Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Wieczór kolęd

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców na tradycyjne spotkanie przedświąteczne - Wieczór Kolęd.

 

"Gdy się ciągle czeka aż spadnie śnieg to tak naprawdę nie odczuwa się atmosfery świąt". Poczujmy ją wobec tego 20 grudnia o godz. 16.00 w hali sportowej. Posłuchajmy i pośpiewajmy razem kolędy i pastorałki.


WOŚP - 13 stycznia 2019r.

Organizacja dnia 21 grudnia 2018 r. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 21 GRUDNIA 2018 R.

– WIGILIE KLASOWE


W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej w Reczu dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, spotkania przy opłatku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty.

Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco: 


Dzień z wychowawcą:

8.00-8.25 (1 lekcja) – przygotowania do wigilii klasowych
8.30-9.00 (2 lekcja) – wspólne życzenia świąteczne i kolędy (hala sportowa) 
9.00 – 9.25 (3 lekcja) – wigilie klasowe
9.30 – 9.55 (4 lekcja) – wigilie klasowe
10.00 – 10.25 (5 lekcja) – wigilie klasowe
10.30-10.55 – odwozy

11.00 – wigilijne spotkanie pracowników szkoły

Świetlica w budynku Czerwonym czynna do godz. 12.00, świetlica w  budynku Gimnazjum czynna do 11.00.

 

 Życząc wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku informujemy, że na zajęciach w nowym 2019 roku spotykamy się 02 stycznia. Ze świątecznymi pozdrowieniami:


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły

Klanzarnia Świąteczna

Klanzarnia Świąteczna

       Zapraszamy wszystkich lubiących bawić się na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia (środa) o godzinie 16.30 w holu hali widowiskowo-sportowej w Reczu. Odwiedzi nas Dziewczynka z zapałkami, zatańczymy ,,Taniec z widokiem”, ozdobimy świąteczny stół i choinkę. Oczywiście nie zabraknie świątecznego barszczu.

 

 

 

                    Organizatorzy: R.Polarczyk,  D.Cybulska-Czerniak,  B.Pieciukiewicz

Czy to baśń, czy legenda...

Czy to baśń, czy legenda...

      Czy to baśń, czy legenda…. Nikt nie wie, ale najstarsi  ludzie opowiadają, że bardzo, bardzo daleko, ponad chmurami i ponad gwiazdami mieszka Święty Mikołaj. Mimo, że jest bardzo stary i ma ogromną siwą brodę, nieustannie czyta listy od dzieci z całego świata.

      6 grudnia odbywają się  Mikołajki i  w tym dniu Mikołaj przynosi prezenty. W naszej szkole uczniowie z klas 1-3 najpierw obejrzeli kabaretowe przedstawienie bajki ,,Czerwony Kapturek”. W roli babci wystąpiła gościnnie pani Małgorzata Śmiechowska ( kierownik ŚDS w Reczu), Czerwonego Kapturka zagrała Hanna Olejarnik z 5b, wilkiem był Jacob Wojtaszek z 6b a lekarzem do którego dzwoniła babcia Bartek Sment z 6b. Przepięknie o Czerwonym Kapturku zaśpiewała nam Patrycja Myczkowska z 2a, przygotowana przez p.Ewę Kociubę. Narratorem przedstawienia była Marysia Barna z 7b.

       Następnie przybył długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj i oczywiście miał dla każdego upominek. Przy rozdawaniu prezentów  pomagały : Aleksandra Cybulska z 6a( członek SU) oraz Wiktoria Gołębiewska i Hanna Sankowska z 4c ( członkinie sekcji świetlicy). Scenografię wykonała pani Ewa Kosiło a przedstawienie przygotowała  i opisała pani Bogumiła Pieciukiewicz. Zdjęcia na stronie –Szkoła Podstawowa w Reczu - Facebook  i  ŚDS Recz.

Nowy numer gazetki "SZORTY"

Projekt edukacyjny "Subkultury młodzieżowe"

Projekt edukacyjny "Subkultury młodzieżowe"

Projekt edukacyjny „Subkultury młodzieżowe”

Na całym świecie w listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Promocja tolerancji i jej poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Takie działania od kilku lat prowadzimy również w naszej szkole.

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz z okazji Kampanii 19 Dni uczniowie klas VIII na lekcjach wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny pt. „Subkultury młodzieżowe”.

 

Zadaniem do wykonania było przygotowanie i zaprezentowanie podstawowych informacji o wybranej subkulturze w formie  prezentacji multimedialnej, plakatu, fragmentu utworu muzycznego cechującego daną subkulturę, charakterystycznego ubioru.

 

Uczniowie spisali się doskonale pokazując swoje zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość. Niezwykle istotne z „badawczej” strony projektu było to, że uczestnicy doświadczyli na własnej skórze jak mogą być - pozytywnie lub negatywnie - przez resztę społeczeństwa odbierani członkowie subkultur młodzieżowych. Opinie ósmoklasistów na ten temat były różne. Niektórzy uczniowie, którzy przebrali się  za członka danej subkultury, czuli się w „nowym” stroju swobodnie, inni niekoniecznie. Wszyscy jednak przyznali, że forma zajęć projektowych, w których to oni musieli wziąć na swoje barki odpowiedzialność za realizację całych zajęć jest ciekawa i chcieliby jeszcze raz lub kilka razy wziąć w niej udział.

 

Ósmoklasiści uczyli się również wystąpień publicznych, pokazywali swoją wprawę z wykorzystania technologii informacyjnej, znajomości języka angielskiego, zmysłu plastycznego. Projekt miał zatem wysoki walor edukacyjny i korelował wiedzę i umiejętności z różnych dyscyplin.

 

Subkultury, które były prezentowane to metalowcy, hip-hopowcy, grunge’owcy, goci, skate’ci. Na lekcji mogliśmy wysłuchać charakterystycznych zespołów muzycznych związanych z daną subkulturą: Metallica, Kaliber 44, Pocahontaz, Nirvana, Closterkeller i inne.

 

Kolejnym etapem projektu będzie wystawa plakatów pt. Subkultury młodzieżowe. Już dziś można stwierdzić, że niektóre plakaty można nazwać małymi dziełami sztuki…

Poczekajmy, a zobaczymy…

Maciej Gryczewski

Opłata za obiady - grudzień

U w a g a !

Cena obiadów w grudniu 2018r.:

 - dla dorosłych     - 113,40 zł

- dla uczniów        - 60,00 zł

Termin płatności do 14.12.2018r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

"Niepodległa - czy potrafimy korzystać z wolności"?

"Niepodległa - czy potrafimy korzystać z wolności"?

„Niepodległa – czy potrafimy korzystać z wolności”?

 

We wtorek 20 listopada br., w ramach obchodów 100-lecia niepodległości – z inicjatywy nauczycieli historii: p. Aleksandry Gryczewskiej, p. Małgorzaty Sawczuk oraz p. Anety Kowal - w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Reczu odbyła się dyskusja panelowa pt. „Niepodległa – czy potrafimy korzystać z wolności?”.

 

Dyskusję, zainaugurowaną przez  Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego,  zaplanowano na  2 części. Rozpoczęła się ona prezentacją multimedialną na temat historii zaborów oraz odzyskiwania niepodległości, a także pierwszych lat tworzenia się granic II Rzeczypospolitej. Prezentacja pt. „Nieskończenie niepodległa”, która wprowadziła wszystkich uczestników w tematykę spotkania,  została przedstawiona przez jej autorkę Natalię Kmetyk.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 23 listopada br. w hali sportowo-widowiskowej w Reczu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia uczniów, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od odczytania „Wizji szkoły” przez  Aleksandrę Tomicz – Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Następnie odbył się przygotowany przez uczniów - pod kierunkiem ich wychowawczyń: p. Dagmary Mikuły, p. Bernadety Śliwińskiej i p. Małgorzaty Piwowar – program artystyczny. Na tle wspaniałej, przygotowanej przez rodziców, scenografii uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i swoją wiedzę na temat szkoły, zaśpiewali piosenki oraz wspólnie zatańczyli poloneza.

Góra Grosza 2018

Góra Grosza 2018

Już po raz 19, pod koniec listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpocznie się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja, która łączy pokolenia. Góra Grosza dostarcza wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza doposażono małe domy dla dzieci, czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. 

Wygenerowano w sekund: 0.02
266,330 unikalne wizyty