Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej

19 kwietnia Hania Sankowska z klasy III C wyśpiewała I miejsce na Regionalnym Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom.

Naszą szkołę reprezentowały również: Jula Sankowska z klasy IIIA, Waneska Jusińska z klasy IIB i Patrycja Myczkowska z Klasy IA.

Wielkie gratulacje!!!

Konkurs matematyczny dla uczniów klas II

Konkurs matematyczny dla uczniów klas II

Uczniowie kl. IIa i IIb uczęszczający na zajęcia dodatkowe wzięli udział w konkursie matematycznym, który odbył się 12 kwietnia 2018 r.

 

Zwycięzcami konkursu są:

I m – Szymon Borek – kl. IIa

II m -Kacper Gajos -kl. IIa i Julita Majkrzak- kl. IIb

III m – Mateusz Maciejewski -kl. IIb

 

Wielkie gratulacje!!!

Nauczyciele: Ewa Kociuba i Joanna Bykowska

Egzamin gimnazjalny 2018 - post scriptum

Egzamin gimnazjalny 2018 - post scriptum

W dniu 20 kwietnia 2018 r. zakończył się egzamin gimnazjalny.

Przez 3 dni nasi gimnazjaliści zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że wyniki będą na miarę oczekiwań.

Tymczasem chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Reczu za przygotowanie poczęstunku dla zdających. Kanapki, pączki i słodkie bułki każdego dnia nie tylko były bardzo smaczne, ale również pomogły gimnazjalistom zregenerować siły po każdej części egzaminu.

Dziękujemy również Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za to, że nasi uczniowie mogli odpocząć w czasie egzaminu w holu Hali Sportowej i nie stresować się przed dalszymi testami.

Dzięki Wam egzamin nabrał trochę innego charakteru.

 

Foto – facebook szkoły.

 

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

Piątek 13 odczarowany!

Piątek 13 odczarowany!

13 kwietnia w Kaliszu Pomorskim uczniowie gimnazjum: Cyprian Guzek z kl. IIa, Konrad Bożacki z kl. IIIa i Michał Nykiel z kl. IIIb i reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematycznym  pod nazwą „II Regionada Matematyczna”. Do testu pisemnego, obejmującego wiadomości z zakresu gimnazjum, ale wymagającego praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, przystąpili wraz z wieloma innymi gimnazjalistami z naszego regionu. Wszyscy trzej spisali się znakomicie, ale najlepszy okazał się Cyprian Guzek, który zdobywając 100% punktów kolejny raz udowodnił, że matematyka to jego pasja i w konkursie zajął zaszczytne I miejsce. Wielkie gratulacje dla Cypriana i Pani Marioli Koźmińskiej, która pomogła mu przygotować się do konkursu.             

Barbara Tomicz

Wielkie święto małych czytelników

Wielkie święto małych czytelników

”WIELKIE ŚWIĘTO MAŁYCH CZYTELNIKÓW” - pod takim hasłem, we współpracy z biblioteką szkolną, włączyliśmy się do trwającego w naszej szkole Święta Książki. Dziewczęta z klasy VIIb poprowadziły zajęcia czytelnicze w klasach IIa i IIb. Książeczka "Elmer i hipopotam" to jedna z kilku z serii książeczek o słoniu Elmerze. Zajęcia ze starszymi koleżankami spodobały się dzieciom, ponieważ zaprosiły je do swoich klas na kolejne zajęcia. Dziękujemy 🙂
Było to dla nas jedno z wielu nowych doświadczeń.

Gospodarz szkoły VIIb

EGZAMIN GIMNAZJALNY

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r. w klasach III Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Reczu zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny.

W tym dniu uczniowie klas II Gimnazjum mają wolne, natomiast klasy Szkoły Podstawowej pracują normalnie.

 

Gimnazjalistom klas trzecich życzymy powodzenia podczas egzaminu.

 

Dyrekcja szkoły

Gospodarz Szkoły - VII A

Od 12 do 23 marca 2018 roku klasa VII a była Gospodarzem Szkoły.  W zadania wynikające z tego szkolnego programu zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy.

Pierwszy tydzień poświęciliśmy na prezentowanie społeczności szkolnej mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.  Na gazetce gospodarza szkoły przygotowaliśmy cykl wystaw dotyczących tej tematyki. Zaprezentowaliśmy ich bogatą kulturę, obyczaje, dorobek społeczny i naukowy, język, religię.  Przygotowaliśmy informacje na temat mniejszości: tatarskiej, ukraińskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz żydowskiej. Na koniec przeprowadziliśmy wśród chętnych uczniów krótki test wiedzy o mniejszościach narodowych naszego kraju.

W drugim tygodniu zaangażowaliśmy się w współorganizowanie powitania wiosny w naszej szkole. Przygotowaliśmy dekoracje kwiatowe na drzwi poszczególnych gabinetów i klasopracowni. Dużym wydarzeniem w życiu naszej klasy było zaprezentowanie społeczności uczniowskiej przedstawienia dotyczącego tematyki wiosennej. Pomimo ogromnej tremy , wszyscy braliśmy w nim aktywny udział. Ogłosiliśmy także konkurs dla klas IV, V, VI VII oraz gimnazjalnych na wykonanie klasowej Marzanny. Do konkursu zgłoszono sześć Marzann. Wszystkie były oryginalne i ciekawe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na najbliższym apelu szkolnym.

Chcielibyśmy bardzo podziękować pani Bogumile Pieciukiewicz za pełnienie trudnej funkcji reżysera naszego przedstawienia.

 

Klasa VII a

Szkolenia o Prawach Dziecka

W  kwietniu 2018 roku prowadzimy cykl zajęć profilaktycznych z wykorzystaniem aktywnej tablicy.  Są to zajęcia z zakresu praw dziecka, praw człowieka. Przybliżamy zagadnienia i zapisy Konwencji o Prawach Dziecka oraz licznych, innych, ważnych dokumentów. Głównym celem jest zapoznanie uczniów klas IV, V i VI z prawami i obowiązkami dziecka oraz prawami i obowiązkami dorosłych pełniących opiekę nad nim. Jednocześnie jest to bezpośrednie przygotowanie do szkolnego konkursu z zakresu praw dziecka.

Bardzo dziękuję nauczycielom informatyki za pomoc w prowadzeniu tych zajęć.

Marlena Mielczarek – pedagog szkolny

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

W dniu 16 kwietnia 2018 r. w klasie 4a odbyła się jedna z wielu lekcji matematyki z wykorzystaniem technologii TIK w ramach Programu "Aktywna Tablica". Tematem lekcji było zagadnienie "Ułamek jako wynik dzielenia", której celem było rozwijanie aktywności umysłowej uczniów, inwencji i zamiłowania do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi z wykorzystaniem komputera i technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Joanna Urbańska

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Pierwszy tydzień (9.04 – 13.04) pełnienia roli „Gospodarza szkoły” już za nami. W tym czasie promowaliśmy zdrowy styl życia w myśl haseł: „ Zdrowe odżywianie – zdrowy nastolatek” oraz „Ruch to zdrowie”. W ramach Tygodnia Zdrowia było coś dla ciała, ducha i umysłu.                                    

Zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia:

  • 9.04/ Z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia podziękowaliśmy pani pielęgniarce za trud włożony w opiekę nad nami w czasie naszej niedyspozycji.
  • 10.04/ Przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów klas IV – VII na temat spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania sportu.
  • 11.04/ Zorganizowaliśmy akcję promującą spożywanie świeżo wyciskanych soków owocowo – warzywnych oraz sałatki z nowalijkami.
  • 12.04/ Przeprowadziliśmy Konkurs w kategorii OPEN: I Mistrzostwa Szkoły w Układaniu Kostki Rubika.
  • Opracowaliśmy ulotki  na temat zdrowego odżywiania, które wręczaliśmy nauczycielom i rodzicom przed spotkaniem z psychologiem.
  • 13.04/ Zaprosiliśmy do szkoły panią dietetyk na spotkanie z uczniami. Pamiętajcie…Śniadanie to podstawa.
  • Spędziliśmy aktywnie czas na długiej przerwie zapraszając kolegów do wspólnych tańców integracyjnych.

 

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie

Dziękujemy rodzicom oraz sponsorowi za pomoc i wsparcie.

 

Gospodarz szkoły – klasa VIIb

Wychowawca: Jolanta Kwaśnik

Akcja charytatywna

Akcja charytatywnaKolejny już raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną, której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla Karoliny Skory.

Karolina jest absolwentką naszej szkoły. W 2016 r. tuż przed świętami Wielkiej Nocy zachorowała na tętniaka mózgu. Obecnie jest uczennicą ZSP w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie i nauczyciele interesują się jej losem. Pamiętają dobrze zawsze uśmiechniętą i sympatyczną uczennicę i koleżankę. Na bieżąco śledzimy losy dziewczynki, o której opowiada jej brat. Dlatego kiedy przyszedł czas Wielkiego Postu, chętnie projektowali kartki świąteczne, wkładając w ich wykonanie nie tylko dużo pracy, ale przede wszystkim serce.

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kosiło, Zofia Łońska, Ewa Kosiło serdecznie dziękują uczniom i ich rodzicom za wszelką pomoc.
Wygenerowano w sekund: 0.03
131,563 unikalne wizyty