Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Iscenizacja Bożonarodzeniowa

Iscenizacja BożonarodzeniowaBoże Narodzenie to czas magii, radości i przebaczenia. Tradycyjnie więc uczniowie naszej szkoły, już w listopadzie, z wielkim zapałem wzięli się do przygotowania inscenizacji Bożonarodzeniowej.

Małego Jezusa powitali aniołowie, pasterze i nędznicy. Nie zabrakło również przebiegłych diabłów czyhających na duszę Heroda. Uczniowie stanęli na wysokości zadania wcielając się w role i ucząc się nie lada trudnych tekstów. Całą inscenizację uświetnił śpiew dziewczynek tych małych i dużych, jak zwykle perfekcyjnie przygotowanych przez p. Ewę Kociubę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców i dyrekcji za pomoc i wparcie. Przedstawienie przygotowały p. Ewa Kociuba, Bogumiła Pieciukiewicz i nauczyciele religii.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

„To cudowne miejsce. Widać, że tutaj dba się o rodzinę, dba się o dziecko. Nie oznacza to, że nie ma  problemów. Staramy się je wszyscy razem rozwiązywać, tak aby nasze dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe, a rodziny pełne”. Tak o swojej wizycie w Reczu mówi sędzia Pani Anna Maria Wesołowska.

 

W dniu 11 stycznia 2018 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu p. Wiolety Sankowskiej, p. Sylwii Leśniak z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Reczu, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, odbyło się spotkanie  z p. sędzią.

 

Prelegentka na spotkaniu z rodzicami, nauczycielami oraz pracownikami obsługi i administracji Szkoły Podstawowej, wychowawcami Przedszkola, przedstawicielami Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Wiesławem Łońskim na czele, przedstawicielami innych instytucji, przedstawiała szereg zagadnień, którymi od wielu lat się zajmuje. Sędzia poruszała następujące tematy – niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży:

 1. Znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły.
 2. Nowe zagrożenia (grooming, zbyt wczesna inicjacja seksualna, cyberprzemoc, Internet, używki, alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy).
 3. Zasady odpowiedzialności nieletnich.
 4. Zachowania, na które mamy obowiązek reagować w ramach procedury Niebieska Karta.
 5. Nowe formy przemocy wobec dziecka (euro sieroctwo, zaniedbania, wykorzystanie dziecka w konflikcie około rozwodowym, obowiązek wysłuchania dziecka przez sąd).
 6. Rodzice a szkoła.
 7. Mediacja w sprawach nieletnich i mediacja rówieśnicza.

W spotkaniu uczestniczyło niemal 300 osób, a wśród nich m.in. przedstawiciele: Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reczu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu, Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie oraz Posterunku Policji w Reczu, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Reczu, przedstawiciele Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Choszcznie, przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Reczu, przedstawiciele służby zdrowia, pedagodzy szkolni z zaprzyjaźnionych szkół.

 

Pani Anna Maria Wesołowska była naszym gościem przez cały dzień, gdyż już ok. godz. 10.30 spotkała się z najmłodszymi – przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego w Reczu oraz uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej. Po południu uczestnikami spotkania z p. sędzią byli uczniowie starszych klas SP oraz młodzież gimnazjalna. Pani Wesołowska opowiadała o swojej pracy, zadawała pytania dzieciom i młodzieży, ale jednocześnie wyczerpująco odpowiadała na wiele pytań młodych ludzi, min. związanych z jej pracą w sądzie, jej programem telewizyjnym, a także trudnych pytań dotyczących reformy sądownictwa.

Popołudniowe spotkanie, po którym można było zakupić książkę p. Wesołowskiej i otrzymać jej autograf, uświadomiło wielu z nas, jak ważne jest bezpieczne i odpowiedzialne wychowanie dzieci, jak dojrzała może być nasza młodzież, jak dużo obowiązków wobec niej mamy my – dorośli.

 

Anna Maria Wesołowska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (1978), otrzymała nominację w 1982.

Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 przeszła w stan spoczynku.

Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”).

Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Współtwórczyni projektu „Dziennikarz w sądzie”, organizowanego przez „Iustitia”, Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót.

Członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

W 1972 zagrała w wyreżyserowanym przez Anette Olsen filmie Agnieszka. Występowała w serialu z gatunku court show Sędzia Anna Maria Wesołowska, emitowanym od 2006 do 2011 przez telewizję TVN, grając samą siebie.

 • 1972: Agnieszka – jako koleżanka Agnieszki
 • 2003–2010: Na Wspólnej – jako sędzia
 • 2006–2011: Sędzia Anna Maria Wesołowska – jako ona sama
 • 2015: Wesołowska i mediatorzy – jako mediatorka.

Wybrane publikacje:

 • Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny. Warszawa: Wydawnictwo Poltext, 2008. ​ISBN 978-83-7561-008-6​.
 • Bezpieczna młodzież: program prewencyjno-wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Łódź: Regionalne Centrum Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim, 2003. ​ISBN 83-919501-1-5​.
 • Zmiany kodyfikacji karnych w zakresie przepisów dotyczących ochrony prawnej małoletnich; [w:] kwartalnik Dziecko krzywdzone nr 6/2004 – Dziecko jako świadek w procedurach prawnych; Fundacja Dzieci Niczyje, ISSN 1644-6526 (ekspertyza na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka).
 • Korupcja w wymiarze sprawiedliwości – symptomy i kulisy; [w:] Przestępczość zorganizowana. Świadek koronny, terroryzm w ujęciu praktycznym pod red. Emila W. Pływaczewskiego. Kraków: Wydawnictwo „Kantor Wydawniczy Zakamycze”, 2005. ​ISBN 83-7444-128-3​.

 

Galeria zdjęć

Maciej Gryczewski

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

We wtorek 9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbyło się spotkanie, zorganizowane przez gimnazjalistki Adrianę Cybulską i Angelikę Sikorę. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum.

 

  W spotkaniu uczestniczyli również wychowawcy uczniów, zaproszony przez gimnazjalistki p. Ireneusz Kostka - Stowarzyszenie Lider Pojezierza oraz koleżanki głównych bohaterek z Gimnazjum w Krzęcinie.

 

  Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży projektu, w którym Ada, Angelika oraz Hanna Szremska od dłuższego czasu biorą udział. Dziewczęta uczestniczą w Młodzieżowej Akademii Komunikacji - programie, którego głównym założeniem jest edukacja młodzieży w kierunku szeroko rozumianego dziennikarstwa. W sierpniu 2017 r. nasze gimnazjalistki brały udział w 2-tygodniowych warsztatach radiowo-telewizyjno-multimedialnych w Szczecinku, Opavie (Czechy) oraz Gryżynie i Zielonej Górze (woj. lubuskie). Podczas tych warsztatów, w których brała udział młodzież z 13 gmin, na terenie których działa Stowarzyszenie Lider Pojezierza, dziewczęta nauczyły się profesjonalnego dziennikarskiego fachu. W następnych wyjazdach uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, a już niedługo szykuje się wyjazd na Litwę.

 

  Warto dodać, że Ada, Hania i Angelika uczestniczą w tym projekcie dlatego, że wygrały konkurs, którego celem było przygotowanie prezentacji o swojej lokalnej ojczyźnie: Ada przygotowała prezentację na temat historycznej postaci związanej z Reczem -Danielu Kramerze, Hania napisała ciekawy i humorystyczny tekst na temat naszego miasteczka, zaś Angelika profesjonalną prezentację na temat najciekawszych miejsc Recza. Jury konkursowe nie miało wątpliwości, że wszystkie prezentacje zasługują na uznanie.

 

  Podczas wtorkowego spotkania dziewczęta opowiadały o swoich doświadczeniach i działaniach, jakie podejmowały uczestnicząc w projekcie. Przedstawiły również film, który nagrały uczestnicząc w jednym z warsztatów.

 

Więcej na facebooku Lidera Pojezierza.

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesów

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesówW dniu 10 stycznia 2018 odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu. Oprócz tego cyklicznego wydarzenia 12. i 13. stycznia odbyły się kolejne, w których brali udział nasi uczniowie.

W piątek odbył się Konkurs 12. Zachodniopomorski Konkurs Kolęd w Ińsku, w którym wyróżnienie zdobyła Julia Sankowska.

W sobotę duża grupa naszych uczniów wzięła udział w XI Regionalnym Konkursie Kolęd w Węgorzynie. Tutaj sukcesów było więcej.
W kategorii klas I-III 3 miejsce zdobyła Julia Sankowska (instruktor: Ewa Kociuba)
W kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Hanna Gryczewska (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz), 2 miejsce Nadia Kozina (instruktor: Ewa Kociuba), natomiast wyróżnienie Zofia Gryczewska (instruktor: Ewa Kociuba).
W kategorii klas VII SP – III Gimn 3 miejsce zdobyła Joanna Stąporek (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz).

Warto dodać, że w kategorii ponadgimnazjalnej i dorosłych bezkonkurencyjny był Adrian Kociuba, który reprezentował MGOKiS w Reczu. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały jeszcze: Hanna Sankowska oraz Alicja Konstantynowicz.


XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w ReczuJuż po raz trzynasty mieliśmy zaszczyt wysłuchać świetnych wykonawców w repertuarze związanym z kolędami i pastorałkami. 10 stycznia bowiem odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Konkurs odbywa się - tradycyjnie - pod patronatem ks. biskupa Henryka Wejmana, jednocześnie w tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W imieniu wszystkich organizatorów: Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, parafii pw. Chrystusa Króla w Reczu oraz Fundacji Szczecińskiej, dziękujemy dyrekcji Filharmonii za ten gest. Jak pisze p. Dorota Serwa – dyrektor Filharmonii w liście skierowanym do uczestników: „ Od wielu lat podejmujemy działania, których celem jest dialog z odbiorcą i edukacja kulturalna. Szczególnie bliskie są nam wszystkie przedsięwzięcia realnie angażujące melomanów, bez względu na ich metrykę. Państwa inicjatywa wpisuje się w nasze założenia i daje nadzieję na to, że kolejne pokolenia będą nie tylko bardziej świadomymi odbiorcami, ale też twórcami kultury”.

Konkurs, który w tym roku miał miejsce w hali sportowo-widowiskowej, ma na celu popularyzację śpiewania kolęd i pastorałek, wspieranie rozwoju uczniów w wieku 6-19 lat, którzy mają talent muzyczny, wymianę doświadczeń poprzez integrację uczniów z różnych szkół. Do tegorocznych zmagań wokalnych zgłosiło się ponad 45 uczestników z Bierzwnika, Choszczna, Dobrzan, Ińska, Piły, Szczecina, Łaska, Zieleniewa, Kalisza Pom., Pyrzyc oraz Recza.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: 6-10 lat, 11-14 lat, 15-19 lat.
Jury w składzie: p. Beata Dunin-Wąsowicz – sopranistka, absolwentka Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu (przewodnicząca jury), p. Kinga Rabińska – reprezentująca Filharmonię Szczecińską (koordynator kampanii „Słyszę dobre dźwięki”), oraz ks. Marek Kokoszyński – przedstawiciel parafii pw. Chrystusa Króla w Reczu (organizator warsztatów muzyczno-wokalnych w Reczu), po burzliwych naradach zdecydowali, że:

W kategorii 6-10 lat:
I miejsce zdobyła Maja Kowalczuk
II miejsce – Julia Sankowska (instruktor: Ewa Kociuba) oraz Zofia Kawecka
III miejsce - Zofia Gryczewska (instruktor: Ewa Kociuba)
Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Myczkowska (instruktor: Ewa Kociuba), Hanna Sankowska (instruktor: Ewa Kociuba), Nela Dec, Natalia Sadowska, Zuzanna Chmielak

W kategorii 11-14 lat:
I miejsce zdobyła Joanna Stąporek (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz)
II miejsce – Liliana Grzesiak, Anna Kuźniak
III miejsce – Hanna Gryczewska (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz)
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Matyjasik, Katarzyna Wisłocka, Milena Kiełducka, Agnieszka Stachowska, Alicja Pawlak

W kategorii 15-19 lat:
I miejsce zdobyła Patrycja Szwarczewska
II miejsce – nasz absolwent Jakub Skory (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz)
III miejsce – Edyta Tyrcha
Wyróżnienia otrzymali: nasz absolwent Adrian Kociuba, Michalina Zgaińska, Agnieszka Peczyńska oraz Nikola Żelisko.
Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu to cykliczna impreza, która nie odbyłaby się , gdyby nie pomoc naszych partnerów: Związku Literatów Polskich, Fundacji Wspierania Kultury „Noc poetów”.
Imprezę prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Pola Pilżys, Aleksandra Tomicz za co należą się im podziękowania. Oprawę techniczną przygotował ekspert w tej dziedzinie - Karol Stąporek, oprawę medialną: Karolina Biskupska, Maja Koźbiał MGOKiS oraz ŚDS w Reczu.
Koordynatorem wydarzenia był p. Adam Zarzecki we współpracy z p. Agnieszką Koźbiał – dyrektorem MGOKiS oraz p. Barbarą Tomicz – wicedyrektorem Szkoły Podstawowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą imprezę i z nieciepliwością czekamy na XIV edycję.

Więcej na naszym facebooku

Organizatorzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018r. o godzinie 15.00 rozpoczynamy 26 finał WOŚP.
Zapraszamy!!!

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 11 stycznia 2018 r. odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami. Zebrania odbędą się o godz. 15.30.

Program zebrań:

15.30 – hala sportowa – spotkanie rodziców z sędzią p. Anną Marią Wesołowską. Tematyka: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole.

Po zakończeniu spotkania – ok. 17.00-17.30 - odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.

Dyżur nauczycieli do godz. 18.45.

Serdecznie zapraszam


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek

Obiady w styczniu

U w a g a ! Cena obiadów w styczniu 2018r.:

- dla dorosłych – 90,72 zł
- dla uczniów - 48,00 zł

Termin płatności do 12.01.2018 r.
Obiady wydawane będą do 12 stycznia 2018r. (piątek) oraz w dniach 29-31 stycznia 2018 r.
Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego ul. Ratuszowa 29 73-210 Recz Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

List do Św. Mikołaja

List do Św. MikołajaCzy któreś z naszych dzieci poprosiłoby Św. Mikołaja o przybory do szkoły? Dziewczynka z mariańskiej parafii na Filipinach napisała list, którego treści zapomnieć nie sposób. Był bardzo krótki. Oto jego treść:

Kochany Święty Mikołaju, chciałabym dostać w prezencie ołówek.

Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi w realizacji marzenia dziewczynki. Otóż, kiedy na lekcji religii poznały historię „dzieci tajfunu”, chętnie zabrali się do pracy. Wykonali kartki świąteczne, które można było nabyć 17 grudnia po Mszy Św.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję. Podziękowania składamy także p. Zofii Łońskiej, która swoją kreatywnością i osobistym zaangażowaniem pomogła nam w tym przedsięwzięciu.
Wygenerowano w sekund: 0.02
84,457 unikalne wizyty