobowiązani do powiadomienia rodziców za pośrednictwem e-dziennika o ewentualnym zagrożeniu).

f. 18 grudnia 2020 r. - wigilie klasowe na terenie szkoły zostają odwołane, natomiast spotkanie wigilijne z klasami wychowawcy przeprowadzą podczas godzin z wychowawcą za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Pozostałe lekcje w tym dniu odbywają się zgodnie z planem. Spotkanie wigilijne pracowników szkoły zostaje odwołane.

g. Wieczór Kolęd – odbędzie się w formie on-line (facebook) w dniu 18 grudnia 2020 r. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

h. XVI Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek zaplanowany na 12 stycznia 2021 r. zostaje odwołany.

i. spotkanie zespołów nauczycielskich podsumowujących I półrocze roku szkolnego 2020/2021 wraz ze sporządzeniem protokołu ze spotkania odbędzie się za pośrednictwem platformy MT w dniu 26 stycznia 2021 r. Przewodniczących zespołów nauczycielskich proszę o ustalenie godziny spotkania.

j. ferie zimowe odbędą się w dniach 4-17 stycznia 2021 r.

k. wystawienie ocen za I połrocze zostaje przełożone na dzień 29 stycznia 2021 r. W związku z tym termin zakończenia I półrocza zostaje przesunięty z dnia 15 stycznia 20201 r. na dzień 29 stycznia 2021 r.

 

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,092,378 unikalne wizyty