Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim

       Z okazji Dnia Patrona Szkoły 15 maja 2019r. odbył się Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim. Przystąpili do niego uczniowie z klas 4-7,którzy musieli wybrać poprawne odpowiedzi do przygotowanych 15 pytań testu. Spośród 29 uczniów biorących udział do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników.  W terminie wcześniejszym dla klas 1-3 odbył się konkurs plastyczny ,,Stefan Czarniecki”. Klasy spisały się na ,,medal”. Wszystkie  otrzymały dyplom i słodycze. Zorganizowaliśmy również dla wszystkich chętnych w hali sportowej studio fotograficzne. Można było na chwilę wcielić się w postać Stefana Czarnieckiego. Zdjęcia na Facebooku  szkoły.

Lista uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu:

1.     KONIECZNA MAJA – 4A

2.     RYCHLIŃSKA MARTYNA – 4A

3.     PAWLAK OLIWIER -4B

 4.     ZIELIŃSKA OLIWIA – 4B

 5.     BOSAK FILIP – 4C

6.     HRYNIEWICZ ADRIANNA – 4C

7.     MAJ JULIA – 5A

8.     PIESYK MAŁGORZATA - 5a

9.     PATER JAKUB – 6A

10.   DŁUŻNIEWSKI KONRAD -6A

11.   EMILIANOWICZ JAKUB – 7A

12.   BARTODZIEJSKI MACIEJ – 7B

13.   DZIERAN BARTEK – 7B

14.   KURLEJ WIKTORIA – 7B

15.   JAROSZ AMELIA – 7C

 

KOMISJA KONKURSOWA W SKŁADZIE: MARIA WOJCIECHOWSKA,

  MAŁGORZATA JUSZKIEWICZ.

Opisała B. Pieciukiewicz – opiekun Samorządu Uczniowskiego  

Przyznanie Patronatu PZPN Grassroots "Piłka dla wszystkich"

Przyznanie Patronatu PZPN Grassroots "Piłka dla wszystkich"

Spotkanie z rodzicami klas IVc, Vb, VIa

Serdecznie zapraszamy rodziców klas IV C, V B oraz VI A

Szkoły Podstawowej w Reczu

 na spotkanie z mediatorem Panem Markiem Pietrasikiem 

z Fundacji "Impuls".


Spotkanie, którego głównym celem będzie omówienie spraw 
wychowawczo-profilaktycznych oraz związanych z bezpieczeństwem, odbędzie 
się w dniu 16 maja 2019 r. o godz. 15.30 w holu hali sportowej.

Nadmieniamy, że sukcesywnie - w przyszłości - będziemy organizowali 
takie spotkania z rodzicami pozostałych klas.

 

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE...I NIE TYLKO

O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE … I NIE TYLKO

Ostatnio w naszej Szkole odbywa się wiele wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Dzieje się…

 

W dniu 13 maja br. byliśmy jednym z głównych organizatorów 42. edycji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach tego wydarzenia gościliśmy niemal 30 uczestników z różnych szkół powiatu choszczeńskiego, których przywitali najmłodsi uczniowie klas I-III prezentując dwa tańce klanzowe.

 

Turniej składał się z 4 konkurencji: test wiedzy o ruchu drogowym, konkurencja praktyczna na rowerze, konkurencja sprawnościowa (trudna!) oraz praktyczna znajomość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie z większością konkurencji. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kuźmicz, Małgorzata Tomicz, Igor Karcz i Mike Wojtaszek z klasy V a oraz Joanna Różańska, Michalina Skonieczna z klasy VI a, a także Maciej Cymerman z klasy VI b. Bardzo miło jest nam poinformować, że indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii młodszej został Igor Karcz.  Igor za wygraną otrzymał – z rąk Starosty choszczeńskiego p. Wioletty Kaszak, Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego oraz dyrektora szkoły p. Macieja Gryczewskiego - min. puchar, dyplom, rower górski, kask rowerowy. Warto również oznajmić, że III miejsce w tej samej kategorii zdobył Mike Wojtaszek, który również otrzymał cenne nagrody. W kategorii drużynowej zdobyliśmy II miejsce.

 

Po zakończeniu Turnieju uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Recza byli świadkami pokazów policyjnych i strażackich w ramach Festynu „Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami”: oglądaliśmy pokaz  NGW – pojmania niebezpiecznego przestępcy (odgłosy wystrzałów i granatów hukowych robiły duże wrażenie!), byliśmy świadkami jak uczniowie klasy II A SP: Wojtek, Radek i Natan wcielili się w osoby poszkodowane w wypadku oraz udzielające podstawowych informacji o  wypadku, których z samochodu, używając specjalistycznego sprzętu, wyciągali strażacy. Strażacy z PSP w Choszcznie i OSP Recz pokazywali następnie gaszenie  płonącego samochodu. Była to praktyczna lekcja prewencji i ratownictwa. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie w realizacji całego przedsięwzięcia.

 

Należy dodać, że w tym samym czasie mieszkańcy naszego miasta i gminy rejestrowali się jako ewentualni dawcy szpiku kostnego dla małej Mai – mieszkanki Recza. Akcja ta zorganizowana przez Fundację DKMS, Szkolne Koło Wolontariatu oraz MGOKiS w Reczu odbywała się od godz. 11.00 do 16.00 – zrejestrowało się ponad 60 osób! Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za dokonywanie rejestracji, a wszystkim wolontariuszom dziękujemy. Brawo!

 

Warto dodać, że tego samego dnia przedstawienie dla Przedszkolaków pt. „Bajka o bezpieczeństwie”  zaprezentowało koło teatralne klas V i gimnazjum. Przedstawienie odbyło się w ramach projektu PoczytajMY. Występowali: Barbara Stanik, Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Wanessa Duda, Maja Dziadak, Kornelia Bożacka, Zuzanna Tuchelman, Julia Maj, Julia Emilianowicz, Patrycja kłoda, Oliwier Czerwiński, Oskar Dalmaczyński.

 

Wszystkie poniedziałkowe wydarzenia wpisują się w szereg działań organizowanych przez naszą szkołę, które związane są z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zapewnieniem bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Niedawno odbył się III Rajd Rowerowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3-Go Maja, który był świetną lekcją wychowania fizycznego, patriotyzmu i geografii. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji tego wydarzenia policjantom z Posterunku Policji w Reczu z asp. Grzegorzem Zawarskim – kierownikiem posterunku na czele, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie z p. podkom. Robertem Neryngiem – Naczelnikiem Wydziału. Dodatkowo bardzo dziękujemy sołectwu Rybaki z sołtysem p. Anetą Kamionką na czele - za gościnę i przygotowanie wielkiego ogniska, przy którym mogliśmy się ogrzać. Relacja z tego wyjazdu, autorstwa Oliwiera Bańkowskiego, zamieszczona jest na łamach gazetki szkolnej „Szorty”.

 

Kilka dni temu gościliśmy na terenie szkoły p. sierżant. Magdalenę Keplin z KPP w Choszcznie i p. sierżanta szt. Ireneusza Rychlińskiego – naszego dzielnicowego, którzy przekazywali najmłodszym uczniom naszej szkoły podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa na drodze.

 

Już niedługo, tj. 3 czerwca odbędzie się kolejna wyprawa w ramach Tour de Rolka. Przy organizacji tej imprezy również współpracujemy z policją.

 

Relacje z tych i następnych wydarzeń prezentujemy na naszym fb, fb i stronach internetowych gminy Recz oraz powiatu choszczeńskiego i fb Środowiskowego Domu Samopomocy.

Maciej Gryczewski

Lista kandydatów do klasy pierwszej

Szorty nr 5

Eliminacje Powiatowe OTBwRD

Plan minutowy

 

 

Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  oraz Festynu „Zabłyśnij na drodze – wiedzą i umiejętnościami”.

 

 

 

  1. 8:30 – 8:45 przyjazd uczestników konkursu oraz ich opiekunów
  2. 8:45 – 9:00 przywitanie uczestników konkursu losowanie numerów startowych oraz omówienie poszczególnych konkurencji przez sędziów technicznych
  3. 9:00 – 9:45 – konkurencja teoretyczna – Testy (sala gimnastyczna)
  4. 10:00 :11:30 konkurencje praktyczne (odbywają się jednocześnie) – Jazda rowerem – miasteczko ruchu drogowego, Jazda rowerem – Tor sprawnościowy, Pierwsza pomoc przedmedyczna (place na obiektach szkoły Podstawowej)
  5. 11:40 – 12:00 – Pokaz Nieetatowej Grupy Wsparcia -”zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy”.
  6. 12:10 – 12:30 – Pokaz służb ratunkowych – inscenizacja wypadku drogowego (zabezpieczenie miejsc zdarzenia, wezwanie służb ratunkowych)
  7. 12:30 – ogłoszenie wyników turnieju oraz wręczenie nagród
  8. 12:45 zakończenie i pożegnanie gości oraz uczestników turnieju

 

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

9 maja nasze wokalistki reprezentowały szkołę na Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom. - Julia Sankowska, Hanna Sankowska, Patrycja Myczkowska i Nadia Kozina.

Patrycja otrzymała wyróżnienie, a Hania zdobyła III miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzień Dawcy Szpiku

Apel z okazji obchodów świąt majowych

Apel z okazji obchodów świąt majowych
"Ta myśl pod czaszką taka żmudna,

Tak przyczepiła się i boli:

Czemu ta wolność taka trudna,

Tyle trudniejsza od niewoli?"

W. Młynarski


Dnia 30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji obchodów świąt majowych. Tematem przewodnim uroczystości była współczesna wolność i patriotyzm. Każdy apel poprzedzony był krótką lekcją historii dostosowaną do wieku uczniów, a uzupełnieniem piosenki wykonane przez nasze uczennice: Julię Sankowską , Hanię Sankowską i Asię Stąporek. Główne role odegrali uczniowie klas VIII A i B , VII B i IV A.
Apel przygotowali nauczyciele:
scenariusz- J. Cymerman, A. Kowal
dekoracja- Z. Łońska, J. Kwaśnik
muzyka- G. Jurkiewicz, E. Kociuba
taniec kl. I- D. Mikuła

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. STEFANA CZARNIECKIEGO w RECZU - 15.05.2019r.

 

Dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej ogłaszamy konkurs plastyczny pt: ,,Stefan Czarniecki” -technika dowolna

 

Dla klas 4-7 ogłaszamy Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim - wiadomości o patronie dostarczone zostały do klas (w konkursie bierze udział 3 przedstawicieli klasy) - konkurs 15.05.2019r.

 

Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie z patronem- studio fotograficzne czynne będzie 15.05.2019r.w sali 57

 

Samorząd Uczniowski SP

Wygenerowano w sekund: 0.03
375,211 unikalne wizyty